2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizace SZTE Žďár nad Sázavou
Beschreibung: Jedná se o instalaci 2ks kogeneračních jednotek, tří plynovodních kotlů, čtyř elektrokotlů, akumulační nádrže, vysokotlaké plynovodní přípojky, regulační stanice plynu a středotlaké plynovodní přípojky. Stavba bude trvalá a jejím účelem je optimalizace dodávky tepelné energie pro město Žďár nad Sázavou. Předmětem je funkční dílo spočívající v realizaci veškerých stavebních prací, dodávek věcí, prací a služeb spojených s realizací modernizace SZTE Žďár nad Sázavou, kotelny Libušín.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Prohlídka místa plnění proběhne v pracovních dnech 7. – 18. 7. 2025. Prohlídka místa plnění bude probíhat individuálně po domluvě na konkrétním dnu a času prohlídky místa plnění. Individuální domluva bude probíhat na základě žádosti účastníka prostřednictvím elektronického nástroje zadavatele (https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/satt-a-s).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31120000 Generatoren, 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 48151000 Computersteuerungssystem, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen, 31120000 Generatoren, 48151000 Computersteuerungssystem, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem, a to konkrétně změnit termíny realizace uvedené v odstavci 10.1 smlouvy v následujících případech: a. z důvodu potřeby provedení dodatečných prací či změn díla, které budou provedeny v souladu s § 222 ZZVZ a které mají prokazatelný vliv na provádění díla, a to vždy o dobu nezbytnou k jejich provedení; b. z důvodu objektivních překážek plnění smlouvy vzniklých v důsledku rozhodnutí či zásahu orgánů statní správy či samosprávy v procesu směřujícímu k vydání rozhodnutí či vyjádření dle stavebního zákona a jiných právních předpisů a přesahujícího zákonné lhůty pro vydání těchto rozhodnutí, případně z důvodu prodlení s poskytnutím součinnosti na straně zadavatele v důsledku jiných objektivních překážek plnění vzniklých v důsledku jednání, prodlení či zásahu třetích stran, a to nejdéle o dobu trvání těchto překážek či po dobu nezbytnou pro splnění požadavků z nich vyplývajících; c. z důvodu zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) neodpovídají běžným klimatickým podmínkám (tj. vymykají se dlouhodobým denním teplotním průměrům a/nebo srážkám - ať už dešťovým či sněhovým - v období a místě provádění díla, a to dle údajů o územních teplotách a/nebo územních srážkách dostupných na stránkách ČHMÚ http://portal.chmi.cz/historicka-data/pocasi/uzemni-teploty), a které zároveň zhotoviteli prokazatelně brání provádění příslušné části díla. Omezení postupu prací vlivem uvedených zvláště nepříznivých anebo nevhodných klimatických podmínek bude ze strany zhotovitele doloženo a zadavatelem posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle technologických postupů, které jsou pro danou část díla předepsány, ať už ze strany právních předpisů nebo technických norem (zejm. ČSN), ať už tyto jsou ve smlouvě a jejích přílohách výslovně uvedeny či nikoliv s tím, že zhotovitel je zároveň povinen předložit aktualizovaný časový harmonogram, ze kterého vyplývá, že změna termínů provádění díla je důvodná, tedy že není možné změnu provádění díla provést bez změny termínů provádění díla. Změna termínů provádění díla nebude možná za situace, kdy zhotovitel provádí dílo v době nevhodných klimatických podmínek z důvodů na své straně (pochybení zhotovitele). Změna termínů provádění díla bude možná vždy o dobu tohoto prodlení a její počátek i konec budou zaznamenány ve stavebním deníku. 2. Zadavatel si dále v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem, a to konkrétně změnit podmínky realizace v následujících případech: a. z důvodu potřeby provedení dodatečných prací či změn díla, které budou provedeny v souladu s § 222 ZZVZ a které mají prokazatelný vliv na rozsah, způsob či podmínky provádění díla, a to vždy v rozsahu nezbytném k jejich provedení; b. z důvodu objektivních změn předmětu plnění smlouvy či podmínek realizace díla vzniklých v důsledku rozhodnutí či zásahu orgánů statní správy či samosprávy v procesu směřujícímu k vydání rozhodnutí či vyjádření dle stavebního zákona a jiných právních předpisů, a to v souladu s takto orgánem veřejné správy nařízenými změnami; c. z důvodu objektivních změn předmětu plnění smlouvy či podmínek realizace díla vzniklých v důsledku předpokládaných změn relevantní právní úpravy. 3. Zadavatel si dále v souladu s § 100 odst. 2 a § 222 odst. 10 zákona vyhrazuje v případě, že odstoupí od smlouvy s využitím některého z důvodů vymezeného v odstavci 53.2 smlouvy, oprávnění provést nahrazení zhotovitele novým dodavatelem, resp. účastníkem zadávacího řízení, který se umístil druhý v pořadí, pokud takový nový dodavatel souhlasí, že veškeré plnění bude poskytovat za totožných cenových podmínek obsažených v nabídce nového dodavatele (své nabídce předložené v zadávacím řízení) a v souladu se smlouvou, přičemž zadavatel je v takovém případě oprávněn smlouvu o dílo upravit následujícím způsobem: a. upravit předmět díla tak, aby odpovídal nedokončené části díla; b. doplnit smlouvu tak, aby nový dodavatel přejímal odpovědnost za celý rozsah díla, tedy včetně nároků z vad díla, záruky za jakost apod. z části již provedené původně vybraným dodavatelem; c. upravit harmonogram a případná další smluvní ustanovení a přílohy smlouvy, která v důsledku předčasného ukončení původní smlouvy o dílo nejsou aktuální tak, aby v maximální možné míře odpovídaly původní smlouvě; d. doplnit smlouvu o ustanovení týkající se předání a převzetí díla od stávajícího dodavatele. Pokud účastník zadávacího řízení, který se dle výsledku hodnocení umístil druhý v pořadí, odmítne poskytovat plnění namísto původně vybraného dodavatele za podmínek uvedených v předchozím odstavci, je zadavatel oprávněn obrátit se na účastníka zadávacího řízení, který se umístil jako třetí v pořadí. Tímto postupem může zadavatel postupně oslovit všechny účastníky dle pořadí jejich nabídek.