467833-2026 - Wettbewerb
Polen – Sand – Dostawa piasku do utrzymania dróg wojewódzkich w sezonie 2026/2027 z podziałem na 9 części - Rejony Drogowe - nr postępowania 118/26
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa piasku do utrzymania dróg wojewódzkich w sezonie 2026/2027 z podziałem na 9 części - Rejony Drogowe - nr postępowania 118/26
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 24 260 Mg piasku w ramach zamówienia podstawowego oraz 4 852 Mg w ramach prawa opcji do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w sezonie 2026/2027 do poszczególnych jednostek organizacyjnych Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, na terenie Województwa Mazowieckiego. Zamawiający dopuszcza możliwość rezygnacji z części dostaw piasku, gdyż jej ilość będzie zależna od warunków atmosferycznych i powiązanego z nimi stanu dróg. Powyższe nie wymaga sporządzania aneksu do umowy. Minimalne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu wykonania umowy nie będzie niższe niż 10% wynagrodzenia umownego, niezależnie od zakresu ograniczenia wykonania zamówienia przez Zamawiającego. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 części. Opis podziału na części: CZĘŚĆ 1 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Gostynin – Płock. CZĘŚĆ 2 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ciechanów. CZĘŚĆ 3 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Grodzisk Mazowiecki. CZĘŚĆ 4 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ostrołęka. CZĘŚĆ 5 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Wołomin – Nowy Dwór Mazowiecki. CZĘŚĆ 6 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Węgrów – Siedlce. CZĘŚĆ 7 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Radom. CZĘŚĆ 8 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Otwock – Piaseczno. CZĘŚĆ 9 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Garwolin 3. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia znajduje się w Specyfikacji Technicznej (IV część SWZ). 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. w zakresie podobnych dostaw. 7. Termin realizacji zamówienia: - etap I – 2 miesiące od 02.11.2026 r. – 11 200,00 Mg - etap II – 5 miesięcy od 02.11.2026 r. – 13 060,00 Mg - prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 4 852,00 Mg 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy (dalej "zabezpieczenie") w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. 11. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 12. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważnie opisywane.
Interne Kennung118/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14211000 Sand
5. Los
LosLOT-0001
TitelCZĘŚĆ 1 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Gostynin – Płock.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 1 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Gostynin – Płock.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 1 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Gostynin – Płock
Optionen
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 500,00 Mg
LosLOT-0002
TitelCZĘŚĆ 2 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ciechanów.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 2 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ciechanów.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 2 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ciechanów
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 480,00 Mg
LosLOT-0003
TitelCZĘŚĆ 3 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Grodzisk Mazowiecki.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 3 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Grodzisk Mazowiecki.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 3 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Grodzisk Mazowiecki
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 260,00 Mg
LosLOT-0004
TitelCZĘŚĆ 4 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ostrołęka.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 4 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ostrołęka.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 4 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Ostrołęka
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 380,00 Mg
LosLOT-0005
TitelCZĘŚĆ 5 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Wołomin – Nowy Dwór Mazowiecki.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 5 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Wołomin – Nowy Dwór Mazowiecki.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 5 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Wołomin – Nowy Dwór Mazowiecki
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 1 060,00 Mg
LosLOT-0006
TitelCZĘŚĆ 6 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Węgrów – Siedlce.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 6 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Węgrów – Siedlce.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 6 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Węgrów – Siedlce
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 420,00 Mg
LosLOT-0007
TitelCZĘŚĆ 7 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Radom.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 7 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Radom.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 7 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Radom
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 786,00 Mg
LosLOT-0008
TitelCZĘŚĆ 8 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Otwock – Piaseczno.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 8 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Otwock – Piaseczno.
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 8 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Otwock – Piaseczno
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 520,00 Mg
LosLOT-0009
TitelCZĘŚĆ 9 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Garwolin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest CZĘŚĆ 9 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Garwolin
Interne Kennung118/26 - CZĘŚĆ 9 – Dostawa piasku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich do Rejonu Drogowego Garwolin
Beschreibung der Optionen- prawo opcji – 6 miesięcy od 02.11.2026 r. – 446,00 Mg