2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Olsztynie, Rejon w Olsztynie
Beschreibung: Utrzymanie estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających w ciągach dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Olsztynie, Rejon w Olsztynie
Interne Kennung: OOL.D-3.2421.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w § 1 ust. 7 umowy. 9. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 11. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77312000 Unkrautjäten, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90511300 Müllsammlung, 77211400 Fällen von Bäumen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90914000 Parkplatzreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OOL.D-3.2421.25.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przedmiot umowy w zakresie opcjonalnym, tj. w zakresie, jaki może zostać zlecony Wykonawcy do realizacji w ramach prawa opcji, obejmuje: 1) wykonanie prac na odcinkach dróg innych niż objęte przedmiotem zamówienia, zlokalizowanych na terenie Rejonu, którego drogi objęte są utrzymaniem w ramach niniejszej Umowy, lub na terenie sąsiednich dla niego Rejonów wchodzących w strukturę GDDKiA, wyszczególnionych w Załączniku nr 8 do Umowy w zakresie określonym w Załączniku nr 2 do Umowy Kosztorys ofertowy dla prac oznaczonych jako prace do realizacji w ramach prawa opcji. Prace te będą rozliczane po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego dla tych prac. Do obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy stosowane będą ww. ceny dla dróg o takim samym przekroju i standardzie utrzymania; 2) możliwość powierzenia Wykonawcy wykonania prac, w przypadku, o którym mowa w § 1 ust. 7 pkt 3 na okres nie dłuższy niż 8 miesięcy - w zakresie zamówienia podstawowego, po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w załączniku nr 2 do Umowy Kosztorys ofertowy, Zbiorcze Zestawienie Kosztów, przy czym maksymalny łączny okres obowiązywania Umowy, wraz z prawem opcji nie może przekroczyć 48 miesięcy. 3) usługi, związane z utrzymaniem estetyki i zieleni dróg, estetyki obiektów inżynierskich oraz czystości urządzeń odwadniających, wykonywane przez Wykonawcę w ramach prawa opcji obejmować będą: a. Grupę prac nr 4 – Odwodnienie, b. Grupę prac nr 8 – Estetyka, c. Grupę prac nr 12 - Utrzymanie czystości na obiektach inżynierskich. Opcja jest opisana w umowie, szczególnie w § 22.