2. Verfahren
Verfahren
Titel: Debrecen, Déli Városközpont fejlesztése
Beschreibung: A tervpályázat Kiírója nyílt tervpályázatot hirdet a Debrecen város déli részén található, közel 88 ha-t felölelő terület (a továbbiakban: Majorsági terület) településfejlesztését megvalósítani hivatott, jövőbeli beruházás(ok) előkészítéséhez szükséges települési Mesterterv (a továbbiakban: Mesterterv) megalapozását célzó településtervezési javaslat és fejlesztési koncepció (a továbbiakban: Koncepció) elkészítésére. A tervpályázat célja az egykori Majorsági területből egy modern Déli Városközpont fejlesztése, kialakítása. A Kiíró jelen tervpályázati kiírást és tervezési programot (a továbbiakban: Tervezési Program) összefoglaló Tervpályázati dokumentációban és mellékleteiben (a továbbiakban: Dokumentáció) megfogalmazott Mestertervet megalapozó Koncepció alapján keresi a Mesterterv elkészítésére legalkalmasabb tervezőt, vagy tervező csoportot. Jelen Tervpályázat célja, hogy olyan Koncepció szülessék, amely egyaránt alkalmas a Tervezési Programban rögzített valamennyi funkció és szolgáltatások, valamint a Tervpályázat eredményeként kiválasztott nyertes tervezővel külön közbeszerzési eljárás alapján megkötendő tervezési szerződés tárgyaként elkészítendő Mesterterv átfogó megalapozására és amely alapján a mestertervezés során realizálható az egykori Majorsági területen egy legalább 8.500 fő lakhatását és legalább 4.000 munkahely létrehozását kiszolgálni képes új déli városközpont. Jelen Tervpályázat célja továbbá az is, hogy a Koncepcióval olyan fenntartható beépítési javaslatok szülessenek, amelyek egyaránt illeszkednek a környező városszövethez, annak funkcióihoz, az infrastruktúrához és a természeti környezethez.
Interne Kennung: EKR000865652026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR000865652026/1