See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; 2. Szczegółowy wykaz odcinków chodników, ścieżek rowerowych, zawiera załącznik „Specyfikacja Techniczna z wykazem i lokalizacją chodników, ścieżek, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na terenie Obwodu Drogowego w Biłgoraju, Józefowie i Zamościu na sezon zimowy 2026/2027”. 3. W przypadku przekazania innemu zarządcy drogi któregoś z powyższych odcinków Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia z realizacji części poszczególnych Zadań. W takim przypadku Wykonawca nie ma prawa wnosić roszczeń finansowych w stosunku do tutejszego Rejonu. 4. Zamawiający, w zależności od warunków atmosferycznych każdorazowo będzie podejmował decyzje o rozpoczęciu usług ze wskazaniem odcinków dróg na których wystąpi potrzeba prowadzenia akcji czynnej. 5. Istnieje możliwość unieważnienia postępowania w następstwie nieprzyznania środków na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki Publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu zamówienia. Termin wykonania zamówienia: od 10 listopada 2026r. do 30 kwietnia 2027r. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl* Termin związania ofertą 1. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 08.11.2026 r. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami: 1. Sekcja techniczna – Ewa Baran i Mirosław Dziura – tel 84 638 66 39
Vorherige Bekanntmachung: 100226-2026
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ogłoszenie wstępne
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz. U. 2026 poz. 793) zwanej dalej ustawą PZP
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju a. Droga nr 835; chodniki i ścieżki rowerowe – 4,754 km b. Droga nr 858; chodniki i ścieżki rowerowe – 0,672 km Łącznie: 5,426 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju – 100 215,18 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 1: Obwód Drogowy w Biłgoraju c. Droga nr 835; chodniki i ścieżki rowerowe – 4,754 km d. Droga nr 858; chodniki i ścieżki rowerowe – 0,672 km Łącznie: 5,426 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Biłgoraju (Tarnogród)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Biłgoraju (Tarnogród) a. Droga nr 835; chodniki i ścieżki rowerowe – 4,970 km b. Droga nr 863; chodniki i ścieżki rowerowe – 1,765 km Łącznie: 6,735 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Biłgoraju (Tarnogród) – 124 391,68 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 2: Obwód Drogowy w Biłgoraju (Tarnogród) a. Droga nr 835; chodniki i ścieżki rowerowe – 4,970 km b. Droga nr 863; chodniki i ścieżki rowerowe – 1,765 km Łącznie: 6,735 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Józefowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Józefowie a. Droga nr 849; chodniki i ścieżki rowerowe – 1,802 km b. Droga nr 853; chodniki i ścieżki rowerowe – 10,440 km Łącznie: 12,242 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Józefowie – 226 102,89 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 3: Obwód Drogowy w Józefowie c. Droga nr 849; chodniki i ścieżki rowerowe – 1,802 km d. Droga nr 853; chodniki i ścieżki rowerowe – 10,440 km Łącznie: 12,242 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4: Obwód Drogowy w Józefowie (Rogóźno)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 4: Obwód Drogowy w Józefowie (Rogóźno) a. Droga nr 853; chodniki i ścieżki rowerowe – 3,330 km Łącznie: 3,330 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 4
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 4: Obwód Drogowy w Józefowie (Rogóźno) – 61 503,24 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 4: Obwód Drogowy w Józefowie (Rogóźno) a. Droga nr 853; chodniki i ścieżki rowerowe – 3,330 km Łącznie: 3,330 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5: Obwód Drogowy w Zamościu (DW849, 858)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 5: Obwód Drogowy w Zamościu (DW849, 858) a. Droga nr 849; chodniki i ścieżki rowerowe – 18,145 km b. Droga nr 858; chodniki i ścieżki rowerowe – 7,602 km Łącznie: 25,747 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 5
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 5: Obwód Drogowy w Zamościu (DW 849, 858) – 475 532,68 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 5: Obwód Drogowy w Zamościu (DW849, 858) a. Droga nr 849; chodniki i ścieżki rowerowe – 18,145 km b. Droga nr 858; chodniki i ścieżki rowerowe – 7,602 km Łącznie: 25,747 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6: Obwód Drogowy w Zamość (DW 837, 843)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa polegająca na RDW w Zamościu „Usługi zimowego utrzymania chodników na terenie RDW Zamość w sezonie zimowym 2026/2027” Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 6: Obwód Drogowy w Zamość (DW 837, 843) a. Droga nr 837; chodniki i ścieżki rowerowe – 27,030 km b. Droga nr 843; chodniki i ścieżki rowerowe – 3,200 km Łącznie: 30,230 km 5. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a. Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b. Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c. Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d. W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e. Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f. Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g. Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h. Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i. Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 1, 2 - Biłgoraj ul. Krzeszowska 71 zadanie nr 3, 4 - Józefów ul. Batalionów Chłopskich 29 zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 j. Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. k. Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. l. Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników. 6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia przerywanego czasu pracy oraz czasowego zawieszenia wykonywania prac ze względu na panujące warunki atmosferyczne lub inne ważne uwarunkowania wynikające z potrzeb Rejonu bez zmiany wynagrodzenia maksymalnego, w ramach Zadania. 7. Wykonawca zobowiązuje się wykonywać umowę zgodnie z jej postanowieniami oraz ze specyfikacją techniczną warunków usług związanych z zimowym utrzymaniem chodników, ścieżek rowerowych, stanowiącą Załącznik do umowy oraz w sposób gwarantujący należytą jakość świadczonych usług. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania kontroli jakości usług świadczonych przez Wykonawcę, podwykonawcę/dalszego podwykonawcę, przy udziale pracowników RDW w Zamościu, całodobowo bez wskazania czasu i miejsca kontroli. Kontrola będzie przeprowadzana losowo przy ewentualnym udziale przedstawiciela Wykonawcy wskazanego w umowie. - Kontrolą Zamawiającego objęte są prace wykonane, na podstawie zapisów w dziennikach pracy sprzętu. - Zamawiający przeprowadza wyrywkową kontrolę, szerokości i długości sypania. - Kontrola wyrywkowa odbywa się do 2-3 godzin od momentu wykonania pracy, jeśli warunki pogodowe nie niweczą wykonanej pracy. 9. Z kontroli przedstawiciel Zamawiającego sporządzi protokół w którym stwierdzi wykonanie/niewykonanie usługi ewentualnie wyznaczy termin na dokonanie niezbędnych poprawek wykonanej usługi. 10. Stwierdzenie w protokole kontrolnym „nie wykonania” usługi spowoduje brak zapłaty za dany odcinek a ponadto naliczenie kar przewidzianych w umowie. 11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do interwencyjnego dysponowania realizacji usług na inne odcinki chodników – przy rozliczeniu wg umownych cen jednostkowych. 12. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców i dalszych podwykonawców jak za swoje własne. 13. Zamawiający dostarczy Wykonawcy Plan zimowego utrzymania zawierający min. wykaz standardów zimowego utrzymania dróg oraz odcinki chodników (lokalizacja i długość) do zwalczania śliskości zimowej - posypywania nawierzchni, a Wykonawca zapozna swoich pracowników z tym wykazem przed rozpoczęciem wykonywania usług. 14. Utrzymanie w stałej gotowości do realizacji zamówienia w terminie od dnia 30 października 2026r. do zakończenia świadczenia usług objętych zamówieniem do dnia 30 kwietnia 2027r. 15. Wykonawca nie później niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia sezonu zimowego, przekaże Zamawiającemu imienny wykaz osób, za pomocą których będzie wykonywał usługi objęte zamówieniem ze wskazaniem ich numerów telefonów.
Interne Kennung: R8.ST.372.12.2026.eb Zadanie nr 6
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Przewidywana wartość usług podobnych stanowić będzie nie więcej niż 90% wartości netto zamówienia podstawowego dla każdego Zadania na wartość nie większą niż. Zadanie nr 6: Obwód Drogowy w Zamość (DW 837, 843) – 558 331,17 zł netto 2. Zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne odśnieżanie oraz zwalczanie śliskości zimowej nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych na całej szerokości przy użyciu materiałów uszorstniających (piasek), z uwzględnieniem odcinków stanowiących dojścia do przejść dla pieszych, kontraktowane przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu z podziałem na zadania; Zadanie nr 6: Obwód Drogowy w Zamość (DW 837, 843) a. Droga nr 837; chodniki i ścieżki rowerowe – 27,030 km b. Droga nr 843; chodniki i ścieżki rowerowe – 3,200 km Łącznie: 30,230 km 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie : a) Odśnieżanie mechaniczne oraz ręczne w miejscach niedostępnych dla sprzętu – chodników, ścieżek rowerowych, wysp rozdzielających oraz azyli dla pieszych w taki sposób, aby warstwa pozostawionego śniegu nie przekraczała 2-3 cm oraz stanowiła równą powierzchnię. Niedopuszczalne jest pozostawienie na odśnieżanych odcinkach warstwy zlodowaciałego śniegu lub lodu tworzącego nierówną, pofalowaną nawierzchnię b) Równomierne posypywanie piaskiem odśnieżonych powierzchni na całej szerokości. Niedopuszczalne jest rozsypywanie piasku zbrylonego oraz występowanie nieciągłości w posypywaniu. c) Wykonywanie czynności związanych z odśnieżaniem i posypywaniem materiałem uszorstniającym na wezwanie, w zależności od warunków pogodowych i warunków panujących na chodnikach w celu zapewnienia standardu utrzymania. d) W przypadku opadów śniegu lub deszczu Wykonawca po wezwaniu przez przedstawiciela Zamawiającego winien przystąpić do posypywania chodników bezpośrednio po ustaniu opadów. Po posypaniu na chodnikach winna być utrzymywana równomierna cienka warstwa piasku, zapobiegająca śliskości zimowej. e) Decyzję o konieczności odśnieżania lub posypywania Wykonawca podejmuje na wezwanie przedstawiciela Zamawiającego. f) Niezwłoczne po wezwaniu przystąpienie do posypywania nawierzchni w przypadku wystąpienia śliskości zimowej lub uzasadnionego podejrzenia co do możliwości jej wystąpienia niezależnie od opadów. g) Zabezpieczenie i utrzymanie w gotowości sprzętu i maszyn wraz z obsługą przewidzianych do realizacji zamówienia. h) Zapewnienie we własnym zakresie obsługi naprawczo – remontowej sprzętu przewidzianego do świadczenia usług. i) Zamawiający zabezpieczy i udostępni Wykonawcy, zlokalizowane na placach składowych, materiały do zwalczania śliskości - piasek. Załadunek materiałów do zwalczania śliskości odbywać się będzie staraniem i na koszt Wykonawcy złożony na terenie Obwodów Drogowych: zadanie nr 5, 6 - Zamość ul. Stefana Batorego 2 m) Jednostki transportowe i sprzętowe muszą posiadać bezpośrednią łączność, poprzez telefony komórkowe, z Obwodami Drogowymi Rejonu celem m.in. przekazywania informacji dot. stanu dróg, panujących warunków atmosferycznych oraz dyspozycyjności. n) Wykonawca zobowiązany jest do rejestracji trasy przejazdu, czasu pracy sprzętu, co będzie stanowiło podstawę do wystawienia faktury- rozliczenie miesięczne. o) Operatorem sprzętu może być osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia obsługiwanego sprzętu i przeszkolenie do pracy przy zimowym utrzymaniu chodników.