467316-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Kleinbusse – Achiziție microbuz școlar electric cu rampă pentru persoane cu dizabilități, UAT Comuna Dobroești
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție microbuz școlar electric cu rampă pentru persoane cu dizabilități, UAT Comuna Dobroești
Beschreibung: Obiectul contractului il constituie furnizarea unui microbuz scolar electric cu rampa pentru persoane cu dizabilitati, destinat transportului elevilor din Comuna Dobroesti catre unitatile de invatamant, in cadrul Programului Regional Bucuresti-Ilfov 2021-2027 – Obiectiv Specific RSO4.2, cofinantat din Fondul European de Dezvoltare Regionala. Achizitia include livrarea produsului complet echipat si functional, documentele aferente, instruirea personalului beneficiarului, garantia, service-ul si serviciile post-vanzare, conform cerintelor caietului de sarcini. TERMEN 1: Numărul zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări transmise în termen în a 13 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor TERMEN 2: Numărul zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 11 zile Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări transmise în termen în a 7 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 4283503 / 4 / 2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia publica are ca obiect furnizarea unui microbuz scolar electric cu rampa pentru persoane cu dizabilitati – 1 bucata, cod CPV 34114400-3 – Microbuze, destinat asigurarii transportului scolar in conditii de siguranta, confort, accesibilitate si protectie a mediului. Microbuzul ofertat trebuie sa fie nou, cu propulsie 100% electrica, incadrat in categoria M2, cu capacitate de 16-20 locuri pasageri + 1 loc pentru persoana cu mobilitate redusa + 1 loc sofer, echipat cu rampa de acces pentru persoane cu dizabilitati, sistem complet de ancorare pentru scaun rulant, dotari de siguranta activa si pasiva, sisteme de confort pentru pasageri, echipamente digitale si telematica. Vehiculul trebuie sa aiba baterie de minimum 80 kWh, autonomie urbana de minimum 200 km, incarcare AC si DC, emisii zero si sa respecte cerintele tehnice, de mediu, omologare, garantie, service, livrare, receptie si instruire prevazute in caietul de sarcini si in fisa tehnica. Termenul maxim de livrare este de 10 luni de la semnarea contractului, iar durata contractului este de 12 luni de la semnarea acestuia. Livrarea se va realiza DDP la sediul beneficiarului sau la o locatie indicata de acesta, pe teritoriul Comunei Dobroesti, judetul Ilfov, produsul fiind livrat complet functional, inmatriculabil si insotit de toate documentele necesare utilizarii imediate.
Interne Kennung: 1