2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i instalacja nowej jednostki kogeneracyjnej o mocy docelowej ok. 1 MWe wraz przyłączeniem do istniejącej infrastruktury energetycznej, biogazowej w Oczyszczalni ścieków w Słupsku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż oraz uruchomienie jednostki kogeneracyjnej o mocy ok. 1 MWe wraz z urządzeniami, podłączeniami, aparaturą i oprogramowaniem, niezbędnymi do jego prawidłowej pracy i współpracy z istniejącymi kogeneratorami. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Opracowanie dokumentacji technicznej we wszystkich wymaganych zakresem prac branżach (w tym m.in. projekt przebudowy i dostosowania pomieszczenia dla nowego kogeneratora, projekt zasilania elektrycznego, instalacji wentylacyjnych, sanitarnych, etc.), niezbędnej do prawidłowego wykonania montażu urządzeń w miejscu ich lokalizacji. 2) Dostawę jednostki kogeneracyjnej, przeznaczonej do pracy ciągłej, zasilanej biogazem z istniejących instalacji biogazowych. 3) Montaż urządzeń w pomieszczeniu zespołu kogeneracyjnego, z uwzględnieniem podłączenia kanałów wentylacyjnych nawiewnych i wywiewnych, odprowadzenia spalin, przewodów gazowych, grzewczych, energetycznych, AKPiA. Prace te obejmują również wykonanie niezbędnych robót budowlano-montażowych (przejścia przez ścianę, konstrukcje wsporcze dla urządzeń, naprawienie uszkodzeń powstałych przy wykonywaniu montażu) oraz instalacyjnych. 4) Rozruch technologiczny jednostki i jej przetestowanie w normlanych warunkach eksploatacyjnych, w tym w pracy wyspowej, w celu sprawdzenia jego zgodności z wymaganiami technicznymi. Rozruch musi trwać minimum 5 dni, w ciągu których należy uzyskać wymagane parametry pracy. 5) Szkolenie personelu Zamawiającego z obsługi dostarczonych urządzeń, w tym monitorowania parametrów, wykonywania okresowych przeglądów oraz konserwacji urządzeń. 6) Opracowanie dokumentacji techniczno-ruchowej dotyczącej zainstalowanych urządzeń, obejmującej instrukcję obsługi, schematy elektryczne, dane techniczne oraz informacje dotyczące serwisowania. 7) Wyposażenie pomieszczenia nowej jednostki kogeneracyjnej w czujniki gazu (min. 2: podstawowy i zdemontowany zapasowy) powodujące awaryjne wyłączenie jednostki kogeneracyjnej w momencie pojawienia się gazu w pomieszczeniu urządzenia 8) Uruchomienie na stanowisku próbnym producenta nowej jednostki kogeneracyjnej oraz przeprowadzenie prób testowych, co udokumentuje raportem dostarczonym Zamawiającemu. 9) Zapewnienie minimum 2-letniej gwarancji (16 400 mth) na dostarczony produkt i instalację. 10) Uzyskanie potwierdzenia osiągnięcia paramentów technologicznych określonych przez Zamawiającego w pkt. 1.2. OPZ, po przeprowadzeniu rozruchu technologicznego. 11) Opracowanie i przekazanie dokumentacji powykonawczej. 3. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z wymogami zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia Część III SWZ oraz we wzorze umowy stanowiącym Część II SWZ.
Interne Kennung: WN1/0179/25/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 PZP z uwagi na fakt iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Spółka „Wodociągi Słupsk” zwana dalej Zamawiającym, wszczęła dla postępowania o udzielenie zamówienia publicznego klasycznego o wartości równej lub przekraczającej progi unijne na: „Dostawę i instalację nowej jednostki kogeneracyjnej o mocy docelowej ok. 1 MWe wraz przyłączeniem do istniejącej infrastruktury energetycznej, biogazowej w Oczyszczalni ścieków w Słupsku”. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”, tj. kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz.1129 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. - Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 21.03.2025 r. oraz opublikowane w Dz. Urz. UE: 2025 / S 58 - 187758 z dnia 24.03.2025 r. Unieważnienie postępowania w dniu 09.05.2025 r na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy Pzp, - Ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w dniu 20.05.2025 r. oraz opublikowane w Dz. Urz. UE: 2025 / S 97 - 32001 z dnia 21.05.2025 Unieważnienie postępowania w 04.07.02025 r. na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy Pzp,
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31120000 Generatoren
5. Los
Los: LOT-0001