See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Strojna oprema za aplikativne poslužitelje
Beschreibung: Predmet nabave je strojna oprema za aplikativne poslužitelje sukladno Tehničkoj specifikaciji za strojnu opremu za aplikativne poslužitelje (dalje u tekstu: Tehnička specifikacija), koja se nalazi u prilogu.
Interne Kennung: V-18/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Predmet nabave je strojna oprema za aplikativne poslužitelje sukladno Tehničkoj specifikaciji za strojnu opremu za aplikativne poslužitelje (dalje u tekstu: Tehnička specifikacija), koja se nalazi u prilogu Dokumentacije o nabavi. Kako bi naručitelj svojim krajnjim korisnicima omogućio mobilnost, neovisnost o vrsti korisničkih platformi i bolje korisničko iskustvo u radu sa poslovno kritičnim servisima te povećao performanse, sigurnost, raspoloživost, skalabilnost i upravljivost samih poslovno kritičnih servisa, radi se proširenje rack poslužiteljske infrastrukture. Proširenjem rack poslužiteljske infrastrukture obuhvaćeno je povećanje performansi, sigurnosti, skalabilnost i mogućnost budućeg dodatnog povećanja performansi postojeće rack poslužiteljske infrastrukture u primarnom i sekundarnom podatkovnom centru prema budućim poslovnim potrebama i regulativama. Postojeća rack poslužiteljska infrastruktura naručitelja u primarnom i sekundarnom podatkovnom centru koja se proširuje realizirana je opremom proizvođača Dell Technologies. Ponuđena oprema mora biti u potpunosti usklađena s postojećim sustavom naručitelja u svim funkcionalnostima koje podržava. Sva ponuđena oprema mora biti nova, nekorištena i od jednog proizvođača. Predmet nabave podrazumijeva sljedeće usluge: • Integraciju ponuđenog hardvera u okruženje naručitelja • Uslugu pripreme, prilagodbe, optimizacije i implementacije NVIDIA softverskog paketa za umjetnu inteligenciju na infrastrukturi naručitelja