See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na 2026 rok
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na rok 2026 dostępnej w obrocie spełniającej standardy jakościowe określone przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. ( t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb zasilania obiektów użyteczności publicznej, monitoringu wizyjnego, bram w ekranach akustycznych oraz oświetlenia ulicznego, placów, przystanków autobusowych, parków, skwerów Miasta Radomska. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest wspólnie prze Zamawiających: Miasto Radomsko – Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko, który przygotuje dokumentację przetargową i przeprowadzi całą procedurę przetargową oraz udzieli zamówienia w imieniu i na rzecz każdego uczestnika GZ 2026 tj. miejskich jednostek organizacyjnych ( szkół, przedszkoli, MOSiR, MOPS, ŚDS, COM ) oraz instytucji kultury ( MDK, MBP, MR ) zwanych ogólnie jednostkami miejskimi lub jednostkami podległymi. Grupa zakupowa została utworzona Zarządzeniem nr 137/2025 Prezydenta Miasta Radomsko z dnia 15 lipca 2025 r., w sprawie utworzenia Grupy Zakupowej energii elektrycznej 2026 oraz udzielenia zamówienia na „Zakup energii elektrycznej na rok 2026”. Liderem Grupy Zakupowej jest Miasto Radomsko – Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko.
Interne Kennung: PZP.271.1.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na rok 2026 dostępnej w obrocie spełniającej standardy jakościowe określone przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. ( t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb zasilania obiektów użyteczności publicznej, monitoringu wizyjnego, bram w ekranach akustycznych oraz oświetlenia ulicznego, placów, przystanków autobusowych, parków, skwerów Miasta Radomska. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest wspólnie przez Zamawiających wymienionych w SEKCJI 1.1. NABYWCA. Grupa zakupowa została utworzona Zarządzeniem nr 137/2025 Prezydenta Miasta Radomsko z dnia 15 lipca 2025 r., w sprawie utworzenia Grupy Zakupowej energii elektrycznej 2026 oraz udzielenia zamówienia na „Zakup energii elektrycznej na rok 2026”. Liderem Grupy Zakupowej jest Miasto Radomsko – Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko, który przygotuje dokumentację przetargową i przeprowadzi całą procedurę przetargową oraz udzieli zamówienia w imieniu i na rzecz każdego uczestnika GZ 2026 tj. miejskich jednostek organizacyjnych ( szkół, przedszkoli, MOSiR, MOPS, ŚDS, COM ) oraz instytucji kultury ( MDK, MBP, MR ) zwanych ogólnie jednostkami miejskimi lub jednostkami podległymi. Szacunkowa ilość dostarczanej energii elektrycznej na 2026 roku wynosi 3 525 468 kWh - szczegółowe informacje zawierają dodatki nr 7, 8 i 9 do SWZ. Wskazana ilość kupowanej energii elektrycznej oszacowana została na podstawie dotychczasowego zużycia energii elektrycznej, rzeczywista ilość zużywanej energii w trakcie wykonywania zamówienia może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Dostawa energii elektrycznej realizowana będzie w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego- każdej jednostki miejskiej. Zamawiający- jednostka miejska gwarantują zakup energii elektrycznej w ilości nie mniejszej niż 60 % liczonej dla każdej jednostki miejskiej oddzielnie zgodnie z zawartą umową (§ 2 umowy ). Realizacja prawa polegającego na większym lub mniejszym zużyciu energii elektrycznej odbywała się będzie w sposób automatyczny poprzez prowadzenie rozliczeń przez Wykonawcę na podstawie wskazań urządzeń pomiarowo-rozliczeniowych. Różnica w rzeczywistym zużyciu energii elektrycznej w stosunku do szacowanego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi, poza wynikającymi z zużytej ilości i ustalonej ceny, kosztami dla Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają :1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 7 do SWZ, 2) Zestawienie punktów odbioru energii elektrycznej Miasta Radomsko oraz placówek i instytucji - stanowiący dodatek nr 8 do SWZ, 3) Zestawienie punktów odbioru energii elektrycznej oświetlenia ulicznego: ulic, przystanków autobusowych, placów, skwerów, parków i miasteczka nauki ruchu drogowego oraz monitoringu wizyjnego miejskiego i bram w ekranach akustycznych na terenie miasta Radomsko - stanowiący dodatek nr 9 do SWZ, 4)projekt umowy - stanowiący dodatek nr 6 do SWZ. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych- szczegóły w SWZ.