469975-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlanych dla zadania „Lubań – kultura i sztuka w nowej odsłonie – przebudowa Miejskiego Domu Kultury i Amfiteatru Miejskiego”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlanych dla zadania „Lubań – kultura i sztuka w nowej odsłonie – przebudowa Miejskiego Domu Kultury i Amfiteatru Miejskiego”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania „Lubań – kultura i sztuka w nowej odsłonie – przebudowa Miejskiego Domu Kultury i Amfiteatru Miejskiego”. 2. Zakres robót obejmuje: 1) Miejski Dom Kultury (obiekt wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków): a) rozbudowa budynku o pomieszczenie techniczne za sceną w celu umiejscowienia central wentylacyjnych; b) docieplenie ścian zewnętrznych od zewnątrz tynkiem na bazie perlitu o dużym uziarnieniu i od wewnątrz tynkiem na bazie korka; c) docieplenie dachu i stropu nad ostatnią kondygnacją wełną mineralną oraz częściowa wymiana dachu; d) dostosowanie obiektu do korzystania przez osoby niepełnosprawne (nie dotyczy balkonu i części pomieszczeń dydaktycznych w części budynku od strony południowej na piętrze); e) przebudowa wyjść ewakuacyjnych z sali widowiskowej; f) odtworzeniem otworów okiennych w elewacji północnowschodniej; g) wykonanie pomieszczenia nagrań na balkonie Sali widowiskowej; h) remont lub wymiana posadzek z niwelowaniem różnicy poziomów; i) polepszenie akustyki sali widowiskowej; j) wykonanie w istniejącym obiekcie małej sali kinowej (na 20 osób) na parterze; k) wykonanie windy zewnętrznej przy klatce schodowej 2; l) wykonanie rampy dla niepełnosprawnych przy głównym wejściu do budynku; m) wymiana stolarki drzwiowej i okiennej na drewnianą o charakterze historycznym n) remont i częściowa wymian kopuły dachu budynku frontowego wymiany i przebudowy instalacji wewnętrznych: - kanalizacji sanitarnej, wodnej, gazowej i elektrycznej (wraz z wymianą oświetlenia), hydrantowe instalacje wewnętrzne wraz z wymianą, - instalacji doprowadzającej wodę na potrzeby p.poż., - wykonania wentylacji mechanicznej sali widowiskowej i małej sali kinowej wraz z wentylacją innych pomieszczeń obiektu, o) wykonanie monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego obiektu wraz z instalacją domofonową; p) wyposażenie dla osób z niepełnosprawnością; q) wyposażenie do zabezpieczenia realizacji oferty kulturalnej MDK. 2) Amfiteatr Miejski: przebudowa budowli amfiteatru miejskiego wraz z zapleczem socjalnym, trybunami oraz przebudową otoczenia wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Amfiteatr wraz z innymi obiektami zlokalizowany jest na działce nr 5 obręb 0005 Lubań a) Budynek nr 1 – socjalno-techniczny: - Przebudowa istniejącego budynku technicznego na węzeł sanitarny ogólnodostępny dla widzów amfiteatru z wydzieleniem osobnego pomieszczenia technicznego na obsługę nagłośnienia i świateł scenicznych. b) Budynek nr 2 – socjalno-techniczny: - Przebudowa pomieszczeń gospodarczych na węzły sanitarne tj. toaleta dla osób niepełnosprawnych oraz toaleta damska i toaleta męska które są zapleczem sanitarnym do projektowanej garderoby na zapleczu sceny amfiteatru; - Wymiana pokrycia dachu. c) Scena amfiteatru: - Przebudowa zadaszenia oraz sceny amfiteatru z projektowanymi pomieszczeniem garderoby. d) Widownia: - Przebudowa oraz wymiana widowni oraz schodów na prefabrykaty betonowe do których będą mocowane drewniane siedziska zaimpregnowane, projektuje się około 1600 miejsc siedzących; - Przebudowa trybun z dostosowaniem miejsc dla osób niepełnosprawnych; - Projektowana pochylnia dla niepełnosprawnych prowadząca do wydzielonych miejsc na widowni oraz wejścia na scenę; - Wymiana istniejącej nawierzchni dojść i przejść na kostkę brukową. e) Wyposażenie Wyposażenie niezbędne do zabezpieczenia realizacji oferty kulturalnej MDK. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ.
Interne KennungZP.271.11.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212300 Bauarbeiten für Kunst- und Kulturgebäude, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen
5. Los
LosLOT-0001
469975-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόZP.271.11.2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45212300 Κατασκευαστικές εργασίες για καλλιτεχνικά και πολιτιστικά κτίρια, 45453000 Εργασίες γενικής επισκευής και ανακαίνισης, 45330000 Υδραυλικές εργασίες, 45310000 Εργασίες ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, 45314000 Εγκατάσταση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού, 45311200 Εγκατάσταση ηλεκτρικών εξαρτημάτων, 45111000 Εργασίες κατεδάφισης, διευθέτησης και εκκαθάρισης εργοταξίου, 45232410 Έργα σε υπονόμους, 45331000 Εργασίες εγκαταστάσεων θέρμανσης, αερισμού και κλιματισμού, 45231000 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς μεγάλων αποστάσεων, καλώδια επικοινωνιών και μεταφοράς ενέργειας
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
469975-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusZP.271.11.2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45212300 Kunsti- ja kultuurihoonete ehitustööd, 45453000 Kapitaalremont- ja renoveerimistööd, 45330000 Torustikupaigaldus- ja sanitaartehnilised tööd, 45310000 Elektripaigaldustööd, 45314000 Telekommunikatsiooniseadmete paigaldamine, 45311200 Elektriseadmete paigaldustööd, 45111000 Lammutamine, ehitusplatsi ettevalmistus- ja puhastustööd, 45232410 Kanalisatsioonitööd, 45331000 Kütte-, ventilatsiooni- ja kliimaseadmete paigaldustööd, 45231000 Torujuhtmete, side- ja elektriliinide ehitustööd
5. Osa
OsaLOT-0001