46782-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen – Udbud af poser til madaffald 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af poser til madaffald 2025
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af poser til opsamling af madaffald i Tønder Kommune. Poserne skal være fremstillet af tilnærmelsesvis 100 % genbrugsplast. Der er tale om indkøb af ca. 5.000.000 poser til indendørs opsamling af frasorteret madaffald. Kontraktperioden er 2 år med mulighed for forlængelse 2 gange op til 12 måneder. Poserne skal leveres som løbende leveringer efter behov.
Interne Kennung: 247386681
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nærværende udbud gennemføres som et offentligt EU-udbud i henhold til lov nr. 1564 af 15. december 2015 (udbudsloven) og annonceres på www.mercell.dk.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Tønder Affald A/S har option på forlængelse af rammeaftalen på uændrede vilkår 2 gange op til 12 måneder. En eventuel forlængelse vil blive meddelt Leverandøren skriftligt senest 6 måneder inden rammeaftalens ophør.