2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Basis kemikalier
Beschreibung: Styrelsen for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri varetager myndighedsopgaver inden for fødevareområdet, herunder kontrol og vejledning i hele kæden fra jord til bord. Udbuddet vedrører levering af basiskemikalier og laboratorieprodukter til brug for Styrelsens laboratorie-, analyse- og kontrolopgaver. Produkterne anvendes blandt andet i forbindelse med analyser inden for fødevare-, landbrugs- og fiskeriområdet.
Interne Kennung: 2026-22808
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24320000 Organische Grundchemikalien, 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0000