472029-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Umspann-Unterstation – Hinnerup Fjernvarme - Transformer udbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelHinnerup Fjernvarme - Transformer udbud
BeschreibungDen udbudte opgave udbydes som en totalentreprisekontrakt. Udbuddet omfatter levering og installation af en 60/10 kV transformerstation og 10 kV mellemspændingsanlæg, samt trace med 10 kV kabler og 10/04 transformer til egen forsyning / udpumpning. Der henvises til udbudsmaterialets tekniske beskrivelser og specifikationer for en detaljeret specifikation af leverancen.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232221 Umspann-Unterstation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31170000 Transformatoren, 31214520 Mittelspannungsschalttafel
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31170000 Transformatoren
Optionen
Beschreibung der OptionenOption 1: CU kabler frem til elkedeltop, Option 2: Fuldt bestykket felt i mellemspændingsanlæg til varmepumpe 3 MW