2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții "ÎNFIINȚARE PARC DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ 2 ORADEA”, cod 327368, proiect finantat prin Programul Regional Nord Vest 2021-2027 cod unic 4230487/2026/167
Beschreibung: Execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții "ÎNFIINȚARE PARC DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ 2 ORADEA”, cod 327368, proiect finantat prin Programul Regional Nord Vest 2021-2027 Obiective principale: 1. Construirea drumurilor publice si a trotuarelor din Parcul de specializare inteligenta Oradea situat in str. Corneliu Baba 2. Realizarea retelelor de utilitati pentru racordul a 17 parcele la sistemele de alimentare cu apa, canalizare si sistem de irigatii 3. Realizarea retelelor de utilitati pentru racordul a 17 parcele la sistemele de alimentare cu energie electrica si iluminat public Obiectivul general al proiectului este sprijinirea ecosistemului antreprenorial regional, incurajarea dezvoltarii diferitelor forme specifice de antreprenoriat și sustinerea investitiilor in activitati economice cu valoarea adaugata mare, bazate pe tehnologii avansate, inovare si pe cunoastere, prin infiintarea unei structuri de sprijin pentru IMM-uri (asigurarea utilitatilor si a altor facilitati din cadrul parcului de specializare inteligenta) la nivelul Municipiului Oradea și a zonei sale urbane funcționale, in scopul facilitării procesului de crestere si consolidare a competitivitatii economice a IMM-urilor din regiune.
Interne Kennung: 4230487/2026/167
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Execuția lucrărilor pentru obiectivul de investiții "ÎNFIINȚARE PARC DE SPECIALIZARE INTELIGENTĂ 2 ORADEA”, cod 327368, proiect finantat prin Programul Regional Nord Vest 2021-2027 Obiective principale contract lucrari: 1. Construirea drumurilor publice si a trotuarelor din Parcul de specializare inteligenta Oradea situat in str. Corneliu Baba 2. Realizarea retelelor de utilitati pentru racordul a 17 parcele la sistemele de alimentare cu apa, canalizare si sistem de irigatii 3. Realizarea retelelor de utilitati pentru racordul a 17 parcele la sistemele de alimentare cu energie electrica si iluminat public
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44161110 Gasverteilungsnetz, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 4230487/2026/167
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45230000 Građevinski radovi na cjevovodu, komunikacijskim i energetskim vodovima, autoputovima, cestama, uzletištima i željezničkim prugama; radovi na niveliranju
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 44161110 Mreže za distribuciju plina, 45232150 Radovi u vezi s cjevovodima za distribuciju vode, 45310000 Elektroinstalacijski radovi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 4230487/2026/167
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45230000 Cauruļvadu, komunikāciju un elektropadeves līniju, lielceļu, ceļu, lidlauku un dzelzceļa līniju būvdarbi; lēzenas konstrukcijas
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 44161110 Gāzes sadales tīkls, 45232150 Darbi, kas saistīti ar ūdensapgādes cauruļvadiem, 45310000 Elektrības vadu instalācijas darbi