468659-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Konservierung von Exponaten – Konservering af malerier
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKonservering af malerier
BeschreibungNærværende profylaksebekendtgørelse har til hensigt at oplyse om Ribe Domsogns Menighedsråds (Ordregiver) forventede direkte tildeling af kontrakt vedrørende indkøb af ydelser om konservering af en række malerier i Ribe Domkirke til en økonomisk værdi af DKK 1.061.293 eks. moms, som led i en større opgave om håndteringen af en række kunst- og historiske artefakter og inventar, idet værdien af kontrakten er mindre end tærskelværdien for indgåelse af kontrakter om sociale og andre specifikke tjenesteydelser efter udbudslovens afsnit III, jf. udbudslovens § 7.
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92521210 Konservierung von Exponaten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 92522000 Dienstleistungen im Bereich Denkmalschutz, 45212300 Bauarbeiten für Kunst- und Kulturgebäude, 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung, 45454100 Mit Instandsetzungsarbeiten verbundene Arbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungKontrakten vedrører behandlingen og bevaringen af de i Ribe Domkirke udstillede malerier for en nærmere bestemt tidsperiode i forbindelse med renoveringen og restaureringen af Ribe Domkirke.