468255-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrische Lampen und Leuchten – Dostawa sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Nr referencyjny nadany przez Zamawiającego: DTE.271.65.1.2026. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące 4 (słownie: cztery części/ zadania, dalej zwanymi „zadaniem” lub „zadaniami”): 1) Dostawa konsolety wraz z osprzetem do studia nagrań PFB (1 sztuka konsolety, przetworniki oraz 1 sztuka konwertera), 2) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej: ruchome głowy profilowe – 12 sztuk; 3) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej: lampy z soczewką Fresnela – 7 sztuk, 4) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej – lampy typu wash – 4 sztuki; 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami znajduje się w: a) załączniku nr 1 do SWZ – Opisie przedmiotu zamówienia dla wszystkich czterech zadań, b) załączniku nr 7 do SWZ – Wzorze umowy (dla wszystkich czterech zadań). 4. Przedmiot zamówienia obejmuje poniższe działania dla wszystkich czterech zadań: a) Dostawę sprzętu określonego w OPZ z wyposażeniem do siedziby Zamawiającego, w ustalonym terminie i godzinie, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, b) Ustawienie, podłączenie sprzętu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, c) Integrację sprzętu z systemami Zamawiającego, d) Pierwsze uruchomienie sprzętu oraz jego kalibrację. 5. Oferowany towar ma być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, sprawny technicznie, bezpieczny, kompletny i gotowy do pracy, wyprodukowany nie wcześniej niż w IV kwartale roku 2025 r., a także musi spełniać wymagania techniczno-funkcjonalne opisane w dokumentach zamówienia. Zamawiający wymaga, aby oferowany sprzęt był produkowany seryjnie od co najmniej 6 miesięcy i był w sprzedaży co najmniej od kwartału. Nie dopuszcza się stosowania urządzeń i akcesoriów montażowych wytworzonych jako wykonanie warsztatowe przez Wykonawcę. W przypadku zadania nr 2, zadania nr 3 oraz zadania nr 4 (oświetlenie) Zamawiający dodatkowo wymaga, aby model oferowanego przedmiotu był szeroko prezentowany lub miał premierę na targach sprzętu oświetleniowego co najmniej w Europie, w tym aby targi te miały skalę międzynarodową. 6. Wykonawca udziela gwarancji na dostarczone urządzenia, zgodnie z gwarancją producenta, a także na wykonane prace instalacyjne. 7. Zamawiający zwraca uwagę Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia na warunki gwarancyjne określone we wzorze umowy, w paragrafie nr 5, w tym na: 1) minimalny wymagany okres gwarancji: a) dla zadania nr 1 (nagłośnienie) – minimum 24 miesiące, b) dla zadania nr 2 (ruchome głowy profilowe) – minimum 48 miesięcy, c) dla zadania nr 3 (lampy z soczewką Fresnela) – minimum 60 miesięcy, na źródło LED – 10 lat (120 miesięcy), d) dla zadania nr 4 (głowy typu wash) – minimum 48 miesięcy. 2) maksymalny 24-godzinny: a) dla zadania nr 1 (nagłośnienie): czas dostarczenia sprzętu zastępczego b) dla zadania nr 2, nr 3 oraz nr 4 (oświetlenie): czas reakcji na zgłoszony incydent 8. Zamawiający wymaga autoryzowanego serwisu zapewnionego w ramach zamówienia sprzętu. Serwis musi posiadać niezbędne uprawnienia, licencje lub dokumenty potwierdzające od producenta dostarczonych urządzeń. 1) dla zadania nr 1 (nagłośnienie): serwis wykonywany u producenta/ wykonawcy, 2) dla zadania nr 2, zadania nr 3 oraz zadania nr 4 (oświetlenie): serwis ma być wykonywany w siedzibie Zamawiającego, tj. ul. Ołowianka 1 w Gdańsku. 9. Kody CPV: zadanie nr 1: 32342400-6 – Sprzęt nagłaśniający; zadanie nr 2/ nr 3/ nr 4: Główny: 31500000-1 – Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne. 10. Strona prowadzonego postępowania: https://filharmonia-gda.ezamawiajacy.pl/pn/filharmonia-gda/demand/296998/notice/public/details
Interne KennungDTE.271.65.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Użyte w SWZ terminy mają następujące znaczenie a) SWZ – niniejsza specyfikacja warunków zamówienia b) OPZ – opis przedmiotu zamówienia c) Ustawa – ustawa z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.). 2. W niniejszym postępowaniu Zamawiający będzie stosował procedurę klasyczną określoną w Dziale II, Rozdziale 3, Oddziale 2 (od art. 132) Ustawy PZP. 3. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z art. 61, ust. 1 PZP, a składanie ofert jest możliwe wyłącznie, zgodnie z przepisami art. 63, ust. 1 PZP. 4. Zamawiający przewiduje możliwość składania ofert częściowych. 5. Zamawiający nie ogranicza ilości części, na jakie Wykonawca może złożyć ofertę. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty wariantowej. 7. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej. 8. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów. 9. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej w formie aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do ofert, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie wymaga, aby wykonawca i jego podwykonawcy zatrudniali na podstawie umowy o pracę, w okresie realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z art. 95 Ustawy Pzp. Zgodnie z art. 27, ust. 2, pkt 1) PZP Zamawiający wskazuje, że przedmiotem zamówienia jest dostawa, w związku z czym wymóg ten nie ma zastosowania. 14. Zamawiający nie przewiduje dodatkowych wymagań w zakresie zatrudniania osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie przewiduje możliwości unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Pzp). 16. Zamawiający nie przewiduje możliwości prowadzenia rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich (PLN). 17. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ w trybie określonym w art. 135 ustawy. 18. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana Wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia, bez ujawnienia źródła zapytania oraz zamieszczona na stronie internetowej, na której udostępniona jest SWZ. 19. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert, zmienić treść niniejszej SWZ, zgodnie z art. 137 ustawy. 20. Identyfikator postępowania zostaje wskazany w SWZ. Zgodnie z ROZDZIAŁ 7. PODSTAWY WYKLUCZENIA WYKONAWCY - SWZ: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy pzp. 2. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia z postępowania Wykonawcy na podstawie fakultatywnych przesłanek, o których mowa w art. 109 Ustawy pzp. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 ORAZ art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 507). 4. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem art. 110, ust. 2 oraz ust. 3 Ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32342400 Akustische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
Titel1) Dostawa konsolety wraz z osprzętem do studia nagrań PFB (1 sztuka konsolety, przetworniki oraz 1 sztuka konwertera)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fonicznej konsolety cyfrowej wraz z kompatybilną kartą MADI, (przeznaczoną do montażu w slocie na karty rozszerzeń oferowanego miksera), przetwornikami A/C, C/A przeznaczonymi do współpracy z oferowaną cyfrową konsoletą foniczną oraz kompaktowego konwertera sygnału cyfrowego audio w standardzie MADI, umożliwiającego dwukierunkową konwersję sygnału pomiędzy interfejsem MADI elektrycznym koncentrycznym, a interfejsem MADI optycznym. 2. Konsoleta ma być przeznaczona do pracy w profesjonalnych systemach audio, w szczególności w zastosowaniach studyjnych, emisyjnych, teatralnych, instalacyjnych i live. 3. Parametry minimalne – Konsoleta Przeznaczenie Cyfrowa konsoleta foniczna Liczba szyn wejściowych Minimum 120 monofoniczne Liczba szyn wyjściowych Minimum 48 szyny miksujące oraz minimum 12 szyn typu Matrix Liczba szyn głównych Minimum 2 Liczba lokalnych wejść mikrofonowo-liniowych Minimum 32 na złączach XLR Liczba lokalnych wyjść liniowych Minimum 16 na złączach XLR Liczba slotów na karty rozszerzeń Minimum 1 (slot obsługujący do 64 kanałów) Wejścia/wyjścia DANTE Minimum 144 kanały wejściowe, 144 kanały wyjściowe w formacie DANTE Porty DANTE Minimum 2 x etherCON lub 2 x RJ-45 Liczba zapamiętywanych scen Minimum 499 Liczba zmotoryzowanych tłumików Minimum 28 o długości minimum 100mm Ekrany dotykowe Kolorowe, multi-touch minimum: 1 o przekątnej minimum 6” 2 o przekątnej minimum 12” Funkcjonalność kanałów wejściowych Minimum: kompensacja wzmocnienia, cyfrowy "gain", ATT, HPF, 4-pasmowy PEQ, 2 procesory dynamiki, delay, grupa DCA, grupa MUTE Funkcjonalność kanałów wyjściowych Minimum: 8-pasmowy PEQ, procesor dynamiki, grupa MUTE Częstotliwość próbkowania 48 kHz / 96 kHz z możliwością podania zewnętrznego zegara Opóźnienie sygnału pomiędzy wejściem a wyjściem analogowym, dla częstotliwości próbkowania 96 kHz Maksymalnie 1,5 ms Całkowite zniekształcenia harmoniczne Maksymalnie 0,05 % Zakres częstotliwości Nie węższy niż 20 Hz ÷ 20 kHz (+0,5, -1,5dB) Wejście A/B Port A/B dla jednego channel strip Interfejs USB 18 in/18 out Definiowalne, fizyczne przyciski Minimum 12 Definiowalne enkodery Minimum 4 Wymiary Nie większe niż: 800 x 330 x 570 mm Waga Nie większa niż: 24 kg Inne Urządzenie powinno być wyposażone (tzn. karta ma być zamontowana w odpowiednim slocie na karty rozszerzeń), w kompatybilną jedną kartę MADI przeznaczoną do montażu w slocie na karty rozszerzeń oferowanego miksera. Karta powinna obsługiwać minimum 64kanały wejściowe oraz 64 kanały wyjściowe dla częstotliwości 96 kHz/24-bit 4. Parametry minimalne – Przetworniki Przeznaczenie Przetwornik A/C, C/A przeznaczony do współpracy z oferowaną cyfrową konsoletą foniczną Liczba wejść mikrofonowo - liniowych Minimum 32 na złączach XLR (np. 2 po 16) Liczba wyjść liniowych Minimum 16 na złączach XLR Liczba złącz AES/EBU Minimum 4 out Wbudowany protokół sieciowy DANTE Porty cyfrowe Minimum 2 x etherCON lub 2 x RJ-45 Zakres częstotliwości Nie węższy niż 20 Hz ÷ 20 kHz (+0,5, -1,5dB) Całkowite zniekształcenia harmoniczne Maksymalnie 0,05 % Zakres dynamiki Minimum 115 dB Wymiary Standard rack 19", wysokość nie większa niż 5U 5. Kompaktowy konwerter sygnału cyfrowego audio w standardzie MADI (1 sztuka) musi: a) umożliwiać konwersję sygnału MADI koncentrycznego na MADI optyczny oraz MADI optycznego na MADI koncentryczny, pracować w sposób transparentny dla sygnału cyfrowego MADI, posiadać co najmniej 1 wejście i 1 wyjście MADI koncentryczne, b) posiadać co najmniej 1 wejście i 1 wyjście MADI optyczne, c) zapewniać jednoczesną obsługę toru wejściowego i wyjściowego dla obu mediów transmisyjnych, być wyposażone w sygnalizację zasilania na panelu urządzenia. 1) Urządzenie musi spełniać następujące wymagania dla połączeń MADI koncentrycznych: a) liczba złączy: minimum 2 złącza BNC, w tym minimum 1 wejście i minimum 1 wyjście, b) typ złączy: BNC zgodne z IEC 60169-8, c) impedancja toru koncentrycznego: 75 Ω nominalnie, d) obsługiwany przewód: kabel koncentryczny 75 Ω, e) maksymalna długość transmisji po medium koncentrycznym: nie mniej niż 100 m przy zastosowaniu kabli i złączy odpowiedniej jakości, bez połączeń pośrednich. 2) Wymagania dotyczące interfejsu MADI optycznego: a) liczba złączy: minimum 2 złącza optyczne, w tym minimum 1 wejście i minimum 1 wyjście, b) typ złączy: duplex SC, c) obsługiwany typ włókna: światłowód wielomodowy 50/125 µm, d) klasa światłowodu: minimum OM2 lub lepsza zgodnie z ISO 11801, e) maksymalna długość transmisji po medium optycznym: nie mniej niż 1000 m, z zastrzeżeniem że dokumentacja źródłowa wskazuje wartość poniżej 1000 m dla połączeń wysokiej jakości i bez połączeń pośrednich; w związku z tym zamawiający dopuszcza urządzenie o deklarowanym zasięgu transmisji minimum 900 m, maksimum 1000 m, zależnie od jakości toru transmisyjnego. 3) Urządzenie musi: a) być zasilane z sieci AC, b) pracować przy napięciu zasilania: minimum 100 V AC / maksimum 240 V AC, c) pracować przy częstotliwości sieci: minimum 50 Hz / maksimum 60 Hz. d) Obudowa urządzenia musi być kompaktowa i przystosowana do pracy w środowisku profesjonalnym. e) Wymiary i masa: • wysokość: maksimum 43,3 mm, • szerokość: maksimum 130,0 mm, • głębokość obudowy: maksimum 101,6 mm, • głębokość całkowita wraz ze złączami: maksimum 123,0 mm, • masa urządzenia: nie więcej niż 0,45 kg. 4) Urządzenie musi umożliwiać podłączenie torów MADI od frontu urządzenia, posiadać czytelne oznaczenia wejść i wyjść dla interfejsów MADI koncentrycznych i MADI optycznych; 4. Akcesoria do konsoli, realizowane wraz z zamówieniem: dedykowana do urządzenia skrzynia transportowa typu „case” wyposażona w koła transportowe do powyższej konsoli nagłośnieniowej umożliwiająca bezpieczny transport i przechowywanie urządzenia chroniąca przed wstrząsami oraz deszczem wykonana głównie z materiału drewnopochodnego oraz aluminium.
Interne KennungZadanie nr 1
Haupteinstufung (cpv): 32342400 Akustische Geräte
Menge1 Stück
LosLOT-0002
Titel2) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej: ruchome głowy profilowe – 12 sztuk.
Beschreibung1. UWAGA! ZA MAŁO MIEJSCA W OGŁOSZENIU - vide zał. nr 1 do SWZ - pełen OPZ. Tam info. o wyposażeniu dodatkowym! 2. Minimalne wymagania do każdej z głów – UWAGA, dodatkowa funkcjonalność jest kryterium oceny ofert dla tego zadania: 1) Ledowe białe źródło światła o mocy co najmniej 750 W. 2) Moc źródła światła nie mniej niż 55 000 lumenów. 3) Moc świetlna urządzenia nie mniej niż 34 000 lumenów. 4) Średnia trwałość źródła światła co najmniej 39999 godzin. 5) Zakres zoom nie mniejszy niż od 4-52 stopni kontrolowany przez DMX. 6) Klasa szczelności urządzenia – IP65. 7) Kolor urządzenia – czarny. 8) Natywne CRI minimum 70, jeśli jest poniżej 95 to urządzenie musi posiadać sterowane po DMX filtry CRI 80 ( +/- 5 procent ) oraz CRI 90 ( +/- 5 procent). 9) Natężenie oświetlenia urządzenia mierzone z pięciu metrów – co najmniej 150 000 luksów. 10) Natywna temperatura barwowa źródła 6700 K (+/- 10 % ) 11) Średnica soczewki nie mniej niż 180 mm, nie więcej niż 250 mm. 12) Sterowana po DMX tarcza CTO w zakresie temperatury barwowej co najmniej od 3200K do 6500K regulowany DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 13) Korekcja zieleni w barwie regulowana DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 14) Dopuszczalna temperatura pracy co najmniej od -30 do 50 stopni Celsiusa. 15) System co najmniej 4 noży profilowych sterowny po DMX umożliwiających docinanie plamy światła – noże powinny umożliwiać całkowite zamkniecie wychodzącego strumienia światła. 16) Tarcza dla gobo statyczna z co najmniej 8 gobo (każde wymienne) oraz jeden slot pusty kontrolowana z DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 17) Tarcza dla gobo ruchoma z co najmniej 7 obrazkami które są wymienne, indeksowane oraz obrotowe kontrolowane z DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 18) Tarcza animacji o regulowanej prędkości oraz kierunku obrotu regulowany DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 19) Dwie tarcze koloru, każda po co najmniej 4 kolory + biały 20) System mieszania koloru realizowany za pomocą tarcz CMY regulowany DMX z dokładnością co najmniej 8 bitów. 21) Jedna niezależna pryzma liniowa, obrotowa z regulowanym kierunkiem i prędkością; 22) Jedna niezależna pryzma okrągła, obrotowa z regulowanym kierunkiem i prędkością; 23) Zmotoryzowany iris. 24) Urządzenie ma umożliwiać użytkownikowi samodzielną wymianę filtrów Frost na inne. 25) Zoom, focus oraz IRIS regulowany poprzez DMX z dokładnością co najmniej 16 bitów. 26) Dimmer pracujący w zakresie od 0 do 100 procent regulowany poprzez DMX z dokładnością 16 bitów. 27) Funkcja strobowania elektronicznego z częstotliwością nie mniej niż od 1 do 15 Hz. 28) Dokładność ściemniania na poziomie nie mniej niż 18 bitów. 29) Wbudowana fizyczna blokada obrotu panoramy oraz tiltu na potrzebę przenoszenia oraz magazynowania urządzenia. 30) Urządzenie musi być przygotowane do pracy bez przerwy w cyklu minimum 240 godzin. 31) Urządzenie musi posiadać co najmniej dwa filtry Frost. 32) Urządzenie ma być wyposażone w złącze zasilania typu powerCon True 1, wejście oraz wyjście DMX 3 PIN oraz 5 PIN, wejście oraz wyjście RJ45, wszystkie w standardzie IP65. 33) Waga urządzenia do 41 kilogramów. 34) Szerokość urządzenia maksymalnie 490 mm. 35) Wysokość urządzenia nie więcej niż 800 mm. 36) Urządzenie ma umożliwiać zamontowanie i pracę w pionie jak i w poziomie. 37) Urządzenie ma posiadać dwa uchwyty na dłonie służące do przenoszenia umieszczone w podstawie bazy 38) Urządzenie ma posiadać dedykowany zaczep do montażu linki bezpieczeństwa 39) Urządzenie ma umożliwiać zamontowanie haków w poprzek jak i wzdłuż kratownicy. 40) Urządzenie ma posiadać system redukujący poziom drgań urządzenia w trakcie ruchu silników pan/tilt. 41) Urządzenie ma być wyposażone wyświetlacz do sterowania parametrami który jest dotykowy, kolorowy, samopoziomujący (treść nie jest wyświetlana „do góry nogami”), umożlwiający dostęp do zarejestrowanych logów serwisowych, umożlwiający programowanie samodzielnych scen. 42) Urządzenie ma posiadać łączność NFC oraz ogólnodostępną dedykowaną aplikację na platformę iOS oraz Android dzięki której można z poziomy aplikacji w telefonie zmienić parametry konfiguracyjne takie jak adres, mode bez zasilania sieciowego urządzenia. 43) Urządzenie ma umożliwiać obsługę protokołów DMX 512, ArtNet, sACN, 44) Urządzenie ma posiadać bezprzewodową łączność CRMX w pełni kompatybilną z systemem Lumen Radio posiadanym przez Polską Filharmonię Bałtycką. 45) Urządzenie w podstawowym trybie pracy nie może zajmować więcej niż 58 kanałów. 46) Dokładność pracy urządzenia w ruchu obrotu pionowego i poziomego, nie mniej niż 14 bitów, zakres pracy obrotu poziomego nie mniej niż 520 stopni a obrotu pionowego nie mniej niż 250 stopni. 47) Zakres zasilania urządzenia co najmniej 100-230V. 48) Urządzenie ma posiadać zainstalowany wewnętrzny bezpiecznik elektryczny zabezpieczający urządzenie. 49) Pobór maksymalny prądu w czasie pracy do 1300W. 50) Biblioteka urządzenia musi być dostarczona w standardzie pliku GDTF oraz jako osobne samodzielne pliki bibliotek dla konsol systemu MA Lighting GrandMA 2 oraz GrandMA 3, Avolites system Titan od wersji 12 wzwyż, Chamsys MagicQ 51) Możliwość zmiany ustawień urządzenia za pośrednictwem protokołu RDM lub dedykowanej aplikacji z wykorzystaniem technologii NFC; 52) Urządzenie ma umożliwiać poprzeć interfejs ethernetowy diagnostykę oraz zmianę ustawień. 53) Urządzenie w ramach trybu pracy ma posiada tryb pracy „cichy” (silence/quite) w trakcie, którego urządzenie nie będzie generowało więcej niż średnio 42 dB(A) przy statycznym punktowym świeceniu z dimmerem ustawionym na maksymalną moc. 54) Urządzenie ma posiadać funkcje zapobiegające miganiu obrazu w kamerze (flicker free) 55) Urządzenie ma mieć możliwość aktualizacji firmware lokalnie u zamawiającego;
Interne KennungZadanie nr 2
Menge12 Stück
LosLOT-0003
Titel3) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej: lampy z soczewką Fresnela – 7 sztuk
Beschreibung1. Przedmiotem zadania nr 3 jest dostawa, montaż oraz kalibracja oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z oświetleniem efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 7 sztuk lamp z soczewką Fresnela. 3. Minimalne wymagania do każdej z 7 sztuk dostarczanych lamp – UWAGA, dodatkowa funkcjonalność jest kryterium oceny ofert dla tego zadania: 1) Źródło LED oparte o wielokolorowy system diod składający się z minimum 5 barw w tym Czerwony, Zielony, Niebieski, Limonka oraz jedna dowolna; 2) Moc świetlna urządzenia wynosząca nie mniej niż 10 050 lumenów sferycznych. 3) Zakres pracy zoom (szerokość emitowanej wiązki) zmienny w zakresie co najmniej od 13° do 44° kontrolowany przez DMX. 4) Urządzenie posiada możliwość liniowej kontroli nad pracą układu chłodzenia za pośrednictwem dedykowanego kanału DMX, w tym regulację automatyczną jak i w progach procentowych, w tym tryb pracy na 100 procent. 5) Urządzenie posiada tryb pracy DMX dający co najmniej 14 bitową rozdzielczość kontroli nad parametrami jasności oraz koloru. 6) Urządzenie oferuję możliwość pracy w trybie wysokiej jasności lub wysokiej jakości światła. 7) Regulowana częstotliwość pracy źródła LED w zakresie minimum 5 000 Hz do maksimum 25 000 Hz. 8) Średnia głośność pracy urządzenia wynosząca maksymalnie 25 dBA; 9) Możliwość aktualizacji firmware’u za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania oraz interfejsu DMX. 10) Urządzenia ma posiadać złącze typu powerCON TRUE1 służące do zasilania urządzenia. 11) Urządzenie ma posiadać złącze typu powerCON TRUE1 służące do zasilania kolejnych urządzeń. 12) Para gniazd 5pin XLR w układzie I/O. 13) Średnica soczewki typu fresnel powinna wynosić minimum 190 mm; 14) Obudowa urządzenia wykonana z odlewanego aluminium. 15) Waga całkowita urządzenia nie przekraczająca 6,5 10 kg; 16) Urządzenie ma umożliwiać ciągłą pracę bez przerwy co najmniej 240 godzin. 17) Szczelność nie mniej IP20. 18) Możliwość zmiany temperatury barwowej. 19) Dostarczone urządzenie musi być po kalibracji kolorów. 20) Urządzenie winno posiadać co najmniej 5 „mode” dla obsługi DMX, w tym jeden mode zajmujący 1 kanał DMX kontrolujący co najmniej dimmer oraz jeden mode zajmujący nie więcej niż 10 kanałów DMX który kontroluje co najmniej dimmer, wszystkie kolory diod, zoom oraz tryby pracy wentylatora. 21) Urządzenie winno posiadać wyświetlacz oraz przyciski umożliwiający kontrolowanie i sterowanie urządzenia bez konsoli, w tym ma zawierać gotowe presety i sekwencje. 22) Urządzenie winno posiadać wyświetlacz oraz przyciski umożliwiający adresowanie urządzenia. 23) Urządzenie winno pracować w temperaturze o zakresie co najmniej od 10 do 40 stopni Celsiusa. 24) Urządzenie winno posiadać dedykowany punkt montażu linki safety. 25) Wysokość urządzenia w ustawieniu roboczym ( świecenie w pionie w dół ) nie może być wyższe niż 650 mm licząc od soczewki do osi rury montażowej na której zaczepiony jest dostarczany hak. 4. Akcesoria: Do każdego urządzenia należy dostarczyć hak na rurę 50 mm umożlwiający zawieszenie urządzenia, dwie atestowane czarne linki stalowe adekwatne do wagi urządzenia (na skrzydełka oraz urządzenie), dedykowane przez producenta montowane na urządzeniu skrzydełka umożliwiający ograniczenie obszaru oświetlanego obiektu – obrotowe, dwumetrowy kabel zasilający zakończony z jednej strony wtyczką typu powerCON True1 oraz Schuko.
Interne KennungZadanie nr 3
Menge7 Stück
LosLOT-0004
Titel4) Dostawa i montaż oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej – lampy typu wash – 4 sztuki
Beschreibung1. Przedmiotem zadania nr 4 jest dostawa, montaż oraz kalibracja oświetlenia orkiestry symfonicznej wraz z oświetleniem efektowym ze źródłem LED w Sali Koncertowej. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje 4 sztuk ruchomych głów typu WASH. 3. Minimalne wymagania do każdej z 4 sztuk dostarczanych głów: 1) Układ optyczny o wysokiej rozdzielczości z zoomem minimum 12:1. 2) Przysłona wiązki: min 4,5° do 56°. 3) Szybki zoom liniowy. 4) 37 soczewek o wymiarze min. 50 mm. 5) Przedni panel soczewek o maksymalnej średnicy 400 milimetrów. 6) 37 sztuk źródeł LED o parametrze minimum 950 lumenów RGBW. 7) Całkowita moc oprawy nie mniejsza niż 24000 lumenów. 8) CRI nie mniej niż 85. 9) Żywotność diod nie mniej niż 40 000 godzin. 10) Rozdzielczość: 8- lub 16-bitowa. 11) Silniki krokowe obsługiwane przez mikroprocesory zapewniają wysoką dokładność i płynność ruchów. 12) Automatyczny powrót do zadanej pozycji pan/tilt w przypadku fizycznej ingerencji w urządzanie. 13) Nieograniczony zakres ruchu w panoramie i tilcie. 14) Zaawansowane mieszanie 4 kolorów RGBW, osiągające wysoki wskaźnik oddawania barw CRI 15) Jednolita wiązka światła bez cieni. 16) Co najmniej 8 bitowe mieszanie kolorów. 17) Wirtualne koło kolorów, w tym większość standardowych ustawień temperatury koloru białego 18) Możliwości uzyskania efektów graficznych 2D i 3D 19) Efekty można łączyć z aplikacjami typu beam, wash lub matrix 20) Wbudowane wzory efektów z kontrolą prędkości i zanikania dla aplikacji scenicznych 21) Indywidualna kontrola każdego piksela. 22) Możliwość odczytania z menu urządzenia temperatury oraz ilości godzin pracy. 23) Zabezpieczenie termiczne chroniące przed uszkodzeniem. 24) Elektroniczny dimmer od 0 do 100%. 25) Efekt stroboskopu biały lub w kolorze. 26) Zdalne adresowanie DMX oprawy i opcjonalnych parametrów za pomocą standardowego kontrolera RDM 27) DMX. 28) Zintegrowany bezprzewodowy odbiornik CRMX TiMo™ RDM firmy LumenRadio™. 29) 5-pinowe złącza męskie i żeńskie XLR. 30) Złącza etherCON RJ45 IN / OUT do połączenia ArtNet™. 31) Złącze męskie typu powerCON TRUE 1 do zasilania. 32) Protokół DMX 512, przez kabel lub system. 33) Kompatybilność z DMX-RDM. 34) Obsługa ArtNet™ & sACN protokół. 35) 3 tryby DMX. 36) Moc maksymalna nie większa niż 1500 W. 37) Obsługa zasilania 230 volt. 38) Możliwość wyboru trybów chłodzenia: automatycznej, scenicznej i studyjnej. 39) Waga nie większa niż 30 kg. 40) Dopuszczalna temperatura pracy od nie mniej niż -5 do 45 stopni Celsiusa. 41) Urządzenie ma umożliwiać zamontowanie i pracę w pionie jak i w poziomie. 42) Urządzenie ma posiadać dwa uchwyty na dłonie służące do przenoszenia umieszczone w podstawie bazy. 43) Urządzenie ma posiadać dedykowany zaczep do montażu linki bezpieczeństwa. 44) Urządzenie ma umożliwiać zamontowanie haków w poprzek jak i wzdłuż kratownicy. 45) Urządzenie ma umożliwiać ciągłą pracę bez przerwy co najmniej 240 godzin. 46) Urządzenie ma posiadać swój niezależny akumulator/baterię podtrzymującą parametry konfiguracyjne takie jak adres, mode oraz umożliwiające ich zmianę bez zasilania sieciowego. 47) Biblioteka urządzenia musi być dostarczona w standardzie pliku GDTF oraz jako osobne samodzielne pliki bibliotek dla konsol systemu MA Lighting GrandMA 2 oraz GrandMA 3, Avolites system Titan od wersji 12 wzwyż, Chamsys MagicQ. 48) Urządzenie ma mieć możliwość aktualizacji firmware lokalnie u zamawiającego. 49) Kombatybilność w pracy z posiadanymi przez Polską Filharmonię Bałtycką urządzeniami Ayrton Zonda 9 FX, tj. potwierdzona dokumentowo przynajmniej identyczna praca efektów, dimmera, mieszania kolorów, temperatury barwowej, chłodzenia, liquidów, ruchów PAN/TILT, pracy zoom, identyczna biblioteka urządzenia. 4. Wyposażenie dodatkowe: Każde urządzenie ma być wyposażone w dedykowane dwa czarne aluminiowe atestowane haki na kratownice ( rura 50 mm ), dwu metrowy przewód zasilający sieciowy zakończony z jednej strony wtyczką typu Schuko a z drugiej typu Powercon True1, pięciometrowy przewód XLR zakończony wtyczką oraz gniazdem XLR 5 pinowym, pięciometrowy przedłużacz sieciowy zakończony z jednej strony wtyczką schuko a z drugiej trójnikiem rozdzielającym na wtyki schuko, atestowaną linkę czarną linkę safety z zakręcanym karabinkiem/szeklą montowaną w dedykowanym uchwycie w urządzeniu, karton umożliwiający przechowywanie;
Interne KennungZadanie nr 4
Menge4 Stück