470775-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Indkøb af forsikringer - Frederikshavn Forsyning A/S
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb af forsikringer - Frederikshavn Forsyning A/S
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning, løsøre og maskinkaskoÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringCyberforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung287117549
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensFrederikshavn Forsyning A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning, løsøre og maskinkaskoÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringCyberforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - All risks forsikring, bygning, løsøre og maskinkasko
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risks forsikring, bygning, løsøre og maskinkasko. Denne delaftale omfatter ti (10) forsikringsaftaler: Police 1: All risks forsikring, bygning, løsøre og maskinkasko Police 2: All risks, Elinord Police 3: Erhvervsforsikring, All risks - Affald (genbrugsstationer mm.) Police 4: All risks affaldskraftvarmeværk Police 5: Erhvervsforsikring, All risks - Spildevand Police 6: Erhvervsforsikring, All risks - Vand Police 7: Erhvervsforsikring, All risks - Varme (Vendsysselvej 8) Police 8: Erhvervsforsikring, All risks - Varme (Niels Juelsvej 1 m.fl.) Police 9: Maskinkaskoforsikring Affaldskraftvarmeværk A/S (Vendsysselvej 201) Police 10: Maskinkaskoforsikring Varme (Vendsysselvej 8)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Årsentrepriseforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor årsentrepriseforsikring. Denne delaftale omfatter to (2) forsikringsaftaler: Police 1: Årsentrepriseforsikring inkl. grundvandssænkning Police 2: Årsenteprise Der skal afgives tilbud på alle policer/forsikringer under denne delaftale.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Arbejdsskadeforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring. Denne delaftale omfatter to (2) forsikringsaftaler: Police 1: Motorkøretøjsforsikring, Forsyning Police 2: Motorkøretøjsforsikring, Affald Der skal afgives tilbud på alle policer/forsikringer under denne delaftale.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6 - Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7 - Cyberforsikring
BeschreibungFrederikshavn Forsyning A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor cyberforsikring.