467607-2025 - Ergebnis
Dänemark – Schwerlastfahrzeuge – Indkøb af eldrevne liftbiler til ARC
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af eldrevne liftbiler til ARC
BeschreibungDen udbudte opgave omfatter indkøb af eldrevne, fabriksnye og færdigopbyggede liftbiler af nedenstående biltyper til ARC. ARC ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationerne angivne krav og beskrivelser: • Delkontrakt 1: Liftbil 2-akslet_Stor: 6 stk. • Delkontrakt 2: Liftbil 2-akslet_Lille: 2 stk. Bilerne skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til ARC. Biltyperne udbydes med hver sin kontrakt, således at der kan bydes på biltyperne enkeltvis. Det er dermed ikke nødvendigt at kunne tilbyde alle typer af biler, for at deltage i udbuddet.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelkontrakt 1: Liftbil 2-akslet_Stor
BeschreibungDelkontrakt 1: Liftbil 2-akslet_Stor
Interne KennungDelkontrakt 1: Liftbil 2-akslet_Stor
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144900 Elektrofahrzeuge
Optionen
Beschreibung der OptionenOption 1: Indkøb af yderligere biler: Delkontrakt 1 (Liftbil 2-akslet_Stor): 4 biler samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 31-12-2025.
LosLOT-0002
TitelDelkontrakt 2: Liftbil 2-akslet_Lille
BeschreibungDelkontrakt 2: Liftbil 2-akslet_Lille
Interne KennungDelkontrakt 2: Liftbil 2-akslet_Lille
Beschreibung der OptionenOption 1: Indkøb af yderligere biler: Delkontrakt 2 (Liftbil 2-akslet_Lille): 1 bil samt indgåelse af service- og reparationsaftale for denne bil. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 31-12-2025.