469062-2026 - Wettbewerb
Polen – Theatersitze – "Wymiana foteli i dostosowanie Sali widowiskowo- kinowej dla osób ze szczególnymi potrzebami w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu".
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Wymiana foteli i dostosowanie Sali widowiskowo- kinowej dla osób ze szczególnymi potrzebami w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu".
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: "Wymiana foteli i dostosowanie Sali widowiskowo- kinowej dla osób ze szczególnymi potrzebami w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu". 2. Okres gwarancji na dostarczony materiał, tj. fotele oraz na wykonane usługi montażowe wynosi min. 60 miesięcy poczynając od daty podpisania protokołu końcowego przez Zamawiającego. 3. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (art. 100 ust 1 ustawy prawo zamówień publicznych). W ramach przedsięwzięcia pn.: „Wymiana foteli i dostosowanie Sali widowiskowo-kinowej dla osób ze szczególnymi potrzebami w Miejskim Ośrodku Kultury "Centrum" w Zawierciu” nastąpi dostosowanie Sali widowiskowo-kinowej dla osób ze szczególnymi potrzebami. 4. Przedsięwzięcie dofinansowane w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 5. Zamówienie obejmuje wykonanie prac w sali widowiskowo-kinowej MOK „Centrum” zlokalizowanej na poziomie parteru, polegających na:  demontażu 560 szt. starych foteli z sali widowiskowo-kinowej,  montażu 538 szt. foteli zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego przy użyciu kotew chemicznych,  wywóz i utylizację starych foteli oraz innych zdemontowanych elementów. Powierzchnia sali widowiskowo-kinowej MOK wraz ze sceną, kieszenią sceniczną i widownią wynosi 834,1m2. 6. Opis techniczny foteli: Stopa fotela – wykonana z profilowanej, tłoczonej blachy o wysokości min. 25mm (trwały i estetyczny element – brak widocznych spawów) o rozstawie otworów montażowych, min. 240 mm. Konstrukcja nośna – wykonana z profili metalowych – wspornik nogi wykonany z profilu minimum 60x30x2mm. Stopa fotela 3D wykonana z profilowanej, tłoczonej blachy o wysokości min. 25mm (trwały i estetyczny element bez widocznych spawów). Nie dopuszcza się konstrukcji o grubości profilu metalowego poniżej 2 mm, wykonanych z tworzywa sztucznego, zawierających elementy drewniane. Oparcie: trudno-zapalne wykonane z pianki PU wykonane w technologii wtrysku do formy. Wewnątrz pianek zatopione są metalowe stelaże stanowiące element nośny konstrukcji co ma znaczący wpływ na wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Minimalna grubość pianki 4 cm. Oparcie profilowane w dwóch płaszczyznach horyzontalnie oraz wertykalnie. Oparcie wyposażone w sklejkę osłonową. Siedzisko: profilowane - wykonane trudno-zapalnej pianki PU formowanej w technologii wtrysku do formy. Wewnątrz siedziska metalowe stelaże stanowiące element nośny konstrukcji co ma znaczący wpływ na wytrzymałość i odporność na odkształcenia – nie dopuszcza się ramy opartej na sklejce czy tworzywie sztucznym. Grubość pianki siedziska minimum 10 cm. Siedzisko zamocowane na poliamidowym siodełku, które jest przymocowane za pomocą 4 śrub do konstrukcji nośnej. Siedzisko zabezpieczone pierścieniem poliamidowym, przed wypadnięciem. Siedzisko obustronnie tapicerowane, bez osłony. Osłona oparcia: profilowana w dwóch płaszczyznach, horyzontalnie i wertykalnie, dopasowana do kształtu oparcia. Sklejka bukowa, bejcowana – kolor do ustalenia na etapie realizacji. Grubość min. 12 mm. Osłona w całości tapicerowana. Tkanina: Tapicerka trudno-zapalna: Nietekstylna warstwa funkcjonalna na bazie żywicy z poliamidem 100%. Podłoże tekstylne: 70% POLIESTER, 30% RECYKLING BAWEŁNA. Tkanina musi posiadać następujące parametry: Gramatura: 410 g/m2. Odporność na drapanie: UNE EN ISO 13937-3:2001 >40N. Przesuwalność nitek: Osnowa: < 4 (BS 3320) Wątek: < 6 (BS 53868). PR EN ISO 13936-2 (mm). Odporność na rozciąganie: UNE EN ISO 13934-1:2013 >350N. Odporność na tarcie: 200.000 cykli UNE EN ISO 12947. Odporność na pilling: 5 (5 max) no pilling (ISO DIS 12945-2). Trwałość barwnika na tarcie: 4 (5 max) dobra (ISO 105-X12). Trwałość barwnika na światło: 6 dobra (ISO 105-B02). Tkanina musi posiadać następujące cechy funkcjonalne: Czyszczenie tkaniny odbywa się jedynie za pomocą ściereczki wodą, bez użycia detergentu Powierzchnia tkaniny zabezpieczona antybakteryjnie tak aby w ciągu 24 godzin 90% bakterii ulegało usunięciu. Podłokietniki: wykonany z litego drewna drzewa bukowego o zmiennej szerokości 6-9 cm i długości max 30 cm. Boki fotela: kończące rzędy. Mechanizm składania siedziska: sprężynowy. Dwie niezależne sprężyny zamontowane na stałe wewnątrz metalowego stelaża – zatopione wewnątrz siedziska. Wymiary fotela (do weryfikacji po dokonaniu pomiaru sali): • wysokość fotela: 90 - 95 cm, • głębokość fotela po złożeniu: 45 cm, • moduł fotela w osi podłokietników: 53 cm. Numeracja miejsc: haft komputerowy, cyfry arabskie. Numeracja rzędów: haft komputerowy, cyfry rzymskie. Kolor wybarwienia elementów metalowych i drewnianych oraz kolor tkaniny do ustalenia na etapie realizacji zamówienia. Montaż foteli do podłoża przy użyciu kotew chemicznych 7. Dostarczane fotele muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, wolne od wad oraz muszą posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty, świadectwa jakości lub inne dokumenty dopuszczające je do użytku. Wykonawca zobowiązany jest w cenie oferty uwzględnić wszelkie elementy składające się na poprawną realizację zamówienia, w szczególności: demontaż starych foteli, ich wywóz i utylizacja, dostawę i montaż nowych foteli., serwis gwarancyjny. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowy montaż foteli, tj. zgodnie z wszelkimi przepisami prawa, posiadanymi certyfikatami użytkowania oraz obowiązującymi normami i wymogami odnoszącymi się do tego typu obiektów. 8. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 39111200-5 Siedziska teatralne 45421153-1 Instalowanie siedzeń 90513000-6 Usługi usuwania odpadów innych niż niebezpieczne 90512000-9 Transport odpadów. 9. Ze wzgl. na ogr. ilość znaków Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarto w: Załączniku nr 6 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Rzut Sali Widowiskowej, Szkic i wymiary fotela.
Interne KennungZP/2/2026.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39111200 Theatersitze
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungZP/2/2026