469692-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w związku z realizacją inwestycji „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej” w zakresie: „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1”. 2. W ramach przedmiotu zamówienia planuje się wykonanie kompleksowych prac budowlanych oraz instalacyjnych. Zakres robót obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, prace glazurnicze, posadzkowe, tynkarskie, malarskie. Przewidziano również realizację prac instalacyjnych w zakresie instalacji sanitarnych, obejmujących wentylację i klimatyzację, instalację wodno-kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo zadanie obejmuje wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, w tym instalacji SSP, DSO, kontroli dostępu, instalacji przyzywowej. 3. Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane gwarancji i rękojmi na okres 60 miesięcy. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki do SWZ: 1) Projekt wykonawczy „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1” – załącznik nr 1a do SWZ; 2) Kosztorysy przedmiarowe „Przebudowy części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1”– załącznik nr 1b do SWZ; 3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik nr 1c do SWZ; 5. Przedmiot zamówienia jest realizowany w związku z realizacją przedsięwzięcia w ramach umowy o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0002/25-00/1040/2025/196 Projektu nr FENX.06.01-IP.03-0002/25 pn. „Poprawa warunków, dostępności i jakości świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej zmierzająca do odwrócenia piramidy świadczeń i rozwoju opieki jednego dnia w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”. 6.Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. 7.Miejsce realizacji zamówienia: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. 8. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia spełniał zasadę DNSH (nie czyń poważnej szkody), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852, oraz spełniał następujące warunki: 1) przestrzeganie zasad selektywnej zbiórki i segregacji odpadów budowlanych, 2) składowanie i wywóz odpadów budowlanych na odpowiednie legalne składowiska, 3) raportowanie składowania i wywozu odpadów budowlanych, 4) zabezpieczenia przeciwpyłowe i przed hałasem (użytkownicy budynku, pracownicy, otoczenie oraz osoby postronne), 5) stosowanie i używanie przez pracowników odpowiednich zabezpieczeń przeciwpyłowych i przeciwhałasowych, 6) zabezpieczenie roślinności na terenie Zamawiającego przed uszkodzeniami. 9. Szczegółowy sposób zapewnienia przez przedmiot zamówienia spełniania zasady DNSH określa załącznik nr 1e do SWZ. 10.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 11.Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 12.Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. 13. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania obiektu w pełni dostosowanego dla osób niepełnosprawnych i ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z: 1) przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w szczególności Wykonawca spełni minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (o których mowa w art. 6 ww. ustawy, a w przypadku stwierdzenia braku możliwości zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej, należy odnieść się do art. 7 ww. ustawy); 2) Standardem Dostępności Szpitali (załącznik nr 1f do SWZ); 3) Standardem Dostępności Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (załącznik nr 1g do SWZ). 14. Wykonanie zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, wiedzą techniczną i sztuką budowlaną, w tym w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 15. Roboty budowlane będą prowadzone na terenie czynnego obiektu szpitalnego. Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób ograniczający uciążliwości dla funkcjonowania obiektu, w szczególności poprzez odpowiednią organizację prac, ograniczenie hałasu i zapylenia oraz zapewnienie ciągłości pracy jednostki i bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu. 16. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zadania zgodnie z dokumentem Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 stanowiącym załącznik do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027. 17. Zamawiający przewiduje obowiązek odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Celem wizji lokalnej jest zapoznanie się z miejscem realizacji zamówienia oraz warunkami, które mogą mieć wpływ na przygotowanie oferty. Wizja lokalna odbędzie się na wniosek wykonawców, zgłoszony przed upływem terminu 14 dni licząc od terminu składania ofert ustalonego na dzień 7 sierpnia 2026 r., w godzinach 7:00 – 14:00 w miejscu realizacji zamówienia.
Interne Kennung32/PN/2026/AS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensAdres strony internetowej prowadzonego postępowania: https://nigrr.ezamawiajacy.pl
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45400000 Baufertigstellung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w związku z realizacją inwestycji „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej” w zakresie: „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1”. 2. W ramach przedmiotu zamówienia planuje się wykonanie kompleksowych prac budowlanych oraz instalacyjnych. Zakres robót obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, prace glazurnicze, posadzkowe, tynkarskie, malarskie. Przewidziano również realizację prac instalacyjnych w zakresie instalacji sanitarnych, obejmujących wentylację i klimatyzację, instalację wodno-kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo zadanie obejmuje wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, w tym instalacji SSP, DSO, kontroli dostępu, instalacji przyzywowej. 3. Wykonawca udzieli na wykonane roboty budowlane gwarancji i rękojmi na okres 60 miesięcy. 4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają następujące załączniki do SWZ: 1) Projekt wykonawczy „Przebudowa części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1” – załącznik nr 1a do SWZ; 2) Kosztorysy przedmiarowe „Przebudowy części skrzydła B kompleksu głównego szpitala z wyłączeniem przebudowy przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych celem utworzenia zespołu pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w budynku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy ul. Spartańskiej 1”– załącznik nr 1b do SWZ; 3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik nr 1c do SWZ; 5. Zamawiający określa w dokumentach zamówienia wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane poniżej przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. pracowników fizycznych wykonujących roboty ogólnobudowlane.
Interne Kennungczęść nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung