468242-2026 - Wettbewerb
Polen – Hausmüllbeseitigung – Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Wilamowice.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Wilamowice.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie, zgodnie z wytycznymi w opisie zamówienia, całego strumienia odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wilamowice, na których zamieszkują mieszkańcy.
Interne KennungIN.271.1.16.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje odbiór bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych następujących frakcji odpadów komunalnych: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) popiół (w kodzie ex 20 01 99 – popioły z gospodarstw domowych), c) szkło, w tym: - butelki i słoiki szklane po napojach i żywności; - butelki po napojach alkoholowych; - szklane opakowania po kosmetykach, itp. d) papier, w tym: - gazety, książki, katalogi, zeszyty, - papierowe torby i worki, - papier szkolny i biurowy, - kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, itp. e) tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, w tym: - puste, odkręcone butelki plastikowe po napojach (np. typu PET), - puste opakowania po kosmetykach, chemii gospodarczej i środkach czystości, - plastikowe opakowania po żywności (np. po jogurtach, serkach, kefirach, margarynach), - folie, worki, reklamówki, torebki z tworzyw sztucznych (PP, PE, HDPE, LDPE), - kartony po sokach, napojach, mleku (TetraPak), - puszki po napojach, konserwach, - drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych, itp. f) meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym: stoły, krzesła, sofy, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, chodniki, wykładziny, materace, karnisze, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, itp. g) bioodpady – odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych (w kodzie 20 01 08), za wyjątkiem zwolnionych w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, w tym: - resztki z przygotowywanych i spożywanych posiłków, m.in. resztki i obierki owoców i warzyw; nabiał; skorupki jajek, skorupki z orzechów; resztki z zaparzania kawy i herbaty, - zepsuta, przeterminowana żywność, - papier zanieczyszczony żywnością, - ręczniki papierowe, itp. h) odzież i tekstylia, w tym: zużyta odzież, obuwie, pościel, zasłony, ręczniki, obrusy, koce, firany, skarpetki, bielizna, rękawiczki, czapki, szaliki, portfele, torebki, paski, galanteria skórzana, plecaki, itp. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w rozdziale III Specyfikacji warunków zamówienia. Wykonawca, przed podpisaniem umowy, zobowiązany będzie do uzyskania wpisu do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Wilamowice, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.