2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Modernizacja rozdzielni średniego napięcia w zakresie wymiany sterowników polowych w poszczególnych polach rozdzielczych w Kopalni Soli "Wieliczka””
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana sterowników polowych w poszczególnych polach rozdzielczych rozdzielni średniego napięcia w Kopalni Soli „Wieliczka”. 2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) sporządzenia Projektów technicznych w zakresie planowanych zmian w poszczególnych rozdzielniach średniego napięcia na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych szczegółowo wymienionych w załączniku nr 2 do umowy i ich uzgodnienia z osobami nadzorującymi realizację przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego, 2) uzupełnienie dokumentacji techniczno-ruchowej poszczególnych rozdzielni o aneks uwzględniający wprowadzone dane, które nie będą skutkowały wyprodukowaniem nowego wyrobu oraz nie będą mieściły się w zakresie zmian, o których mowa w art. 113 ust. 12 ustawy Prawo geologiczne i górnicze, 3) wymiany istniejących zabezpieczeń w polach rozdzielczych w poszczególnych rozdzielniach średniego napięcia na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych w kopalni na nowe sterowniki zabezpieczające, 4) dostosowania istniejących pól rozdzielczych w poszczególnych rozdzielniach do podłączenia nowych typów sterowników zabezpieczających, 5) podłączenia nowych sterowników zabezpieczających do koncentratorów komunikacyjnych w poszczególnych rozdzielniach i dostosowania nowych zabezpieczeń do współpracy z systemem nadzoru sieci elektroenergetycznej Zamawiającego opartym na systemie SCADA, 6) dostosowania oprogramowania w nowych zabezpieczeniach, ustawienie wartości zabezpieczeń, nastaw oraz konfiguracji zgodnie z parametrami dostarczonymi przez Zamawiającego, 7) wykonania pomiarów w zakresie sprawdzenia działania nowych zabezpieczeń, 8) sporządzenia protokołów z wykonanych pomiarów, 9) opracowania dokumentacji powykonawczej wprowadzonych zmian w rozdzielniach w których zamontowano nowe zabezpieczenia, opracowania kart zmian lub dodatków do dokumentacji podstawowej dla każdej rozdzielni, w której montowano nowe zabezpieczenia, 10) dla rozdzielni dołowych należy dostarczyć dopuszczenie Wyższego Urzędu Górniczego potwierdzające, że zastosowane wyposażenie jest zgodne z dopuszczeniem WUG w zakresie obwodów pierwotnych i wtórnych obecnie eksploatowanego typu rozdzielnicy, a co za tym idzie naniesienie oznaczeń na zmodernizowane polach, 11) dla rozdzielni powierzchniowych należy dostarczyć pozytywną opinię akredytowanej jednostki certyfikującej wyroby, potwierdzającą spełnienie wymagań art. 113 ust. 12 – Ustawy Prawo geologiczne i górnicze. Opinia ta powinna stwierdzać prawidłowość przyjętych rozwiązań technicznych, oraz że proponowane zmiany stanowią co najmniej równoważne rozwiązanie techniczne wobec dotychczas stosowanego rozwiązania i mogą być zamiennie stosowane w przedmiotowych polach rozdzielczych a dokonana analiza i ocena ryzyka wprowadzonych zmian potwierdza, że wprowadzone zmiany nie powodują zmiany poziomu zagrożeń, nie wprowadzają nowych zagrożeń w związku z użytkowaniem wyrobu oraz w wyniku ich wprowadzenia zostaje co najmniej utrzymany pierwotny poziom bezpieczeństwa, 12) ujednolicenia zabezpieczeń oraz przemysłowego protokołu przesyłania danych (sugerowany IEC 61850) pomiędzy zabezpieczeniami a systemem SCADA, 13) dołożenia funkcjonalności zdalnego sterowania oraz przeprowadzenia testów zabezpieczeń polowych wraz z systemem SCADA, 14) przeprowadzenie prób ruchowych i uruchomienie systemu, 15) uzyskanie pozwolenia na ruch po wprowadzonych zmianach, 16) zakupu, dostarczenia i wymiany sterowników polowych, 3. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia oraz zasady jego realizacji zawarte zostały w części 5 niniejszego ogłoszenia oraz dokumentacji udostępnionej do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https:// kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl
Interne Kennung: KSW/2026/TE/45
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. tzw. procedurę odwróconą. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Oferta Wykonawcy musi być sporządzona wg Formularza oferty, który generuje się na Platformie Zamawiającego na stronie https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl. Formularz oferty nie podlega uzupełnieniu. 5. Wraz z formularzem oferty Wykonawca składa następujące załączniki do oferty: 1) załącznik do elektronicznego formularza oferty (załącznik nr 1 do specyfikacji), podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 2) oryginał pełnomocnictwa podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub jego cyfrowe odwzorowanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Mocodawcę lub notariusza, poświadczające zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej (jeżeli ofertę składa pełnomocnik); 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli Wykonawca, polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby). Wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji. 6. W przypadku złożenia oferty na innym formularzu niż załącznik znajdujący się na stronie https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl powinien on zawierać wszystkie wymagane informacje określone w tym załączniku. Formularz oferty nie podlega uzupełnieniu na zasadach regulowanych przepisami art. 128 ust. 1 ustawy. 7. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 8. Wykonawca składa ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w specyfikacji. Treść oferty musi odpowiadać treści dokumentów zamówienia w szczególności specyfikacji. 9. Oferta winna być sporządzona w języku polskim i złożona pod rygorem nieważności w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 10. Wszystkie dokumenty dotyczące przedmiotowego postępowania udostępnione są do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pladresemhttps://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51100000 Installation von elektrischen und mechanischen Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen, 31210000 Elektrische Geräte zum Schalten oder Schützen von Stromkreisen, 45317000 Sonstige Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Modernizacja rozdzielni średniego napięcia w zakresie wymiany sterowników polowych w poszczególnych polach rozdzielczych w Kopalni Soli "Wieliczka"”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana sterowników polowych w poszczególnych polach rozdzielczych rozdzielni średniego napięcia w Kopalni Soli „Wieliczka”. 2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) sporządzenia Projektów technicznych w zakresie planowanych zmian w poszczególnych rozdzielniach średniego napięcia na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych szczegółowo wymienionych w załączniku nr 2 do umowy i ich uzgodnienia z osobami nadzorującymi realizację przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego, 2) uzupełnienie dokumentacji techniczno-ruchowej poszczególnych rozdzielni o aneks uwzględniający wprowadzone dane, które nie będą skutkowały wyprodukowaniem nowego wyrobu oraz nie będą mieściły się w zakresie zmian, o których mowa w art. 113 ust. 12 ustawy Prawo geologiczne i górnicze, 3) wymiany istniejących zabezpieczeń w polach rozdzielczych w poszczególnych rozdzielniach średniego napięcia na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych w kopalni na nowe sterowniki zabezpieczające, 4) dostosowania istniejących pól rozdzielczych w poszczególnych rozdzielniach do podłączenia nowych typów sterowników zabezpieczających, 5) podłączenia nowych sterowników zabezpieczających do koncentratorów komunikacyjnych w poszczególnych rozdzielniach i dostosowania nowych zabezpieczeń do współpracy z systemem nadzoru sieci elektroenergetycznej Zamawiającego opartym na systemie SCADA, 6) dostosowania oprogramowania w nowych zabezpieczeniach, ustawienie wartości zabezpieczeń, nastaw oraz konfiguracji zgodnie z parametrami dostarczonymi przez Zamawiającego, 7) wykonania pomiarów w zakresie sprawdzenia działania nowych zabezpieczeń, 8) sporządzenia protokołów z wykonanych pomiarów, 9) opracowania dokumentacji powykonawczej wprowadzonych zmian w rozdzielniach w których zamontowano nowe zabezpieczenia, opracowania kart zmian lub dodatków do dokumentacji podstawowej dla każdej rozdzielni, w której montowano nowe zabezpieczenia, 10) dla rozdzielni dołowych należy dostarczyć dopuszczenie Wyższego Urzędu Górniczego potwierdzające, że zastosowane wyposażenie jest zgodne z dopuszczeniem WUG w zakresie obwodów pierwotnych i wtórnych obecnie eksploatowanego typu rozdzielnicy, a co za tym idzie naniesienie oznaczeń na zmodernizowane polach, 11) dla rozdzielni powierzchniowych należy dostarczyć pozytywną opinię akredytowanej jednostki certyfikującej wyroby, potwierdzającą spełnienie wymagań art. 113 ust. 12 – Ustawy Prawo geologiczne i górnicze. Opinia ta powinna stwierdzać prawidłowość przyjętych rozwiązań technicznych, oraz że proponowane zmiany stanowią co najmniej równoważne rozwiązanie techniczne wobec dotychczas stosowanego rozwiązania i mogą być zamiennie stosowane w przedmiotowych polach rozdzielczych a dokonana analiza i ocena ryzyka wprowadzonych zmian potwierdza, że wprowadzone zmiany nie powodują zmiany poziomu zagrożeń, nie wprowadzają nowych zagrożeń w związku z użytkowaniem wyrobu oraz w wyniku ich wprowadzenia zostaje co najmniej utrzymany pierwotny poziom bezpieczeństwa, 12) ujednolicenia zabezpieczeń oraz przemysłowego protokołu przesyłania danych (sugerowany IEC 61850) pomiędzy zabezpieczeniami a systemem SCADA, 13) dołożenia funkcjonalności zdalnego sterowania oraz przeprowadzenia testów zabezpieczeń polowych wraz z systemem SCADA, 14) przeprowadzenie prób ruchowych i uruchomienie systemu, 15) uzyskanie pozwolenia na ruch po wprowadzonych zmianach, 16) zakupu, dostarczenia i wymiany sterowników polowych, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do umowy. 4. Przedmiot zamówienia winien być zrealizowany w dwóch Etapach: 1) Etap I – obejmujący sporządzenie dokumentacji projektowych w zakresie planowanych zmian w poszczególnych rozdzielniach średniego napięcia i ich uzgodnienia z osobami nadzorującymi realizację przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego, 2) Etap II – obejmujący zakup, dostarczenie i wymianę sterowników w rozdzielniach zabudowanych na powierzchni i w wyrobiskach podziemnych, z zastrzeżeniem, że w pierwszej kolejności Wykonawca winien dokonać wymiany sterowników polowych w rozdzielniach średniego napięcia na powierzchni. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia oraz zasad jego realizacji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do specyfikacji. Wszystkie dokumenty dotyczące przedmiotowego postępowania udostępnione są do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje w niniejszym postępowaniu prawa opcji.