See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af små 2-akslede, 1- og 2-kammer renovationsbiler til ARC
Beschreibung: Den udbudte opgave omfatter indkøb af fabriksnye og færdigopbyggede renovationsbiler af nedenstående biltyper til ARC. ARC ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationerne angivne krav og beskrivelser: • Delkontrakt 1: Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille: 2 stk. • Delkontrakt 2: Renovationsbil 2-akslet, 2-kammer_Lille: 2 stk. Bilerne skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til ARC. Biltyperne udbydes med hver sin kontrakt, således at der kan bydes på biltyperne enkeltvis. Det er dermed ikke nødvendigt at kunne tilbyde alle typer af biler, for at deltage i udbuddet.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1: Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille
Beschreibung: Delkontrakt 1: Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille: 2 stk.
Interne Kennung: Delkontrakt 1: Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144511 Müllfahrzeuge, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge, 34144900 Elektrofahrzeuge
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option 1: Indkøb af yderligere biler: o Delkontrakt 1 (Renovationsbil 2-akslet, 1-kammer_Lille): 2 biler samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 31-12-2025.
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2: Renovationsbil 2-akslet, 2-kammer_Lille
Beschreibung: Delkontrakt 2: Renovationsbil 2-akslet, 2-kammer_Lille: 2 stk.
Interne Kennung: Delkontrakt 2: Renovationsbil 2-akslet, 2-kammer_Lille
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144511 Müllfahrzeuge, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge
Beschreibung der Optionen: Option 1: Indkøb af yderligere biler: o Delkontrakt 2 (Renovationsbil 2-akslet, 2-kammer_Lille): 2 biler samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 31-12-2025.