See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opmaak gemeentelijk ruimtelijk beleidsplan Oudsbergen
Beschreibung: De gemeente Oudsbergen wil een nieuw gemeentelijk ruimtelijk beleidsplan laten opmaken. Dit beleidsplan vormt het strategisch kader voor de ruimtelijke ontwikkeling van Oudsbergen op korte, middellange en lange termijn. Het vervangt de vroegere gemeentelijke ruimtelijke structuurplannen van de voormalige gemeenten Opglabbeek en Meeuwen-Gruitrode en biedt een geïntegreerde visie op de gewenste ruimtelijke toekomst van de fusiegemeente. Het beleidsplan ruimte zal dienen als kompas voor het gemeentelijk ruimtelijk beleid tot het jaar 2050. Het beschrijft de ambities, principes en beleidskeuzes waarmee Oudsbergen wil inspelen op actuele uitdagingen zoals verstedelijking, klimaatverandering, openruimtebehoud, wonen, mobiliteit en economische ontwikkeling. Daarbij wordt bijzondere aandacht besteed aan een duurzame, klimaatneutrale en kindvriendelijke inrichting van de leefomgeving. De opdracht omvat de volledige opmaak van het gemeentelijk ruimtelijk beleidsplan Oudsbergen, inclusief: - een procesnota die het verloop, de overlegmomenten en het participatietraject vastlegt; - een conceptnota waarin de visie en ambities van het bestuur worden verwoord; een strategische visie en minstens drie uitgewerkte beleidskaders (wonen, open ruimte en economie); - een plan-MER dat parallel met de planopmaak wordt uitgewerkt en geïntegreerd in het proces; de voorbereiding van de verschillende vaststellingsfases (voorontwerp, ontwerp, definitief beleidsplan); - en de ondersteuning van het participatie- en communicatietraject met inwoners, adviesraden, bovenlokale overheden en andere betrokken actoren. De gemeente verwacht dat de opdrachtnemer deze opdracht uitvoert in nauwe samenwerking met de gemeentelijke diensten en het lokaal bestuur. De samenwerking moet leiden tot één gedragen beleidsdocument dat inhoudelijk sterk, visueel duidelijk en breed toegankelijk is voor de bevolking. Het eindresultaat van de opdracht is een definitief vastgesteld gemeentelijk ruimtelijk beleidsplan Oudsbergen, goedgekeurd door de gemeenteraad, dat als richtinggevend beleidsdocument zal fungeren voor toekomstige planvorming en ruimtelijke beslissingen.
Interne Kennung: PPP027-2989/6119/2025/38
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025/38_1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Vereiste opties (De opdrachtnemer moet in zijn offerte een aparte prijs voorzien voor de opmaak van een optioneel vierde beleidskader binnen het gemeentelijk ruimtelijk beleidsplan Oudsbergen. Dit vierde beleidskader wordt slechts uitgevoerd indien tijdens het proces blijkt dat dit nodig is. De optie omvat dezelfde inhoudelijke en procesmatige vereisten als de drie verplichte beleidskaders (wonen, open ruimte en economie) en moet op gelijke wijze worden geïntegreerd in de strategische visie en het participatietraject. De prijs voor deze optie moet afzonderlijk en duidelijk vermeld worden in de offerte en zal enkel verrekend worden indien de gemeente beslist om de optie effectief te laten uitvoeren.)