2. Verfahren
Verfahren
Titel: Analiza układu drogowego na obszarze S7/S6/A1/DK91 wraz z projektem koncepcyjnym (studialnym) jego optymalizacji i rozbudowy w szczególności drogi ekspresowej S6 na odcinku od węzła Straszyn do węzła Rusocin
Beschreibung: Celem niniejszego opracowania są: 1. Wykonanie pomiarów, analiz i prognoz ruchu dla układu drogowego na obszarze między drogami ekspresowymi S6 i S7, autostradą A1 oraz drogami krajowymi nr 6 i 91 uwzględniających realizowane i planowane samorządowe inwestycje drogowe oraz dróg planowanych przez innych strategicznych inwestorów. 2. Zdefiniowanie potrzeb inwestycyjnych w zakresie dróg krajowych i/lub samorządowych oraz dróg planowanych przez innych strategicznych inwestorów. 3. Wskazanie inwestycji rozwiązujących zidentyfikowane problemy oraz potrzeb ich etapowania/horyzontów, w szczególności w zakresie rozbudowy odcinka drogi ekspresowej S6 na odcinku od węzła Straszyn do węzła Rusocin (wraz z węzłem) i DK6 na odcinku od węzła Rusocin do ronda w miejscowości Łęgowo (wraz z rondem). 4. Ocena wpływu zaproponowanych inwestycji na umowę koncesyjną autostrady A1. 5. Opracowanie projektu koncepcyjnego (studialnego) rozbudowy układu drogowego w zakresie zdefiniowanych potrzeb inwestycyjnych z uwzględnieniem wariantowych rozwiązań autostradowego węzła Rusocin wraz z dojazdami – dotyczy dróg S6 (odc. Straszyn – Rusocin), A1, DK6, DK91 oraz DW226. 6. Znalezienie optymalnych rozwiązań układu drogowego na obszarze między drogami ekspresowymi S6 i S7, autostradą A1 oraz drogami krajowymi nr 6 i 91 związanych z wpływem budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej na sąsiadujące drogi. Opracowanie będzie służyć uzyskaniu jak najlepszych warunków ruchu i ograniczenia zagrożeń BRD na sieci dróg w tym obszarze. Wymaga to przeprowadzenia szczegółowych analiz i badań ruchu związanych z istniejącym i prognozowanym natężeniem ruchu oraz analiz przepustowości. 7. Określenie szacowanych kosztów w zakresie zdefiniowanych działań. 8. Przygotowanie analizy porównawczej i wskazanie preferowanych rozwiązań. Przedmiot zamówienia powinien dostarczyć Zamawiającemu odpowiedni materiał do dokonania wyboru i podjęcia pewnych decyzji w zakresie optymalizacji i rozbudowy zdefiniowanego układu drogowego zarządzanego przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz umożliwić określenie kolejności działań w tym zakresie.
Interne Kennung: O.Gd.D-3.2410.02.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Analiza układu drogowego na obszarze S7/S6/A1/DK91 wraz z projektem koncepcyjnym (studialnym) jego optymalizacji i rozbudowy w szczególności drogi ekspresowej S6 na odcinku od węzła Straszyn do węzła Rusocin.