See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling av transport av avfall, Dorotea kommun, Vilhelmina kommun och Åsele kommun, Västerbottens län
Beschreibung: Detta ramavtal omfattar Beställarens behov av omhändertagande för transport av avfall från respektives kommuns lagringsplats samt hyra av containrar. Uppdraget omfattar Åsele, Vilhelmina och Doroteas kommuner enligt upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134390:Lot:1