468090-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Rozbudowa NIO-PIB Oddziału w Gliwicach o pracownię akceleratorową z aparatem terapeutycznym z funkcją obrazowania rezonansem magnetycznym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa NIO-PIB Oddziału w Gliwicach o pracownię akceleratorową z aparatem terapeutycznym z funkcją obrazowania rezonansem magnetycznym
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest rozbudowa NIO-PIB Oddziału w Gliwicach o pracownię akceleratorową z aparatem terapeutycznym z funkcją obrazowania rezonansem magnetycznym 2.Przedmiot zamówienia stanowi sporządzenie dokumentacji projektowej oraz realizacja i uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie (w trybie „zaprojektuj, wybuduj”, „wyposaż”) Inwestycji pn.: Rozbudowa NIO-PIB Oddział w Gliwicach o pracownię akceleratorową z aparatem terapeutycznym z funkcją obrazowania rezonansem magnetycznym poprzez: budowę nowego bunkra terapeutycznego. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi wymaganymi prawem uzgodnieniami, z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę, jak również wszelkie prace rozbiórkowe i budowlano – montażowe wraz z dostawą sprzętu i aparatury medycznej z rozruchem technologicznymi i przekazaniem obiektu do użytkowania Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1) Program Funkcjonalno- Użytkowy – załącznik nr 2.2 do SWZ, 2) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2.3 do SWZ, 3) Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 4. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 6. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wniesienia wadium, oraz wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 8. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 9. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku 4 do SWZ. Zmiana każdej umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 10. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 11. Zamawiający wymaga posiadania ubezpieczenia na warunkach określonych w pkt 13 Rozdziału IV SWZ 12. Zamawiający ustala, że w dniu 14.07.2026 r. o godz. 10:00 na terenie siedziby Zamawiającego, odbędzie się wizja lokalna. 13. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego, określone czynności w zakresie realizacji przedmiotowego zamówienia będą polegały na wykonywaniu pracy w rozumieniu art. 22 §1 Kodeksu pracy zgodnie z pkt 14. Rozdziału IV SWZ 14. Przedmiot umowy finansowany jest z dotacji celowej ze środków Funduszu Medycznego na lata 2026-2029 na dofinansowanie zadania pn. „Optymalizacja ścieżki diagnostycznej i terapeutycznej chorych na nowotwory w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym” Umowa nr DOI/FM/SIS/ONKO/2026/3846/137 15. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z „Zasadą DNSH” („nie czyń poważnej szkody”; ang. „Do No Significant Harm”) która jest zasadą dotyczącą niewspierania ani nieprowadzenia działalności gospodarczej, która powoduje znaczące szkody (poważne szkody, posiada znaczący negatywny wpływ) dla któregokolwiek z celów środowiskowych takich jak: 1) łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, 5) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów 16. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 17. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Funduszu Medycznego w ramach Subfunduszu Infrastruktury Strategicznej, którego regulacje wskazują, że Wykonawca jest zobowiązany do poddawania się kontroli przeprowadzanej przez Ministra w szczególności do przekazywania wymaganej dokumentacji, udzielania wyjaśnień dotyczących realizacji programu inwestycyjnego oraz zezwalania kontrolującym na wejście na teren, na którym realizowany jest program inwestycyjny. 18. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: 1. wykonanie „Dokumentacji projektowo-kosztorysowej”: do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy, 2. wykonanie robót budowlano-instalacyjno-wykończeniowych oraz dostawa wyposażenia do 9 miesięcy od dnia uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, 3. dostawa dokumentacji technicznej pracowni akceleratorowej wskazującej na spełnienie wymagań ochrony radiologicznej do dnia 01.03.2028r., 4. dostawa, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji sprzętu medycznego, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania określonych w załączniku nr 1do „Opis przedmiotu zamówienia” do dnia 30.06.2028r 19. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne KennungDZ/DZ–381-1-51/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 45330000 Installateurarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45400000 Baufertigstellung, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 39100000 Möbel, 33100000 Medizinische Geräte, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33111610 Magnet-Resonanz-Anlage, 31643100 Linearbeschleuniger, 48151000 Computersteuerungssystem, 48180000 Medizinsoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Rozbudowa NIO-PIB Oddziału w Gliwicach o pracownię akceleratorową z aparatem terapeutycznym z funkcją obrazowania rezonansem magnetycznym 2. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 15.11.2026 r. 3. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne KennungDZ/DZ–381–1–51/26
Haupteinstufung (cpv): 45211350 Bau von Mehrzweckgebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 39100000 Möbel, 33100000 Medizinische Geräte, 31643100 Linearbeschleuniger, 48151000 Computersteuerungssystem