468988-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Varia – Vényforgalmas gyógyszertári termékek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vényforgalmas gyógyszertári termékek
Beschreibung: „Keretmegállapodás a Csolnoky Ferenc Kórház lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmas gyógyszertára részére gyógyszerek és egyéb termékek beszerzésére” Ajánlatkérő saját intézményében működő lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmú gyógyszertára részére 12 hónapban szükséges, a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Korm. rendelet) 46.§ (3) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével meghatározott különféle gyógyszereket, kötszereket, gyógyászati segédeszközöket és egyéb készítményeket (beleértve a magisztrális készítményeket és alapanyagokat is) kívánja megvásárolni a Kbt. 104.§ (3) bekezdés szerint több ajánlattevővel megkötött keretmegállapodás alapján. A Kbt. 105. § (2) bekezdés a) pontja alapján az esetenkénti beszerzésre, a Kbt. 104. § (3) bekezdés szerinti keretmegállapodásban meghatározott feltételeknek megfelelően, az ajánlatkérő által közvetlen megrendelés útján a 105. § (2) bekezdés a) pontja szerint kiválasztott ajánlattevőtől kerül sor.
Interne Kennung: EKR002142032025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. §, 104-105. §.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő intézményében működő lakossági gyógyszerellátást végző vényforgalmú gyógyszertár részére különféle a 321/2015. Korm. rendelet 46.§ (3) bekezdésében foglaltak figyelembe vételével meghatározott vényköteles és vény nélkül kapható gyógyszerek, kötszerek, gyógyászati segédeszközök és egyéb készítmények (beleértve a magisztrális készítményeket és alapanyagokat is) beszerzése nettó 1.300.000.000,- HUF keretösszegben. A TB támogatással rendelhető gyógyszerek nagykereskedelmi árai hatósági árként kerülnek rögzítésre, így a nyertes ajánlattevők a gyógyszerek szállítására ezen az áron kötelesek. A vény nélkül kapható közgyógyra felírható gyógyszerek és egyéb készítmények, termékek szállítására a rögzített nagykereskedelmi árakon kerül sor. A vény nélkül kapható (TB által nem támogatott) a fenti körbe nem tartozó egyéb, illetve az egyedi engedéllyel leszállítható gyógyszerek és egyéb készítmények szállítására az eladó által közzétett mindenkori nagykereskedelmi árakon kerül sor. A teljesítés Ajánlattevő megajánlása alapján napi egyszeri vagy napi kétszeri kiszállítással történik. A rögzített árral rendelkező és nem rendelkező készítmények forgalmi aránya: Támogatott gyógyszerek, kötszerek, gyógyászati segédeszközök 63,3% Nem támogatott gyógyszerek, kötszerek, gyógyászati segédeszközök 35 % Egyéb termékek 1,7% Gyógyszerek összesen 97,6% Kötszer, gyógyászati segédeszköz összesen 0,7% Egyéb termékek 1,7% A gyógyszertárban forgalmazott termékek köre: Gyógyszer 3219 cikk, GYSE 128 cikk, Egyéb termék 691 cikk, Magisztrális alapanyag és készítmény 81 cikk, Csomagolóanyag 31 cikk. A gyógyszertárban forgalmazott gyógyszerek (támogatott és nem támogatott termékek köre) kötszerek, gyógyászati segédeszközök és egyéb termékek körét a közbeszerzési dokumentumok részletesen tartalmazzák. E körben felhívjuk Ajánlattevők figyelmét, hogy a készítménylista, illetve a készítmények forgalmi arányai kizárólag tájékoztatásképpen, a gyógyszertár beszerzései volumenének és összetételének felmérése érdekében került ismertetésre!
Interne Kennung: EKR002142032025/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő a 16/2012.(II.16.) Korm. rendeletben foglaltakon alapulóan a 6.§ (2) bekezdésében foglaltak szerint a keretösszeget meghaladóan a betegforgalom alakulásának függvényében nettó 300 millió Ft összegű vételi opciót köt ki.