469503-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Forschungslabordienste – Vybrané masivně paralelní sekvenační služby pro projekty OP JAK v MBÚ – smlouva na 24 měsíců
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVybrané masivně paralelní sekvenační služby pro projekty OP JAK v MBÚ – smlouva na 24 měsíců
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky jsou různé typy sekvenačních služeb na bázi čtení pořadí nukleotidů v řetězcích DNA molekul (a to jak DNA-Seq, tak RNA-Seq), jakož i další doplňkové služby související s přípravou a kontrolou vzorků k těmto analýzám a s analýzou získaných dat. Tato veřejná zakázka je rozdělena v souladu s § 35 ZZVZ na 8 částí.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73111000 Forschungslabordienste
5. Los
LosLOT-0003
TitelČást 3 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×150 bp v kvantitě min. 240 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 70 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Tento příklad zahrnuje sekvenaci poolu sestávajícího z několika knihoven, připravených pomocí Chromium Next GEM Single Cell 3´ nebo 5´ Reagent kit, kdy fragmenty DNA jsou vybaveny specifickými adapterovými sekvencemi nezbytnými pro sekvenování na platformě Illumina nebo obdobné. U vstupního materiálu (1 pool) požadujeme kontrolu kvality pomocí kapilární elektroforézy, např. Agilent nebo obdobné, a vlastní sekvenaci v délce čtení 150 bp v párovém režimu s výtěžkem min 240 Gb a v kvalitě definované v popisu Části 3. Sekvenační výstup bude následně demultiplexován a zároveň z dat odstraněny sekvenační adaptéry (podle informací od zadavatele) a pro každou knihovnu budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 9 poolů.
Interne KennungČást 3
LosLOT-0001
TitelČást 1 – Párové sekvenování jedné knihovny/poolu 2×150 bp v kvantitě min. 1,5 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 70 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Dodaný vzorek genomové DNA bude zkontrolován a bude určena jeho vhodnost pro sekvenaci. Ze vzorku bude dodavatelem připravena knihovna. Tato knihovna bude následně sekvenována v délce čtení 150 bp v párovém režimu (2×150 bp) a s min. výstupem 1,5 Gb a kvalitou definovanou v popisu Části 1. Jako sekvenační výstup budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 133 vzorků.
Interne KennungČást 1
LosLOT-0008
TitelČást 7 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×300 bp v kvantitě min. 15 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 50 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Tento příklad zahrnuje zakázku sekvenace meta-transkriptomů, v rozsahu 20 jednotlivých vzorků RNA, izolovaných z půdy v laboratoři zadavatele. Po doručení dodavateli bude zkontrolována jejich kvalita a určena vhodnost k sekvenaci. Ze vzorků budou odstraněny fragmenty bakteriální i houbové rRNA metodou ribodeplece (případně bude odstraněn pouze jeden typ rRNA, dle požadavků zadavatele), následně budou odstraněny zbytky DNA (za použití RNase-free DNase) a dodavatelem bude potom (bez další amplifikace nukleových kyselin) připraven soubor cDNA knihoven k sekvenaci (sekvenační pool) s unikátními indexy pro každý vzorek, a to s fragmentací DNA řetězců podle požadavků zadavatele (např. na 500 bp nebo 800 bp), případně bez fragmentace. Tento pool bude následně sekvenován v délce čtení 300 bp v párovém režimu (2×300 bp) s min. výstupem 15 Gb a kvalitou definovanou v popisu Části 7. Sekvenační výstup bude následně demultiplexován, a zároveň budou z dat odstraněny sekvenační adaptéry. Pro každou knihovnu budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 2 zakázky.
Interne KennungČást 7
LosLOT-0002
TitelČást 2 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×150 bp v kvantitě min. 50 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 70 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Tento příklad sestává z 15 jednotlivých vzorků RNA, izolovaných v laboratoři zadavatele. Po doručení dodavateli bude zkontrolována jejich kvalita a určena vhodnost k sekvenaci. Ze vzorků bude dodavatelem připraven soubor knihoven (sekvenační pool) s unikátními indexy pro každý vzorek. Tento pool bude následně sekvenován v délce čtení 150 bp v párovém režimu (2×150 bp) a s min. výstupem 50 Gb a kvalitou definovanou v popisu Části 2. Získaná data budou následně bioinformaticky zhodnocena. Toto zhodnocení zahrnuje identifikaci, kvantifikaci a mapování transkriptů a srovnání genové exprese u vzorků či skupin vzorků (dle specifikace zadavatelem) a určení míry (násobky exprese) a signifikance těchto změn. Tyto výsledky budou zadavateli předány, či umožněno stažení ze serveru dodavatele, minimálně formou hrubých dat ze sekvenace, celkové tabulky s výsledky a tabulek a grafů dokumentujících rozdíly v expresi. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 12 poolů.
Interne KennungČást 2
LosLOT-0005
TitelČást 4 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×250 bp v kvantitě min. 5 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 60 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Dodaný sekvenační pool obsahující několik (3-8) bakteriálních genomů (knihoven definovaných např. TrueSeq adaptéry) bude zkontrolován (Qubit a Bioanalyzer) a pool bude následně přečištěn paramagnetickými kuličkami s cílem odstranit krátké a dlouhé fragmenty (<200 bp a >800 bp). Po následné kontrole kvality (Qubit a Bioanalyzer) bude vzorek sekvenován v délce čtení 250 bp v párovém režimu (2×250 bp) a s minimálním výstupem a kvalitou definovanými v popisu Části 4. Sekvenační výstup bude následně demultiplexován, a zároveň budou z dat odstraněny sekvenační adaptéry (podle informací od zadavatele) a pro každou knihovnu budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 44 poolů.
Interne KennungČást 4
LosLOT-0006
TitelČást 5 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×250 bp v kvantitě min. 12.5 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 60 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Vzorky DNA nebo cDNA včetně jedné nebo více negativních kontrol budou připraveny v laboratoři zadavatele. Po doručení těchto vzorků dodavateli bude zkontrolována jejich kvalita a určena vhodnost k sekvenaci. Amplikony budou připraveny pomocí microbial DNA-free polymerázy (např. TP HS DNA-free 2x Master Mix, Top-Bio) za použití primerů specifikovaných zadavatelem (např. 515-806, dodání a kvalitu primerů zajišťuje dodavatel), indexovány vhodnou metodou (např. dvojité indexy Nextera XT), přečištěny na kolonkách nebo jinou vhodnou metodou, a výsledný pool podroben kontrole kvality a podle potřeby dočištěn paramagnetickými kuličkami s cílem odstranit krátké fragmenty (<200 bp). Výsledný pool bude sekvenován v samostatném nebo ve sdíleném runu s tím, že minimální garantovaný výstup bude 20 tisíc pair-end readů na vzorek (tj 10 Mb/vzorek), s kvalitou definovanou v popisu Části 5. Celkový požadovaný výstup je tedy minimálně 1 Gb sekvenčních dat celkem, a to v případě zcela vyrovnaného výstupu pro všechny vzorky, protože zároveň musí být dosaženo minimálního požadovaného objemu sekvenačních dat na každý jeden vzorek. Sekvenační výstup bude demultiplexován a zároveň z dat budou odstraněny sekvenační adaptéry, a pro každou knihovnu/amplikon budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 7 poolů.
Interne KennungČást 5
LosLOT-0007
TitelČást 6 – Párové sekvenování knihovny/poolu 2×300 bp v kvantitě min. 6 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 30 nebo vyšší (Phred quality score Q30) pro alespoň 50 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Dodaný sekvenační pool zahrnující až 384 jednotlivých knihoven/amplikonů dvojitě indexovaných např. barcody Nextera XT bude zkontrolován (Qubit a Bioanalyzer) a pool bude následně přečištěn paramagnetickými kuličkami s cílem odstranit krátké fragmenty (např. <250 bp nebo <350 bp, podle požadavků zadavatele). Po opětovné kontrole kvality (Qubit a Bioanalyzer) bude vzorek sekvenován v délce čtení 300 bp v párovém režimu (2×300 bp) s minimálním výstupem a kvalitou definovanými v popisu Části 6. Sekvenační výstup bude následně demultiplexován, a zároveň budou z dat odstraněny sekvenační adaptéry (podle informací od zadavatele) a pro každou knihovnu/amplikon budou zadavateli doručeny dva FASTQ soubory obsahující forward a reverse read – ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 13 poolů.
Interne KennungČást 6
LosLOT-0009
TitelČást 8 – Sekvenování dlouhých readů o délce minimálně 1500 bp v kvantitě min. 4 Gb a průměrné kvalitě identifikace nukleobazí na každý jednotlivý read (sekvenci) minimálně 25 nebo vyšší (Phred quality score Q25) pro 70 % readů
BeschreibungVlastní sekvenace zahrnující základní kontrolu kvality, např. měřením na přístroji Bioanalyzer nebo obdobném, sekvenaci a základní demultiplexing získaných dat, pokud je tento krok relevantní, bez dalšího bioinformatického zpracování nebo vyhodnocení dat, dle popisu jednotlivých částí v bodu 1.2 zadávací dokumentace. Sekvenace + doplňkové služby: Tento příklad zahrnuje sekvenování celkové environmentální DNA extrahované z půdních nebo dřevních vzorků, a to bez další amplifikace nukleových kyselin. Po doručení sady 8 vzorků DNA izolovaných v laboratoři zadavatele bude dodavatelem zkontrolována kvalita a určena jejich vhodnost k sekvenaci. Vzorky budou následně opatřeny vhodnými barcody umožňující jejich rozlišení, a jejich pool bude potom sekvenován metodou dlouhých readů s minimálním výstupem a kvalitou definovanou v popisu Části 8. Sekvenační výstup bude následně demultiplexován, a zároveň budou z dat odstraněny případné sekvenační adaptéry (podle používané sekvenační platformy). Pro každou knihovnu (vzorek) bude zadavateli doručen jeden FASTQ soubor obsahující sekvence z příslušného vzorku, bez jiných sekvencí (ať už jiné vzorky nebo sekvenační kontroly), ideálně přes online platformu. Předpokládaný objem za 24 měsíců – 12 sad.
Interne KennungČást 8