See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt om levering af ballistiske beskyttelsesveste
Beschreibung: Rigspolitiet udbyder en kontrakt om levering af ballistiske beskyttelsesveste med tilhørende komponenter og tilbehør til politiet i Danmark, Grønland og på Færøerne. Udbuddet er opdelt i to delkontrakter: Delkontrakt 1 omfatter levering af lette ballistiske beskyttelsesveste til synlig og eventuelt skjult bæring, herunder ballistiske paneler, ballistiske plader, betræk samt tilhørende komponenter og tilbehør. Delkontrakt 2 omfatter levering af taktiske, modulære ballistiske beskyttelsesveste med mulighed for montering af supplerende ballistisk beskyttelse og udstyr, herunder ballistiske paneler, ballistiske plader og modulære bæresystemer samt tilhørende komponenter og tilbehør. Produkterne anvendes i politiets operative tjeneste og skal kunne indgå i samspil med politiets øvrige udrustning, uniformering, køretøjer og opgaveløsning.
Interne Kennung: 2025-179815
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35815100 Kugelsichere Westen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35815000 Kugelsichere Kleidung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 om levering af let ballistisk beskyttelsesvest med tilbehør
Beschreibung: Delkontrakt 1 omfatter levering af lette ballistiske beskyttelsesveste med tilhørende komponenter og tilbehør til brug i politiets daglige operative tjeneste.
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 om levering af taktisk ballistisk beskyttelsesvest med tilbehør
Beschreibung: Delkontrakt 2 omfatter levering af taktiske, modulære ballistiske beskyttelsesveste med tilhørende komponenter og tilbehør til brug i politiets operative indsats.
Interne Kennung: 3-2