See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af 4 akslet og 2 akslet elektrisk lastbil til Entreprenørenheden
Beschreibung: Udbuddet omfatter Kontrakt på to delaftaler af hhv. levering af 4 akslet elektrisk lastbil med wirehejs og frontmonteret kran og 2 akslet elektrisk lastbil med fast lad inkl. serviceaftaler til Entreprenørenheden Aarhus Kommune, Teknik og Miljø.
Vorherige Bekanntmachung: 375629-2026
Interne Kennung: 704359
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 34134100 Pritschenlastwagen, 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen, 34142100 Lastwagen mit Hebeplattform, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1, Aftale om levering af 4 akslet elektrisk lastbil
Beschreibung: Aftale om levering af 4 akslet elektrisk lastbil med wirehejs og frontmonteret kran til Entreprenørenheden
Interne Kennung: 730493
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34142000 Kranwagen und Muldenkipper, 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2, Aftale om levering af 2-akslet elektrisk lastbil
Beschreibung: Aftale om levering af 2 akslet elektrisk lastbil med fast lad til Entreprenørenheden
Interne Kennung: 730494
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144900 Elektrofahrzeuge, 34134100 Pritschenlastwagen, 34140000 Schwerlastfahrzeuge