See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa infrastruktury obliczeniowej dla nowych laboratoriów OPI PIB
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do SWZ -Opisu przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: DZ.250.259.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 21.03.2025 r. Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, które zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych daje prawo do skorzystania z krótszego terminu składania ofert – 15 dni. Jest to uprawnienie wynikające wprost z ustawy. Zgodnie z dotychczasową wiedzą Zamawiającego skrócony okres terminu składania ofert nie wpływa negatywnie na zachowanie zasady uczciwej konkurencji wśród Wykonawców. Wyznaczony termin pozwala w pełni na zapoznanie się z dokumentacją postępowania, ewentualne zwrócenie się do Zmawiającego z prośbą o udzielenie wyjaśnianie i powstałych wątpliwości oraz umożliwia Wykonawcom złożenie oferty w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Tym samym mając na uwadze charakter przedmiotowego zamówienia, a także czas przyznania i rozliczenia środków finansowych na realizację inwestycji za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48822000 Computerserver
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 2 Stück