2. Verfahren
Verfahren
Titel: Těžba dřeva, kombinované přibližování – kůrovec 2026
Beschreibung: Předmětem této zakázky je provedení služeb – těžby dřeva mýtní úmyslná i mýtní nahodilá JMP, přibližování formou vlečení kombinované (potah + UKT, SLKT) na LHC Lesy města Šumperka.
Interne Kennung: 1590
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zadavatel v souladu s § 57 odst. 2 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, zkracuje lhůtu pro podání nabídek z důvodu naléhavosti. Naléhavost je odůvodněna potřebou bezodkladně zajistit těžební práce v lesních porostech postižených kůrovcovou kalamitou, aby bylo zabráněno dalšímu šíření kalamitních škůdců, vzniku hospodářských škod a byly splněny povinnosti vlastníka lesa vyplývající z právních předpisů. Zkrácení lhůty je nezbytné k zajištění kontinuity těžebních prací po ukončení předchozího smluvního vztahu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku z důvodu specifické povahy lesnických činností, kde může dojít k náhlé potřebě navýšení objemu prací v důsledku klimatických vlivů nebo nahodilých těžeb. Zadavatel si vyhrazuje právo navýšit objem těžebních činností až o 30 % původního celkového množství m3 v případě vzniku nahodilé těžby. Zadavatel si dále vyhrazuje právo operativně měnit množství mezi jednotlivými kategoriemi hmotnatostí v případě, že skutečná hmotnatost těženého dříví v konkrétním porostu zjištěná při realizaci se bude lišit od odhadu uvedeného v zadávací dokumentaci. Jednotkové ceny u všech položek zůstávají zachovány dle nabídky vybraného dodavatele a jsou platné i pro práce provedené v rámci tohoto vyhrazeného navýšení.