2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Kroczyce w latach 2026– 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno - wypoczynkowe na terenie Gminy Kroczyce w latach 2026 – 2027 i zagospodarowanie tych odpadów. W zakresie zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie strumienia odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w ramach powierzonego zadania. W szczególności zamówienie obejmuje: I. Odbiór odpadów bezpośrednio z nieruchomości z podziałem na odpady: 1) zmieszane; 2) papier; 3) metal, w tym odpady opakowaniowe z metalu, tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; 4) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; 5) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, w tym odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji, jeżeli nie są kompostowane; 6) tekstylia i odzież; 7) meble i inne odpady wielkogabarytowe; II. Odbiór odpadów z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK): 1) Z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych Wykonawca zobowiązany będzie do odbioru takich odpadów komunalnych jak: a) przeterminowane leki i chemikalia; b) zużyte baterie i akumulatory; c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; d) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych, pochodzące z remontów i innych robót budowlanych wykonywanych we własnym zakresie, na wykonanie których nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub rozbiórkę, a także na wykonanie których nie jest wymagane zgłoszenie do administracji budowlano – architektonicznej; e) zużyte opony; f) inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych; g) papier; h) metal, w tym odpady opakowaniowe z metalu, tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; i) szkło; j) odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone i bioodpady; k) tekstylia i odzież; l) odpady wielkogabarytowe; m) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek; 2) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów z PSZOK według potrzeb, jednak nie rzadziej niż co najmniej jeden raz w miesiącu. III. Wyposażenie nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych: - Ilość nieruchomości jednorodzinnych – 2 307 - Ilość nieruchomości wielorodzinnych – 3. IV. Wyposażenie w pojemniki Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy Bazie Komunalnego Zakładu Budżetowego w Kroczycach przy ul. Batalionów Chłopskich. V. Częstotliwość odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości wg zasad określonych poniżej: 1. Zmieszane odpady komunalne odbierane są z nieruchomości w pojemnikach do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych, zgodnie z harmonogramem z następującą częstotliwością: - w miesiącach od listopada do marca: a) dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – raz w miesiącu, b) dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – raz na dwa tygodnie. - w miesiącach od kwietnia do października: a) dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – dwa razy w miesiącu, b) dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – raz w tygodniu. 2. Selektywnie zebrane odpady z papieru, szkła, oraz zebrane łącznie odpady z tworzywa sztucznego, metali i opakowania wielomateriałowe gromadzone oddzielnie w odpowiednich workach z folii dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej oraz oddzielnie w pojemnikach do selektywnej zbiórki dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej odbierane są z następującą częstotliwością: a) dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – raz w miesiącu, b) dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – raz na dwa tygodnie. 3. Odpady ulegające biodegradacji gromadzone w odpowiednich workach z folii dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej oraz pojemnikach do gromadzenia bioodpadów dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej odbierane są z następującą częstotliwością: - w miesiącach od listopada do marca: a) dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – raz w miesiącu, b) dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – raz na dwa tygodnie. - w miesiącach od kwietnia do października: c) dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – dwa razy w miesiącu, d) dla nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – raz w tygodniu. 4. Odpady wielkogabarytowe – co najmniej jeden raz w ciągu roku. 5. Tekstylia – co najmniej jeden raz w ciągu roku. Minimalna przewidywana ilość odpadów zmieszanych w tonach za okres 24 m-cy - 2 395,87 Mg; Minimalna przewidywana ilość odpadów segregowanych w tonach za okres 24 m-cy - 1 866,53 Mg; Maksymalna ilość odpadów zmieszanych, z uwzględnieniem prawa opcji, w tonach za okres 24 m-cy - 2 875,04 Mg; Maksymalna ilość odpadów segregowanych, z uwzględnieniem prawa opcji, w tonach za okres 24 m-cy - 2 239,84 Mg.
Interne Kennung: UG-V.271.00011.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: W ramach wykonania zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do przestrzegania następujących obowiązków: 1) Obowiązki Wykonawcy w zakresie przygotowania harmonogramu/ harmonogramów odbioru odpadów i zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz tekstyliów i odzieży. 2) Obowiązki Wykonawcy w zakresie wyposażenia nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i worki. 3) Obowiązki Wykonawcy w zakresie transportu i zagospodarowania odpadów. 4) Obowiązki Wykonawcy w zakresie sprawozdawczości. 5) Obowiązki Wykonawcy w zakresie kontroli rzetelności segregacji. 6) Pozostałe obowiązki Wykonawcy: 1) Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Kroczyce z zachowaniem standardu sanitarnego wykonywania usług oraz ochrony środowiska, w szczególności z zachowaniem najwyższych jakościowo osiągnięć techniki i technologii, w szczególności: - nie powodując ponownego mieszania wysegregowanych wcześniej przez właścicieli nieruchomości różnych frakcji odpadów komunalnych podczas odbierania i transportu, - nie zanieczyszczając miejsc załadunku podczas odbioru odpadów, drogi przejazdu podczas ich transportu, - bez stosowania procesów lub metod, które mogą być szkodliwe dla środowiska. 2) Zbiórka odpadów z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kroczyce winna odbywać się wg ustalonego harmonogramu w stałe dni tygodnia, za wyjątkiem niedziel. Szerzej na ten temat w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Minimalna przewidywana ilość odpadów zmieszanych w tonach za okres 24 m-cy - 2 395,87 Mg; Minimalna przewidywana ilość odpadów segregowanych w tonach za okres 24 m-cy - 1 866,53 Mg; W przypadku, gdy zapotrzebowanie na odbiór odpadów będzie większe niż określono powyżej Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnej wartości wyliczonej poniżej, jednakże z zastrzeżeniem, iż jest to jego uprawnienie, z którego może skorzystać, lecz nie musi, w zależności od potrzeb. Zakres opcji obejmuje 20 % wolumenu odpadów, o którym mowa powyżej. Maksymalna ilość odpadów zmieszanych, z uwzględnieniem prawa opcji, w tonach za okres 24 m-cy - 2 875,04 Mg; Maksymalna ilość odpadów segregowanych, z uwzględnieniem prawa opcji, w tonach za okres 24 m-cy - 2 239,84 Mg. Warunki skorzystania z prawa opcji: - skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego; - termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w terminie trwania umowy; - Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie, adekwatnie do potrzeb, jednak do maksymalnego przewidzianego wolumenu. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Cena jednostkowa prawa opcji będzie identyczna jak zamówienia podstawowego z uwzględnieniem regulacji dotyczących waloryzacji przewidzianych w umowie. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.