469340-2025 - Ergebnis
Dänemark – Schwerlastfahrzeuge – Indkøb af biler til ARC - Service & Renhold
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af biler til ARC - Service & Renhold
BeschreibungDen udbudte opgave omfatter indkøb af eldrevne, fabriksnye og færdigopbyggede biler af nedenstående biltype til ARC. ARC ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationerne angivne krav og beskrivelser: • Biler til Service & Renhold: 9 stk. samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler. Bilerne skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til ARC. Kontrakten træder i kraft ved underskrift heraf. Varighed af Kontrakten følger Service- og reparationsaftalen. Service- og reparationsaftalen træder i kraft fra det tidspunkt, hvor levering af bilen godkendes af ARC.
Interne Kennung24/38
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144500 Fahrzeuge für Abfall und Abwasser, 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144900 Elektrofahrzeuge, 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
LosLOT-0000
Menge9
Optionen
Beschreibung der OptionenOption 1: Indkøb af yderligere biler: 9 stk. samt indgåelse af service- og reparationsaftale for denne bil. ARC har mulighed for at gøre brug af optionen til og med 01-02-2027.