2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania, licencji i urządzeń, w ramach poprawy dostępności i cyberbezpieczeństwa w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku – część 1.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania, licencji i urządzeń, w ramach poprawy dostępności i cyberbezpieczeństwa w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku – część 1. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załącznikach nr 2.1-2.8 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia do SWZ dla poszczególnych pakietów (części).
Vorherige Bekanntmachung: 153267-2026
Interne Kennung: DA.ZP.242.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przepis art. 138 ust. 1 PZP określa minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego. Termin ten nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji UE. Zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 131 ust. 2 PZP zamawiający zobowiązany jest do wydłużenia tego terminu, jeżeli w SWZ przewiduje możliwość albo wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. Natomiast zgodnie z art. 138 ust. 2 PZP, Zamawiający może skrócić termin składania ofert w stosunku do terminu ustalonego zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP. Termin ten nie może być jednak krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE. Możliwość taka występuje w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Ponieważ w przedmiotowym postępowaniu zachodzą okoliczności, o których mowa w przepisie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, Zamawiający skrócił termin składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z następujących, niezależnych od Zamawiającego przesłanek zadanie jest dofinansowane z umowy, która wymaga zrealizowania i rozliczenia przedsięwzięcia do 31 maja 2026 roku. Przy zastosowaniu procedury standardowej i zachowaniu wszystkich ustawowych terminów (składania ofert, składania podmiotowych środków dowodowych i terminu zawarcia umowy) zachodzą obawy, że zamówienie nie zostanie zrealizowane w wyznaczonym przez instytucję finansującą terminie i Zamawiający pozostanie bez środków na realizację zamówienia. Pomimo tej szczególnej sytuacji, Zamawiający chce przeprowadzić postępowanie z zachowaniem zasady konkurencyjności. Ponadto, ustalając skrócony termin na składanie ofert, Zamawiający miał na względzie zapewnienie wszystkim potencjalnym wykonawcom możliwość ubiegania się o zamówienie i w jego opinii, skrócony czas na złożenie ofert, daje możliwość zapoznania się z treścią dokumentów postępowania oraz przygotowanie oferty i złożenie jej w terminie. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 31214100 Schalter, 72263000 Software-Implementierung, 48814000 Medizinische Informationssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania, licencji i urządzeń, w ramach poprawy dostępności i cyberbezpieczeństwa w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku – część 1 (Pakiet nr 1).
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania, licencji i urządzeń, w ramach poprawy dostępności i cyberbezpieczeństwa w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku – część 1. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i parametry techniczne przedmiotu zamówienia został określony w Załącznikach nr 2.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (Pakiet nr 1)
Interne Kennung: Pakiet nr 1