469497-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Fuhrparkverwaltung – 10/2026 Gépjármű bérlet és flottakezelési szolg.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 10/2026 Gépjármű bérlet és flottakezelési szolg.
Beschreibung: Keretszerződés keretében flottakezelési szolgáltatások nyújtása az MVM Zöld Generáció Zártkörűen Működő Részvénytársaság részére - Hosszú távú gépjármű bérleti szerződés. Új gépjárművek beszerzése tartós bérleti szerződés keretében, a hozzá kapcsolódó flottakezelési szolgáltatások biztosításával. Ahol a dokumentációban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás történik, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történik, és mellé értendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés is. Új gépjárműnek minősül az a jármű, amely sem Magyarországon, sem külföldön nem volt forgalomba helyezve, bemutató- illetve próbajárműként nem használták, továbbá a gyártási év 2025. vagy annál későbbi, és a futott kilométer (kilométeróra állása) nem több mint 100 km. A részletes műszaki feltételeket, a feladatok részletes leírását és követelményeit a közbeszerzési dokumentum műszaki leírás fejezete, valamint a szerződéstervezete tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000686932026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le, továbbá irányadóak a 307/2015. (X.27.) Korm. rendelet szabályai is.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50111100 Fuhrparkverwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Jelen közbeszerzési eljárás tárgya hosszú távú gépjármű bérleti szerződés kötése és flottakezelési szolgáltatások nyújtása a felhívásban és a műszaki leírásban foglaltak szerint. Ajánlatkérő a flottakezelési szolgáltatás nyújtása keretében 26+7 db gépjárművet, illetve azokra vonatkozó szolgáltatásokat kíván beszerezni a Keretszerződés időtartama alatt, a keretszerződésben meghatározottak szerint. Ajánlatkérő jogosult további gépjárműveket és az azokra vonatkozó szolgáltatásokat lehívni legfeljebb a keretszerződés opcióval növelt keretösszegének erejéig. A keretszerződés keretösszege opció nélkül (100%): nettó 426.923.077,-Ft. A keretszerződés keretösszege 30%-os opcióval: nettó 555.000.000,-Ft Ajánlatkérő az egyes gépjármű osztályok szerinti gépjármű kategóriákon belül az alábbiakban meghatározott számú gépjárművet kíván bérelni (alapmennyiség): -” Pick-up (4 ajtós)”: 8 db - "Kombi Hybrid": 9 db - “4x4”: 9 db Ajánlatkérő az egyes gépjármű osztályok szerinti gépjármű kategóriákon belül az alábbiakban meghatározott számú gépjárművet kíván bérelni (opciós mennyiség): - Pick-up (4 ajtós): 2 db - "Kombi Hybrid": 2 db - “4x4”: 3 db Ajánlatkérő legfeljebb 60 hónapos időtartamra kívánja bérelni az egyes gépjárműveket a keretszerződés hatálya alatt az egyedi bérleti szerződések szerint. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 60 hónapos időtartamú bérleti szerződés a beszerezni kívánt új gépjárművekre vonatkozik. A nyertes ajánlattevő feladata a keretszerződés hatálya alatt megkötött egyedi bérleti szerződés időbeli hatálya alatt a gépjárművek bérbeadása és flottakezelési szolgáltatások nyújtása a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint. Szállítási határidő a megrendelés (azaz egyedi bérleti szerződés (továbbiakban: EBSZ) megkötését) követően az alábbiak szerint kerül meghatározásra: Minden kategória esetében az EBSZ megkötésétől számított szállítási határidő a szerződéskötést követő 10 munkanapon belül történő megrendelés esetén a nyertes ajánlattevő által a 5. értékelési részszempontra tett vállalása szerint, mely legfeljebb 200 nap lehet külön-külön gépjármű kategóriánként az új gépjárművekre vonatkozóan. A „Tervezett alapmennyiség és opciós mennyiség” nevű excel táblázat tartalmazza a szerződéskötés napjától számított 10 munkanapon belül és azon túl megrendelni tervezett gépjárművek listáját. Bérlő lehívási kötelezettséget vállal a „Tervezett alapmennyiség és opciós mennyiség” nevű excel táblázatban rögzítettek szerint a tervezett alapmennyiségre. Mindhárom kategória tekintetében az EBSZ megkötésétől számított szállítási határidő a szerződéskötés napjától számított 10 munkanapon túl megrendelt gépjárművek esetén egységesen 300 nap beleértve az opció keretében megrendelt gépjárműveket is. A keretszerződés aktív időtartama alatt van lehetőség EBSZ keretében gépjárműveket lehívni. Az úgynevezett aktív időszak a keretszerződés megkötését követő 30. hónap végéig tart. A 31. hónaptól a 100. hónap végéig tartó időszak passzív időszak, mely alatt további EBSZ-ek nem köthetőek, azonban az aktív időszak alatt a megkötött EBSZ-eket érintő gépjárművekre vonatkozóan történhet elszámolás. Az adott gépjármű kategóriákban csak azonos típusú és felszereltségű gépjármű ajánlható meg. Ajánlatkérő az opció nélküli keretösszeg 70%-ára lehívási kötelezettséget vállal. Előtét (az új gépjárművet az átadásáig kiváltó) gépjármű: Tartós bérletbe vett alapmennyiségű gépjárművekhez biztosított előtét gépjárművek: A Bérbeadó köteles 2027. március 1-től kategóriaazonos, ún. előtét gépjárművet biztosítani a Bérlő részére a szerződéskötés napjától számított 10 munkanapon belül megrendelt új gépjárművek átadásának az időpontjáig, az adott kategória bérleti díjának 75%-os díján. Az előtét gépjárművek az átadás időpontjában legfeljebb 170.000 km futásteljesítménnyel rendelkezhetnek, életkoruk (az első forgalomba helyezés időpontjától számítva) maximum 60 hónap lehet. Az előtét gépjármű biztosítása nem mentesíti a nyertes Ajánlattevőt az 5. értékelési szempontban vállalt kötelezettsége alól, az új gépjárművet Ajánlattevő legkésőbb a megajánlása szerinti szállítási határidőben köteles leszállítani. Az előtét gépjárművek esetén Ajánlattevőnek ugyanolyan szolgáltatást kell biztosítania, mint az új gépjárművek tekintetében. A gépjárművekkel kapcsolatos részletes műszaki követelményeket, valamint a nyertes ajánlattevő részletes feladatait az ajánlati felhívást kiegészítő közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR000686932026/1
Haupteinstufung (cpv): 50111000 Verwaltung, Reparatur und Wartung von Fahrzeugparks
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 30%-os opció összege: 128.076.923.- Ft. Ajánlatkérő jogosult egyoldalú írásbeli nyilatkozattal a 30%-os opció keretére további EBSZ, valamint az EBSZ-ekhez tartozó szolgáltatások megrendelésére. Az Ajánlatkérő – a Szerződés rendelkezéseinek betartása mellett - szabad belátása szerint hívhatja le az opciós összeget. Az opció lehívása a Keretszerződés hatálya alatt gyakorolható azzal, hogy EBSZ csak az aktív időszak alatt köthető.