469697-2026 - Ergebnis
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia, w oparciu o procedurę zamówień publicznych, w trybie dialogu konkurencyjnego jest „Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi” Przedmiot i zakres ubezpieczenia Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej ogólnej Miasta Łodzi 1. Przedmiot ubezpieczenia Ubezpieczeniem objęta jest odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego wynikająca z posiadania mienia lub prowadzenia działalności w zakresie własnych bądź powierzonych zadań, w tym zadań publicznych określonych w przepisach prawa. Zakres ubezpieczenia obejmuje wszystkie inne zadania publiczne oraz prowadzoną przez Ubezpieczonego działalność z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej objętej ochroną ubezpieczeniową w ramach odrębnych postepowań publicznych (tzn. z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej związanej z wykonywaniem funkcji zarządu dróg, zarządzaniem zielenią miejską i ciekami wodnymi, wykonywaniem czynności oczyszczania miasta, w tym zimowym utrzymaniem dróg a także odpowiedzialności cywilnej związanej z posiadaniem i zarządzaniem mieniem zarządzanym lub administrowanym w szczególności przez Zarząd Lokali Miejskich oraz Łódzkie Nieruchomości Sp. z o. o.). Ubezpieczeniem objęta jest także odpowiedzialność cywilna z tytułu prowadzenia działalności socjalnej, kulturalnej, oświatowej (edukacyjnej), reklamowej, rekreacyjnej, sportowej oraz wszelkich innych przejawów aktywności Ubezpieczonego. Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna zarówno z tytułu czynów niedozwolonych (odpowiedzialność deliktowa), jak również z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (odpowiedzialność kontraktowa). Ochroną ubezpieczeniową objęta jest również odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego z tytułu wprowadzenia produktów do obrotu (OC produkt) bez względu na moment jego wprowadzenia. Zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność za szkody w postaci zarówno strat rzeczywistych (damnum emergens), utraconych korzyści, jakie poszkodowany odniósłby, gdyby mu szkody nie wyrządzono (lucrum cessans), a także należne zadośćuczynienie, o ile wynika ze szkody osobowej, bez względu na odmienne postanowienia ogólnych lub szczególnych warunków ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmuje odpowiedzialność za szkody osobowe (na osobie), szkody rzeczowe (na mieniu), tzw. czyste straty finansowe oraz ich następstwa, do których naprawienia poszkodowanemu Ubezpieczony jest zobowiązany w myśl przepisów prawa. Jeżeli Umowa lub ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia mówią o „szkodzie” należy przez to rozumieć szkodę osobową (na osobie), rzeczową (na mieniu) lub tzw. czystą stratę finansową. Zakres ubezpieczenia obejmuje również szkody wyrządzone wskutek rażącego niedbalstwa. 2. Zakres terytorialny: Zakres terytorialny ubezpieczenia obejmuje wypadki, które wynikają z działań bądź zaniechań mających miejsce na terytorium RP, niezależnie od tego gdzie doszło do wypadku ubezpieczeniowego (także będące przedmiotem postępowania i orzeczeń sądów zagranicznych). 3. Wysokość sumy gwarancyjnej: Przewiduje się, że suma gwarancyjna będzie wynosić od 10.000.000,00 zł na jeden i wszystkie wypadki ubezpieczeniowe w okresie rozliczeniowym do 15.000.000 zł na jeden i wszystkie wypadki ubezpieczeniowego w okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem sublimitów określonych w poszczególnych zakresach ubezpieczenia. Ostateczna suma gwarancyjna zostanie ustalona w oparciu o wyniki rozmów z Wykonawcami w ramach dialogu.
Vorherige Bekanntmachung865841-2025
Interne KennungDOM-WZP-II.271.175.2025
VerfahrensartWettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenNumeracja zgodna z OPiW 31.6 Zamawiający przewiduje możliwość zmiany Umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, niezależnie od wartości tej zmiany, w tym w szczególności zmiany dotyczącej wzajemnych świadczeń stron Umowy, w przypadku: 31.6.1 sytuacji, w której wykonawca wprowadzi do obrotu w czasie trwania Umowy zmiany do stosowanych przez niego Ogólnych (Szczególnych) Warunków Ubezpieczenia lub innych wzorców umownych, które będą miały zastosowanie do poszczególnych ubezpieczeń, 31.6.2 zmiany w obowiązujących przepisach prawa mającej wpływ na świadczenie usługi będącej przedmiotem niniejszego postępowania dostosowującej warunki umowy ubezpieczenia do zmian w przepisach prawa, 31.6.3 doubezpieczenia, podwyższenia lub obniżenia pod/limitów w okresie ubezpieczenia, rozszerzenia lub zawężenia zakresu ubezpieczenia lub zmianę innych elementów umowy oraz rozliczenia i aktualizacji składek ubezpiecz21eniowych (w tym rat składek) z nią związanych, które to sytuacje nie stanowią realizacji postanowień umowy ubezpieczenia – w przypadku zidentyfikowania i uzasadnienia przez zamawiającego potrzeby dokonania takiej zmiany. 31.7 Wszystkie przypadki, określone w ust. 31.6., stanowią katalog przewidzianych przez zamawiającego w SWZ zmian, co do których zamawiający oraz wykonawca mogą ustalić warunki dla ich wprowadzenia. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia zgody zamawiającego ani przez wykonawcę na ich wprowadzenie lub na ustalenie warunków dla ich wprowadzenia. 31.7.1 Zamawiający przewiduje prawo opcji. Opcja będzie polegać na możliwości zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, polegająca na możliwości przedłużeniu okresu jej trwania maksymalnie na kolejny dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy. 31.7.2 przedłużenie Umowy wejdzie w życie (Umowa ulega wznowieniu na analogicznych warunkach na okres kolejnych 12 miesięcy tj. na okres 01.07.2029 r. – 30.06.2030 r.), pod warunkiem, że Ubezpieczający najpóźniej w terminie do 31.12.2028 r. złoży Ubezpieczycielowi oświadczenie o zamiarze przedłużenia Umowy. Oświadczenie należy złożyć w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Ubezpieczyciel ma prawo odmówić skorzystania z prawa przedłużenia Umowy w terminie do 31 stycznia 2029r. W przypadku odmowy Ubezpieczyciela w sprawie przedłużenia Umowy na kolejny okres rozliczeniowy, Umowa obowiązuje do dnia 30 czerwca 2029 r. 31.7.3 Jednocześnie Ubezpieczyciel może przedstawić odmienne warunki kontynuacji Umowy w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym, z zastrzeżeniem, że wzrost składki nie może przekroczyć 50% a wzrost poszczególnej franszyzy/udziału własnego nie może przekroczyć 100%. W razie dojścia stron do porozumienia umowa może być przedłużona na odrębnie uzgodnionych warunkach, a odmowa Ubezpieczyciela z prawa przedłużenia umowy staje się bezskuteczna. 31.7.4 W razie wejścia w życie przedłużenia okresu ubezpieczenia Ubezpieczyciel wystawi polisę ubezpieczeniową na kolejny 12 miesięczny okres rozliczeniowy. 31.8 O wynikach oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu i otrzymanych ocenach spełnienia tych warunków, Zamawiający niezwłocznie poinformuje Wykonawców, którzy złożyli Wnioski. 31.9 Zamawiający nie przewiduje zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, możliwości unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 31.10 Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87-100 Toruń, wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.