470357-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Niederlande – Netzwerkinfrastruktur – Digitale infrastructuur-, platform- en werkplekoplossing op basis van IaaS tbv Gemeente Hellendoorn
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDigitale infrastructuur-, platform- en werkplekoplossing op basis van IaaS tbv Gemeente Hellendoorn
BeschreibungDe gemeente Hellendoorn is voornemens een overeenkomst te sluiten voor de levering, inrichting, implementatie, transitie, het beheer, onderhoud, de ondersteuning en de doorontwikkeling van een integrale digitale infrastructuur-, platform-, connectiviteits-, continuïteits- en werkplekoplossing op basis van IaaS. De opdracht omvat onder meer de migratie van de bestaande gemeentelijke datacenterinfrastructuur, servers, virtuele omgevingen en applicaties naar een toekomstbestendige IaaS-omgeving, de realisatie van een moderne digitale werkplekomgeving, de benodigde platformdiensten, back-up-, herstel-, uitwijk- en disaster-recoveryvoorzieningen, beveiliging, monitoring, service management en ondersteuning. De gemeente Hellendoorn is aangesloten op het Regionaal Datanetwerk Gemeenten / de regionale glasvezelring van IT Platform Twente. Binnen deze infrastructuur zijn bestaande optische verbindingen, regionale voorzieningen, redundantie en performance ingericht. Voor de continuïteit van de gemeentelijke dienstverlening, het behoud van bestaande netwerkprestaties, de benodigde redundantie en de uitvoerbaarheid van de migratie binnen de beschikbare transitietermijnen is vereist dat de IaaS-omgeving rechtstreeks, redundant en operationeel is ontsloten op de RDNG-infrastructuur. Zonder directe RDNG-ontsluiting kunnen de bestaande prestaties, redundantie, regionale voorzieningen en transitietermijnen niet voldoende worden geborgd. Alternatieve oplossingen, zoals ontsluiting via generieke internetverbindingen, VPN-constructies, nieuwe glasvezeltracés, publieke cloud platformen of andere niet direct op RDNG aangesloten datacenteroplossingen, bieden geen redelijk alternatief of substituut, omdat zij niet tijdig, niet gelijkwaardig redundant, niet met behoud van bestaande optische capaciteit en niet zonder onaanvaardbare continuïteits-, performance-, beveiligings- en transitierisico’s kunnen worden gerealiseerd. Op basis van de uitgevoerde marktverkenning en technische analyse concludeert de gemeente dat de opdracht, binnen de noodzakelijke technische randvoorwaarden en termijnen, slechts door de beoogde opdrachtnemer, Visolity BV, met inzet van de essentiële RDNG-ontsloten infrastructuur van Previder BV, kan worden uitgevoerd. De gemeente is daarom voornemens de opdracht te gunnen met toepassing van de onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging, omdat mededinging om technische redenen ontbreekt als bedoeld in artikel 2.32 lid 1 onder b sub 2 Aanbestedingswet 2012 en artikel 32 lid 2 onder b Richtlijn 2014/24/EU. De gemeente is van oordeel dat geen redelijk alternatief of substituut beschikbaar is en dat het ontbreken van mededinging niet het gevolg is van een kunstmatige beperking van de opdrachtvoorwaarden, maar voortvloeit uit objectieve technische randvoorwaarden die noodzakelijk zijn voor continuïteit, performance, beveiliging, redundantie en tijdige transitie van de gemeentelijke digitale infrastructuur. Zie ook Mercell S-2-C, publicatie T207769
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenZie Mercell T207769