2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vinterberdskap, snöröjning och halkbekämpning
Beschreibung: Uppdraget omfattar vinterväghållning inom kontraktsområdet och avser i huvudsak följande delar: Snöröjning, Halkbekämpning,Sandupptagning, Tillhörande tjänster, Jour och beredskap avseende ovanstående Uppdraget ska ses som ett helhetsuppdrag för att säkerställa funktionalitet på entreprenadens ytor och objekt.
Interne Kennung: UH 2026-000345
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34143000 Fahrzeuge für den Winterdienst, 44113910 Material für den Straßenwinterdienst
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Vinterberedskap, snöröjning och halkbekämpning
Beschreibung: Uppdraget omfattar vinterväghållning inom kontraktsområdet och avser i huvudsak följande delar: Snöröjning Halkbekämpning Sandupptagning Tillhörande tjänster Jour och beredskap, avseende ovanstående Uppdraget ska ses som ett helhetsuppdrag för att säkerställa funktionalitet på entreprenadens ytor och objekt
Interne Kennung: 1930097-0
Los: LOT-0002
Titel: Generell del
Beschreibung: Vinterberedaskap generell del
Interne Kennung: 1930098-1