2. Verfahren
Verfahren
Titel: integracja i rozbudowa systemów informatycznych na potrzeby 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy cz. II - Zakup, dostawa i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego RIS/PACS wraz z wymaganym sprzętem, wsparciem serwisowym, wszelkimi niezbędnymi do działania systemu licencjami na sprzęt i oprogramowanie wraz z integracją z HIS oraz migracją z obecnego systemu RIS/PACS
Beschreibung: integracja i rozbudowa systemów informatycznych na potrzeby 5 WSZK w Krakowie w ramach Krajowego Planu Odbudowy cz. II - Zakup, dostawa i wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego RIS/PACS wraz z wymaganym sprzętem, wsparciem serwisowym, wszelkimi niezbędnymi do działania systemu licencjami na sprzęt i oprogramowanie wraz z integracją z HIS oraz migracją z obecnego systemu RIS/PACS
Vorherige Bekanntmachung: 411131-2026
Interne Kennung: 67/ZP/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający uzasadnia wyznaczenie terminu składania ofert wynoszącego 15 dni oraz późniejsze wszczęcie postępowania. Opóźnienie w przygotowaniu i wszczęciu postępowania wynikało z obiektywnych przyczyn niezależnych od Zamawiającego, tj. przedłużających się uzgodnień dotyczących systemu HIS w zakresie integracji planowanego rozwiązania z funkcjonującą infrastrukturą Zamawiającego. Istotnym czynnikiem wpływającym na termin przygotowania postępowania była również konieczność doprecyzowania zakresu migracji danych oraz zapewnienia ciągłości działania systemów medycznych w trakcie wdrożenia, co wymagało zaangażowania wielu komórek organizacyjnych oraz konsultacji specjalistycznych. Proces ten, ze względu na swoją złożoność i znaczenie dla bezpieczeństwa oraz jakości świadczeń zdrowotnych, nie mógł zostać przeprowadzony w sposób przyspieszony bez ryzyka powstania błędów lub nieprawidłowości w dokumentacji przetargowej. Brak ostatecznych ustaleń technicznych uniemożliwiał prawidłowe i wyczerpujące opisanie przedmiotu zamówienia, a także przeprowadzenie rzetelnego badania rynku i pozyskanie porównywalnych ofert. Jednocześnie należy wskazać, że uprzednio prowadzone postępowanie w tym samym przedmiocie zostało unieważnione z uwagi na brak złożonych ofert. Pomimo zaistnienia przesłanek umożliwiających zastosowanie trybu z wolnej ręki, Zamawiający – kierując się zasadą konkurencyjności, przejrzystości oraz dążeniem do zapewnienia możliwie szerokiego dostępu wykonawców do zamówienia – podjął decyzję o wszczęciu ponownego postępowania w trybie konkurencyjnym. Wyznaczony termin składania ofert jest adekwatny do charakteru zamówienia oraz pilnej potrzeby wdrożenia systemu zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa, w szczególności w związku z realizacją projektu w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Termin ten zapewnia wykonawcom realną możliwość przygotowania ofert i nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Pzp. W związku z powyższym zarówno moment wszczęcia postępowania, jak i długość terminu składania ofert są uzasadnione i pozostają w pełnej zgodności z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48213000 Softwarepakte für die Betriebssystemerweiterung, 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 48329000 Darstellungs- und Archivierungssystem