See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftaler vedrørende advokatydelser inden for sektorområdet arbejds- og ansættelsesret
Beschreibung: Udbuddet angår to rammeaftaler (Delaftale 1 og Delaftale 2) vedrørende advokatydelser inden for sektorområdet arbejds- og ansættelsesret. En nærmere beskrivelse af Ydelserne omfattet af henholdsvis Delaftale 1 og Delaftale 2 følger af Bilag 2, punkt 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich, 79110000 Juristische Beratung und Vertretung, 79140000 Rechtsberatung und -auskunft