469310-2026 - Ergebnis
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa systemu chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemu chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego: systemu chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 12 miesięcy. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. Uwaga! Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XVIII SWZ. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
Interne KennungA-2401-14/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych - zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa systemu chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem na rzecz Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego PAN w Lublinie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Lp. PARAMETRY WYMAGANE - MINIMALNE WARUNEK 1. System chromatografii planarnej z automatyczną detekcją i oprogramowaniem, składający się z: aparatu do automatycznego nanoszenia próbek, automatycznej komory do rozwijania chromatogramów, automatycznej komory do derywatyzacji, skanera i komputera z oprogramowaniem sterującym oraz akcesoriów koniecznych do współpracy ww. urządzeń i oprogramowania. 1.1 Skaner TLC/HPTLC Warunek konieczny 1.1.1 Pomiar odbicia w trybie absorbancji i fluorescencji. Warunek konieczny 1.1.2 Format obiektu do 200 x 200 mm: płytki szklane, folie aluminiowe i plastikowe. Warunek konieczny 1.1.3 Możliwość rejestracji widma UV-Vis w pełnym zakresie spektralnym. Warunek konieczny 1.1.4 Zakres spektralny nie węższy niż od 190 do 900 nm, z krokiem co 1 nm. Warunek konieczny Kryterium punktowane 1 1.1.5 Źródło światła: Lampa deuterowa (190 – 450 nm) Lampa wolframowa (350 – 900 nm) Lampa rtęciowa – widmo liniowe (254 – 578 nm) Warunek konieczny 1.1.6 Automatyczna zmiana lamp po przekroczeniu danego zakresu. Warunek konieczny 1.1.7 Wbudowane przynajmniej następujące filtry 320 nm, 540 nm , 790 nm zmieniające się automatycznie, filtr odcinający 400 nm do pomiarów we fluorescencji. Co najmniej 3 wolne miejsca na dodatkowe filtry. Warunek konieczny 1.1.8 W pełni automatyczne skanowanie, prędkość skanowania 1-100 mm/s. Warunek konieczny 1.1.9 Prędkość zbierania danych do wykreślenia widma do 100 nm/s. Warunek konieczny 1.1.10 Skanowanie wielokrotną długością fali tej samej płytki z co najmniej 30 różnymi długościami fali. Warunek konieczny 1.1.11 Aparat sterowany komputerowo: oprogramowanie zapewniające analizę ilościową z kalibracją jednopoziomową lub wielopoziomową z regresją liniową lub nieliniową za pomocą standardów wewnętrznych lub zewnętrznych, oznaczanie zanieczyszczeń. Warunek konieczny 1.1.12 Zapisywanie wyników w jednym pliku analizy, a następnie automatyczna analiza każdej substancji przy maksymalnej absorbancji. Warunek konieczny 1.2 Automatyczny aparat do nanoszenia próbek na płytki TLC/HPTLC Warunek konieczny 1.2.1 W pełni automatyczne nanoszenie próbek w postaci punktów i pasm. Warunek konieczny 1.2.2 Objętość nanoszenia w postaci punktu od 0,1 do 5 µL, zaś w postaci pasma od 0,5 do co najmniej 50 µL na pasmo. Warunek konieczny 1.2.3 Objętość nanoszenia regulowana ze skokiem co 0,1 µL. Warunek konieczny 1.2.4 Prędkość nanoszenia w zależności od stosowanego rozpuszczalnika od 10 do 1000 nL/s. Warunek konieczny 1.2.5 W komplecie strzykawki o objętości 10 µL, 25 µL i 100 µL. Warunek konieczny 1.2.6 Możliwość nanoszenia na płytki i folie aluminiowe o wymiarach do 200 x 200 mm. Warunek konieczny 1.2.7 Aparat wyposażony w stojak na próbki mieszczący co najmniej 60 fiolek HPLC pojemności 2 mL z fiolkami. Warunek konieczny 1.2.8 Możliwość instalacji stojaka na płytki 96-dołkowe (opcja). Warunek konieczny 1.2.9 Aparat automatycznie myje się po naniesieniu każdej próbki lub każdej substancji. Warunek konieczny 1.2.10 Aparat znajduje się w zamkniętej obudowie chroniąc proces nanoszenia próbki od wpływu warunków zewnętrznych. Warunek konieczny 1.2.11 Aparat sterowany za pomocą komputera. Warunek konieczny 1.3 Automatyczna komora do rozwijania chromatogramów Warunek konieczny 1.3.1 Automatyczna komora do rozwijania płytek TLC/HPTLC o wymiarach 200 x 100 mm. Warunek konieczny 1.3.2 Możliwość programowania kondycjonowania komory. Warunek konieczny 1.3.3 Możliwość programowania aktywacji płytki. Warunek konieczny 1.3.4 Możliwość kontrolowania wilgotności w komorze. Warunek konieczny 1.3.5 Możliwość programowania wysokości rozwijania płytki. Warunek konieczny 1.3.6 Suszenie płytki po zakończeniu rozwijania. Warunek konieczny 1.3.7 Możliwość programowania pracy komory z panelu sterującego i za pomocą komputera. Warunek konieczny 1.4 Komora do automatycznej derywatyzacji Warunek konieczny 1.4.1 Aparat odpowiedni dla płytek o wymiarach do 200 x 200 mm. Warunek konieczny 14.2 Komora umożliwiająca jednorodne i powtarzalne spryskiwanie płytek, odpowiednia do wszystkich typowych odczynników. Warunek konieczny 1.4.3 Aparat wyposażony w różne głowice do spryskiwania, do wykorzystania z reagentami o różnych właściwościach fizyko-chemicznych; z możliwością wyboru co najmniej 6 różnych trybów spryskiwania. Warunek konieczny 1.5 Oprogramowanie do archiwizacji chromatogramów i ich analizy ilościowej Warunek konieczny 1.5.1 Jedno oprogramowanie do sterowania wszystkimi sterowalnymi komputerowo elementami zestawu z możliwością tworzenia jednego raportu ze wszystkich kroków TLC, również tych nieautomatycznych. Warunek konieczny 1.5.2 Oprogramowanie pracujące w środowisku systemu operacyjnego zestawu komputerowego PC. Warunek konieczny 1.5.3 Możliwość analizy ilościowej z wykreśleniem krzywych kalibracyjnych. Warunek konieczny 1.5.4 Kalkulacja pików via pole lub wysokość piku, kalibracja jednopoziomowa, linowa i nieliniowa. Warunek konieczny 1.5.5 Oprogramowanie zawierające bibliotekę metod analizy substancji roślinnych. Warunek konieczny 1.5.6 Automatyczna diagnostyka densytometru. Warunek konieczny 1.5.7 Oprogramowanie umożliwiające eksport danych do plików tekstowych. Warunek konieczny Ciąg dalszy jest w polu 5.1.6 Informacje ogólne - Informacje dodatkowe