467140-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni poza pasem drogowym na terenie miasta Bytomia w podziale na części z możliwością zastosowania opcji
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLetnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni poza pasem drogowym na terenie miasta Bytomia w podziale na części z możliwością zastosowania opcji
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. 2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na części: Część 1: Rejon 1 czyli Centrum, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód Część 2: Rejon 2 czyli Łagiewniki, Rozbark Część 3: Rejon 3 czyli Szombierki, Bobrek Część 4: Rejon 4 czyli Miechowice, Karb Część 5: Rejon 5 czyli Stroszek, Sucha Góra, Stolarzowice, Górniki 3. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). 4. Przedmiot zamówienia oraz sposób jego realizacji w każdym części określa: a) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia z załącznikami (dalej SOPZ) - Załącznik nr 1 do SWZ b) Szacunkowe ilości - Załącznik nr 1.1 – 1.5 do SWZ c) Projektowane postanowienia umowy - Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych w odniesieniu do 5 części postępowania. 6. Ofertę można składać na 5 części. 7. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, których może udzielić jednemu Wykonawcy. 8. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego. 9. Zamawiający przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzał wstępnych konsultacji rynkowych. 10. Zamawiający nie przewiduje ofert wariantowych. 11. Zamawiający dopuszcza możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 12. Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie (konsorcja, spółki cywilne). W przypadku gdy o udzielenie zamówienia ubiegać się będą Wykonawcy wspólnie, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (powyższe nie dotyczy spółki cywilnej, jeżeli Wykonawcy do oferty dołączą umowę spółki, z której wynikać będzie pełnomocnictwo do występowania w imieniu spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę). W zakresie nieuregulowanym SWZ, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający podwykonawcy (Dz.U. z 2020r., poz.2415). 13. Zamówienie publiczne ujęte w planie postępowań o udzielenie zamówień 2026 zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 02.07.2026 nr 2026/BZP 00034354/07/P - poz. 2.3.1 14. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:https://mzdim-bytom.logintrade.net/zapytania_email,235068,f36f4956f2829bf8719690e2190388a0.html. 15. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art.214 ust.1 pkt7 ustawy Pzp. 16. Zamawiający przeprowadza postępowanie samodzielnie. 17. Ogłoszenie nie dotyczy zamówienia na usługi społeczne społeczne i inne szczególne usługi. 18. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art.94 pzp. 19. Zamawiający nie przewiduje przedmiotowych środków dowodowych. 20. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH Wykonawca oświadcza, że spełnia wymagania określone w art. 28, 29, 30, 32, 33 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE,w szczególności: a) zapewnia, że stosuje środki techniczne i organizacyjne zapewniające bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych, b) zapewnia, że dostęp do powierzonych danych osobowych mają jedynie osoby upoważnione, którym Wykonawca polecił przetwarzanie danych osobowych, c) zapewnia, że dostęp do pomieszczeń, w których przetwarzane są powierzone dane, mają jedynie osoby do tego upoważnione oraz, że dostęp do tych pomieszczeń jest nadzorowany, d) zapewnia, że systemy, aplikacje i sprzęt informatyczny wykorzystywany do przetwarzania powierzonych danych są zabezpieczone przed nieautoryzowanym ujawnieniem lub utratą powierzonych danych, e) zapewnia, że połączenie zdalnego dostępu do systemu informatycznego zabezpieczone jest szyfrowanym kanałem, f) zapewnia, że będzie współpracować z administratorem w celu realizacji praw osób, których dotyczą powierzone dane osobowe, wskazanych w Rozdziale III przytoczonego Rozp., g) zapewnia, że będzie niezwłocznie informować administratora o naruszenia ochrony danych osobowych, a także współpracować z administratorem w zakresie niezbędnym do wypełnienia obowiązków związanych z naruszeniem ochrony danych osobowych ciążących na administratorze na podstawie przytoczonego Rozporządzenia. Wykonawca oświadcza, że prowadzi dokumentację potwierdzającą wykonywanie powyższych czynności oraz, że na żądanie administratora udostępni wskazaną dokumentację.
Interne KennungDNP.260.20.2026.PN.U
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zwanej dalej "ustawą pzp lub pzp". Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. Odwróconej, tj. z zastosowaniem art.139 ust.1 ustawy pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90918000 Entleerung von Abfallbehältern, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 77314100 Anlegen von Rasen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll
5. Los
LosLOT-0004
TitelCentrum, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. Część 1: Centrum, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód 2. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). Szczegółowy zakres dostępny w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungDNP.260.20.1.2026.PN.U
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji 1. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie letniego i zimowego utrzymania czystości i konserwacji zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej w każdej części. 2. Zamawiający przewiduje, że korzystanie z opcji będzie polegało na zwiększeniu ilości prac związanych z utrzymaniem czystości i konserwacji zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej, w stosunku do zamówienia podstawowego. 3. Skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. 4. Realizacja prac w ramach prawa opcji może być zlecona w trakcie trwania umowy w całości lub w części, równolegle do realizacji zakresu podstawowego. 5. Zlecanie realizacji prac w ramach zakresu opcjonalnego może nastąpić po spełnieniu łącznie następujących przesłanek: 1) uzyskania przez Zamawiającego środków finansowych, które może przeznaczyć na realizację prawa opcji, 2) po zleceniu lub wykorzystaniu zgodnie z harmonogramem 50% wartości prac danej pozycji formularza cenowego albo zapotrzebowania Zamawiającego, w którymkolwiek z następujących przypadków: • powstania nowego obiektu, • oddania nowej inwestycji, • przejęcia terenu wydzierżawionego, • zwiększenia terenów, które wchodzą w skład zasobów Gminy, • nakazu wydanego przez uprawnione organy, • warunków atmosferycznych, zdarzeń losowych, wydarzeń sportowych i kulturalnych. 6. Ewentualne skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie polegało na przekazaniu przez Zamawiającego Wykonawcy pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z tego prawa z podaniem zakresu i wartości prac, na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy (stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ). 7. Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie prawa opcji, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z przedmiotowego prawa w odniesieniu do całości lub jego części. 8. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w odniesieniu do całości lub jego części nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia względem niego odpowiedzialności z tytułu niewykonania umowy. 9. Maksymalna wartość opcji została określona w par. 7 ust.1 pkt. 2) Umowy. Zakres opcji został określony w Załącznikach 1.1-1.5 do SWZ Szacunkowe ilości części 1-5. Zamawiający nie przewiduje wznowień.
LosLOT-0005
TitelŁagiewniki, Rozbark
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. Część 2: Łagiewniki, Rozbark 2. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). Szczegółowy zakres dostępny w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungDNP.260.20.2.2026.PN.U
LosLOT-0006
TitelSzombierki, Bobrek
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. Część 3: Szombierki, Bobrek 2. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). Szczegółowy zakres dostępny w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungDNP.260.20.3.2026.PN.U
LosLOT-0007
TitelMiechowice, Karb
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. Część 4: Miechowice, Karb 2. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). Szczegółowy zakres dostępny w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungDNP.260.20.4.2026.PN.U
LosLOT-0008
TitelStroszek, Sucha Góra, Stolarzowice, Górniki
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest letnie i zimowe utrzymanie czystości i konserwacja zieleni na terenach gminnych poza pasem drogowym oraz na terenach zieleni osiedlowej na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy w podziale na części z możliwością zastosowania opcji. Część 5: Stroszek, Sucha Góra, Stolarzowice, Górniki 2. Kompleks części objętych zamówieniem w każdej części dla zakresu podstawowego oraz zakresu opcjonalnego stanowi wypełnienie obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenach poza pasem drogowym w granicach administracyjnych miasta Bytomia, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn.zm.). Szczegółowy zakres dostępny w SWZ oraz w załącznikach do SWZ.
Interne KennungDNP.260.20.5.2026.PN.U
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90918000 Entleerung von Abfallbehältern, 77314100 Anlegen von Rasen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll