2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hígtrágya, végtermék kijuttatása - DBR
Beschreibung: Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása, amelynek tárgya mezőgazdasági termeléssel kapcsolatos szolgáltatás keretében biogáz üzem fermentum, valamint szarvasmarha és sertés hígtrágya szántóföldre történő kijuttatása.
Interne Kennung: EKR001220212026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dinamikus beszerzési rendszer létrehozása, amelynek tárgya mezőgazdasági termeléssel kapcsolatos szolgáltatás keretében biogáz üzem fermentum, valamint szarvasmarha és sertés hígtrágya szántóföldre történő kijuttatása. Tervezett termékkategóriák: Termék megnevezése Éves tervezett kijutatott mennyiség (m3) Kijuttatás talajba injektálással 30 000 Kijuttatás talajfelszínre 30 000 Kijuttatás kapás kultúrákba 30 000 Szállítás a tároló és a kijuttató eszköz között 0-2 km 30 000 Szállítás a tároló és a kijuttató eszköz között 2-5 km 30 000 Szállítás a tároló és a kijuttató eszköz között 5-10 km 30 000 Ezen feladatellátáshoz szükséges a szántóföldi kijuttató eszközzel (tárcsával, szántóföldi kultivátorral vagy nyitócsoroszlyával felszerelt adapter) vagy a talajfelszínre helyező csőrendszerrel rendelkezni. A keletkezési helyről az anyagnak történő eljuttatása szintén szolgáltatás részét képezi (tehergépjármű, traktorvontatású tartálykocsi). A szolgáltatás során szükségessé válhat a tárolókból történő kiemelés, ami szintén a feladata lehet a szolgáltatónak. A fermentlé, valamint a hígtrágya szárazanyag tartalma nem haladja meg a 8%-ot. A szolgáltatások minden esetben saját tulajdonban álló gépekkel és személyzettel értendő, a gázolajat a feladat ellátásához a Pálhalmai Agrospeciál Kft. biztosítja. A kiszórások időpontjai változóak, kampánymunka szerűek, és az Ajánlatkérő által előre meghatározott időpontban és dózisba kell végrehajtani. Ajánlatkérő a Közbeszerzési Dokumentumokban ismerteti azokat a termékkategóriákat és jellemzőiket, amelyek megvalósítása érdekében DBR-t kíván létrehozni. Az egyes szerződések várható nagyságrendje tervezetten: nettó 10.000.000 Ft (tájékoztató jellegű adat, az ajánlattételi szakaszokban kerül pontosan meghatározásra a pontos mennyiségi adat). Jelen eljárás részvételi szakaszának eredményes lezárását követően, a konkrét beszerzési igény felmerülésekor Ajánlatkérő az alkalmasnak minősített részvételre jelentkezők részére küldi meg az ajánlattételi felhívást az EKR-en keresztül. Ajánlatkérő a DBR megvalósítása során a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján a rendszerben megvalósítandó konkrét közbeszerzésekre vonatkozó pontos műszaki leírást, mennyiségeket, és szerződéses feltételeket a DBR-ben részt vevő részvételre jelentkező számára, az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg bocsátja rendelkezésre, ugyanakkor a DBR részvételi szakaszában is közzéteszi a jelenleg ismert termékek műszaki leírását. A megajánlott szolgáltatásoknak meg kell felelniük a talajvédelmi tervben rögzített feltételeknek, a közúti közlekedés szabályainak, valamint a hígtrágyára és végtermékre vonatkozó munkavédelmi szabályoknak. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő az árazó táblázatban feltűntetett szolgáltatáson kívül elfogad helyettesítő megoldásokat, abban az esetben, ha azok műszaki tartalma megegyező bármely listában szerepeltetett szolgáltatással. A rendszer 36 hónapos hatálya alatt bármely gazdasági szereplő – az EKR-en keresztül a részvételi jelentkezése benyújtása és alkalmasnak minősítése esetén – csatlakozhat a rendszerhez. Ajánlatkérő a Kbt. 107. § (2) bekezdése alapján fenntartja annak a lehetőségét, hogy a DBR megvalósítása során, az ajánlattételi felhívás megküldésével egyidejűleg, az abban foglalt konkrét beszerzési igényre vonatkozóan - a konkrét közbeszerzések tárgyától és jellegétől függően - a részajánlat-tétel lehetőségeket határozzon meg az ajánlattételi felhívásban.
Interne Kennung: EKR001220212026/1