467121-2026 - Wettbewerb
Slowakei – Beratung für Transportsysteme – Dopravné prieskumy a rozbory, tvorba a kalibrácia dopravného modelu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dopravné prieskumy a rozbory, tvorba a kalibrácia dopravného modelu
Beschreibung: Predmetom zákazky je realizácia komplexných dopravných prieskumov a analýz na území Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava, spracovanie získaných údajov, zhotovenie, kalibrácia a validácia multimodálneho dopravného modelu v prostredí PTV Visum (najnovšia verzia) alebo v plne ekvivalentnom softvérovom prostredí pre aktuálny rok. Predmetná zákazka predstavuje komplexný generačný prechod na „Dopravný model 2.0“. Z tohto dôvodu je rozdelená na tri vecne a časovo prepojené časti (Dopravno-sociologické prieskumy, Technické dopravné prieskumy a Dopravný model), ktoré vyžadujú striktnú koordináciu a integráciu rozsiahlych inštitucionálnych dát. Súčasťou plnenia je vytvorenie emisného modelu a hlukového modelu pre súčasný stav. Súčasťou modelu bude aj komplexné spracovanie a modelovanie statickej dopravy (parkovanie), vrátane kapacít, tarifných podmienok a regulácií, ako aj vytvorenie samostatného modelu dopytu po komerčnej doprave. Súčasťou plnenia je rovnako analýza priepustnosti cestnej siete, vypracovaná na základe výstupov z realizovaných križovatkových dopravných prieskumov. Predmet zákazky je rozdelený na 3 časti: Časť 1: Dopravno-sociologické prieskumy Časť 2: Technické dopravné prieskumy Časť 3: Dopravný model, environmentálne modely a súvisiace analýzy Podrobnosti sú uvedené v prílohe č. 1 – Opis predmetu zákazky súťažných podkladov. Príprava tohto verejného obstarávania bola realizovaná s využitím prípravných trhových konzultácií (PTK) a nezávislého cenového prieskumu. Na príprave technických podkladov, vyhodnocovaní podnetov z trhu a finálnej validácii Opisu predmetu zákazky sa podieľala odborná spoločnosť PTV Austria Planung Transport Verkehr GmbH (IČO: FN 277653p). Komplexné informácie o priebehu PTK sú uvedené na adrese: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/68011/summary
Interne Kennung: MAGS OVO 47920/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71311200 Beratung für Transportsysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken, 79311200 Durchführung von Umfragen, 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 63712710 Verkehrsüberwachung, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Časť 1: Dopravno-sociologické prieskumy
Beschreibung: Predmetom časti 1 zákazky je realizácia: • Dopravno-sociologického prieskumu (DSP); • Prieskumu deklarovaných preferencií (Stated Preference - SP). Účelom je získať detailné a reprezentatívne údaje o dopravnom správaní obyvateľov, voľbe dopravného módu a preferenciách, ktoré budú slúžiť ako kľúčové vstupy pre tvorbu a kalibráciu modelu dopytu. Podrobnosti sú uvedené v prílohe č. 1 – Opis predmetu zákazky súťažných podkladov.
Los: LOT-0003
Titel: Časť 2: Technické dopravné prieskumy
Beschreibung: Predmetom časti 2 zákazky je realizácia: • Automatického sčítania dopravy – ASD; • Smerového dopravného prieskumu (so záznamom EČV); • Križovatkového dopravného prieskumu. Tieto prieskumy poskytujú kvantitatívne údaje o intenzitách dopravy, smerových vzťahoch a zaťažení križovatiek, ktoré sú nevyhnutné pre presnú kalibráciu a validáciu priradenia dopravy na sieť. Podrobnosti sú uvedené v prílohe č. 1 – Opis predmetu zákazky súťažných podkladov.
Los: LOT-0004
Titel: Časť 3: Dopravný model, environmentálne modely a súvisiace analýzy
Beschreibung: Predmetom časti 3 zákazky je spracovanie: • Multimodálneho dopravného modelu (zhotovenie, kalibrácia, validácia); • Emisného modelu; • Hlukového modelu; • Analýzy priepustnosti cestnej siete. Táto časť predstavuje jadro zákazky a zahŕňa komplexnú aktualizáciu multimodálneho dopravného modelu v prostredí PTV Visum (najnovšia verzia) alebo ekvivalentnom softvéri, vrátane integrácie environmentálnych modelov a vypracovania kapacitnej analýzy. Podrobnosti sú uvedené v prílohe č. 1 – Opis predmetu zákazky súťažných podkladov.