466696-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – Kiuruveden yhtenäiskoulun rakentaminen, Putkiurakka (PU, LV)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kiuruveden yhtenäiskoulun rakentaminen, Putkiurakka (PU, LV)
Beschreibung: Hankinta käsittää Kiuruveden yhtenäiskouluhankkeen putkiurakanurakan toteuttamisen tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisessa laajuudessa. Urakkamuotona on jaettu urakka. Rakennusteknisten töiden urakoitsija toimii pääurakoitsijana ja lainsäädännön tarkoittamana päätoteuttajana. Talotekniset- ja tilaajahankinnat toteutetaan rakennusurakkaan alistettuina sivu-urakoina.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Hankinta käsittää Kiuruveden yhtenäiskouluhankkeen ilmanvaihtourakan toteuttamisen tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisessa laajuudessa. Urakkamuotona on jaettu urakka. Rakennusteknisten töiden urakoitsija toimii pääurakoitsijana ja lainsäädännön tarkoittamana päätoteuttajana. Talotekniset- ja tilaajahankinnat toteutetaan rakennusurakkaan alistettuina sivu-urakoina.
Interne Kennung: 2026-053167-LOT-0001