469956-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Bau von Straßenbahndepots – Modernizace vozovny Slatina – výběr zhotovitele
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizace vozovny Slatina – výběr zhotovitele
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je modernizace vozovny Slatina zahrnující výstavbu dvoupodlažního parkovacího objektu se servisní halou a myčkou, sjednocení dosud rozptýlené zástavby do kompaktních hmot a propojení provozů trolejbusů a autobusů za účelem optimalizace organizace dopravy v areálu. Součástí zakázky je také úprava dopravního napojení na ulici Hviezdoslavova s cílem zlepšit dopravní obslužnost a provozní efektivitu vozovny a výstavba nové trakční měnírny Bělohorská. Realizace předmětu plnění bude probíhat za provozu areálu vozovny. Součástí předmětu plnění veřejné zakázky jsou i související projekční práce a inženýring. Blíže viz ZD.
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45234127 Bau von Straßenbahndepots
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45213314 Bau von Busbetriebshöfen, 45213251 Bau von Industrieanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungModernizace vozovny Slatina – výběr zhotovitele
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si vyhrazuje ve smyslu § 100 odst. 2 ZZVZ možnost změny vybraného dodavatele v průběhu realizace plnění veřejné zakázky, a to v případě, že bude smlouva s vybraným dodavatelem předčasně ukončena. Dojde-li k ukončení smluvního vztahu, je zadavatel oprávněn uzavřít smlouvu na plnění veřejné zakázky s dalším dodavatelem v pořadí v zadávacím řízení za předpokladu, že s touto změnou bude nový dodavatel souhlasit. Dle rozhodnutí zadavatele s ohledem na aktuální stav plnění smlouvy nový dodavatel buď vstoupí do práv a povinností plynoucích ze smlouvy s vybraným dodavatelem, tj. nový dodavatel převezme práva a povinnosti ze smlouvy uzavřené s vybraným dodavatelem v plném rozsahu, s výjimkou případných nepodstatných změn závazku, nebo bude realizovat plnění ve zbývajícím rozsahu plnění v souladu se svou nabídkou podanou v zadávacím řízení, bude-li možné tento zbývající rozsah jednoznačně určit. V případě změny dodavatele zadavatel rozhodne, zda bude předmět plnění dokončen za cenu dosavadního dodavatele či za cenu, kterou ve své nabídce podané v zadávacím řízení podal účastník, který byl druhým (či dalším) v pořadí. V případě změny dodavatele může dojít ke změně osob, kterými dodavatel v zadávacím řízení prokazoval kvalifikaci, či jiných osob, avšak vždy tak, aby bylo zachováno naplnění požadavků na kvalifikaci stanovených v zadávacím řízení. V případě změny dodavatele na základě zde popsané výhrady změny závazku ve smyslu § 100 odst. 2 ZZVZ vyzve zadavatel vždy dodavatele, který se v rámci hodnocení nabídek umístil jako další v pořadí za původním vybraným dodavatelem (počínaje tedy druhým v pořadí). Bude-li tento se změnou dodavatele souhlasit, zadavatel u něj ověří splnění podmínek účasti v zadávacím řízení stejně, jako to učinil u původního vybraného dodavatele. Splňuje-li takto vyzvaný dodavatel podmínky účasti v zadávacím řízení a bude-li souhlasit s uzavřením smlouvy, zadavatel přistoupí k uzavření smlouvy s tímto dodavatelem. Nebude-li takto vyzvaný dodavatel splňovat podmínky účasti nebo nebude-li souhlasit s tím, že s ním bude uzavřena smlouva na zbývající část plnění (či vstoupí do již existujícího závazku), zadavatel vyzve dalšího dodavatele v pořadí (na základě výsledku hodnocení nabídek v zadávacím řízení). Zadavatel si dále ve smyslu § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje, že v případě zániku účasti některého z dodavatelů v případě společné účasti dodavatelů po uzavření smlouvy je zadavatel oprávněn do existujícího závazku změnu na straně dodavatele promítnout a dále pokračovat ve smluvním vztahu, pokud: a) jsou zbývající dodavatelé schopni realizovat předmět plnění v plném rozsahu; a b) zbývající dodavatelé nadále splňují kritéria kvalifikace dle čl. 6 této zadávací dokumentace. V takovém případě se zbývající dodavatelé (téhož sdružení) zavazují uzavřít se zadavatelem bezodkladně dodatek, který bude uvedené záležitosti upravovat. V případě, že zbývající dodavatelé nebudou splňovat kritéria kvalifikace stanovená v zadávací dokumentaci nebo nepřevezmou práva a povinnosti ze smlouvy v plném rozsahu s výjimkou dovolených změn závazků, může zadavatel uzavřít smlouvu s druhým či dalším účastníkem v pořadí dle hodnocení nabídek v zadávacím řízení, a to dle pravidel určených v tomto odst. zadávací dokumentace. Zadavatel si vyhrazuje právo upravit zadávací podmínky či zrušit zadávací řízení v souladu s příslušnými ustanoveními ZZVZ, a to vč. postupu dle § 170 ZZVZ.