468063-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung – Servicii de investigatie imagistica CT
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de investigatie imagistica CT
Beschreibung: Spitalul Muncipal Medias intentioneaza sa atribuie un acord cadru de achizitie publica al carui obiect il constituie furnizarea unui pachet de servicii medicale si interpretarea rezultatului investigatiei, destinat pacientilor care apeleaza la serviciile oferite de Spital. Aceste investigatii sunt necesare pentru o diagnosticare corecta si in timp util a diferitelor simptomatologii. Se vor incheia acorduri cadru pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11 - a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.
Interne Kennung: XXX
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Spitalul Muncipal Mediaș intentionează să atribuie un acord cadru de achiziție publică al carui obiect îl constituie furnizarea unui pachet de servicii medicale și interpretarea rezultatului investigației, destinat pacienților care apelează la serviciile oferite de Spital. Aceste investigații sunt necesare pentru o diagnosticare corectă si în timp util a diferitelor simtomatologii. Nr. Crt. Denumire produs 1. CT craniu nativ 2. CT buco-maxilo-facial nativ 3. CT regiune gât nativ 4. CT regiune toracică nativ 5. CT abdomen nativ 6. CT pelvis nativ 7. CT coloană vertebrală cervicală nativ 8. CT coloană vertebrală toracală nativ 9. CT coloană vertebrală lombară nativ 10. CT membru superior drept nativ 11. CT membru superior stâng nativ 12. CT membru inferior drept nativ 13. CT membru inferior stâng nativ 14. CT mastoidă 15. CT sinusuri 16. CT craniu nativ şi cu substanţă de contrast 17. CT hipofiză cu substanţă de contrast 18. CT buco-maxilo-facial nativ şi cu substanţă de contrast 19. CT regiune gât nativ şi cu substanţă de contrast 20. CT regiune toracică nativ şi cu substanţă de contrast 21. CT abdomen nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 22. CT pelvis nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 23. CT coloană vertebrală cervicală nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 24. CT coloană vertebrală toracală nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 25. CT coloană vertebrală lombară nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 26. CT membru superior drept nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 27. CT membru superior stâng nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 28. CT membru inferior drept nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 29. CT membru inferior stâng nativ şi cu substanţă de contrast administrată intravenos 30. CT ureche internă 31. Uro CT 32. Angiografie CT membru superior drept 33. Angiografie CT membru superior stâng 34. Angiografie CT membru inferior drept 35. Angiografie CT membru inferior stâng 36. Angiografie CT craniu 37. Angiografie CT regiune cervicală 38. Angiografie CT torace 39. Angiografie CT abdomen 40. Angiografie CT pelvis Cantitățile sunt prezentate în anexa 1.
Interne Kennung: 1