See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług publicznych w celu rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Mieście Poznaniu
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac rozwojowych i dostosowawczych istniejących systemów informatycznych Miasta Poznania oraz tworzenie nowych rozwiązań i usług z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury IT. Prace obejmują w szczególności: I. Rozwój i Dostosowanie Istniejących Systemów: a) Systemy poznan.pl, BIP, PBO, POZ-ID, video.poznan.pl oraz Narzędzie Obiegu Dokumentów (zwane dalej Systemami): - wykonywanie prac rozwojowych i dostosowawczych zgodnie z aktualnymi potrzebami Miasta Poznania, które będą sukcesywnie definiowane w odrębnych Zleceniach; - zapewnienie zgodności wszystkich implementowanych funkcjonalności z zasadami dostępności cyfrowej (WCAG 2.1 i jej kolejnymi wersjami), wytycznymi projektowymi zespołu UI/UX PCSS oraz założeniami Architektury Informacyjnej Państwa (AIP); - poddawanie wszystkich zaimplementowanych funkcjonalności weryfikacji przez zespół testerów; - przeprowadzanie corocznych testów bezpieczeństwa i dostępności cyfrowej Systemów. b) Szczegółowe obszary prac rozwojowych i dostosowawczych obejmują m.in.: - wdrożenie projektu oprogramowania serwisu Fotoportal; - zaprojektowanie i wdrożenie nowej wersji Biuletynu Informacji Publicznej (BIP); - zaprojektowanie i wdrożenie System Obiegu Aktów Prawnych; - zaprojektowanie i wdrożenie oprogramowanie aplikacji dla Prezydentów do podpisu dokumentów w ramach narzędzia do obiegu dokumentów; - przebudowę IAP (Internetowego Asystenta Prezydenta) i IAR (Internetowego Asystenta Radnego) IARO (Internetowego Asystenta Radnego Osiedlowego); - modernizację formularzy elektronicznych; - modernizację mapy miejskiej; - rozbudowę retencji danych w systemach; - dostosowanie całego serwisu poznan.pl do nowego layoutu graficznego; - wdrożenie logowania domenowego z integracją baz użytkowników poznan.pl, BIP oraz domeny Urzędu Miasta; - rozbudowę strategicznych dla Miasta serwisów internetowych; - przebudowę panelu administracyjnego systemów poznan.pl i BIP; - wprowadzenie elementów Artificial Intelligence – AI do systemów (np.: wyszukiwarka, formularze); - bieżącą realizację zapotrzebowań zgłaszanych przez biura i wydziały Urzędu Miasta Poznania. II. Tworzenie Nowych Rozwiązań i Usług: a) budowa zupełnie nowych rozwiązań wykorzystujących infrastrukturę i narzędzia informatyczne związane z funkcjonowaniem Miasta; b) tworzenie usług integrujących systemy i programy wykorzystywane w Urzędzie Miasta Poznania; c) projektowanie nowych usług zgodnie ze standardem WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). III. Licencja: Partner udzieli Miastu Poznań niewyłącznej licencji na czas nieokreślony z zastrzeżeniem, że licencja ta nie będzie mogła zostać wypowiedziana przez co najmniej 25 lat dla poniższych narzędzi/oprogramowani: a) do oprogramowania serwisu Fotoportal; b) do Biuletyn Informacji Publicznej – nowa wersja; c) do Systemu Obiegu Aktów Prawnych; d) do oprogramowania aplikacji dla Prezydentów do podpisu dokumentów w ramach narzędzia do obiegu dokumentów; e) do platformy video.poznan.pl – frontend nowej wersji strony. IV. Zlecenia Szczegółowe: Szczegółowe opisy nowych funkcjonalności lub nowych usług będą każdorazowo przedmiotem odrębnych Zleceń, składanych przez Miasto Poznań w trakcie trwania Umowy, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Ramowy Opis i Harmonogram Prac zawiera Załącznik nr 3 do Umowy. V. Weryfikacja Jakości: Wszystkie przygotowywane usługi i funkcjonalności będą poddawane weryfikacji przez zespół testerów PCSS w celu zapewnienia ich prawidłowego działania i zgodności z wymaganiami WCAG2.1 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się we wzorze umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Interne Kennung: ZPb-II.271.94.2025.DK
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72415000 Internetseitenbetreiberdienste, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001